Programmatūra

Facebook pievienos papildus informāciju ierakstiem par klimata pārmaiņām

Facebook tuvākajā laikā sāks iezīmēt ierakstus, kas ir ar klimata pārmaiņām, ar ikonu, kas novirzīs lietotājus uz uzņēmuma informācijas lapu par klimata pārmaiņām. Tie ir centieni novērst nepatiesu informāciju un mītus par klimata krīzi. Uzņēmums šādi rīkojies, jo saņēmis kritiku no likumdevējiem un zinātniekiem, kas ir nobažījušies, ka sociālo mediju gigants savā platformā ļāvis izplatīties nepatiesai informācijai.

Pagaidām specifiskās ikonas tiks rādītas tikai Facebook vietnē Lielbritānijā. Taču ceturtdien izplatītajā ziņojumā tehnoloģiju gigants min, ka drīz šī funkcija būs pieejama arī citās valstīs.

Facebook septembrī debitēja ar savu “Klimata zinātnes informācijas centra” lapu ASV, Vācijā, Apvienotajā Karalistē un Francijā. Tagad šī lapa tiek papildināta, iekļaujot tajā jaunu informāciju, par bieži sastopamiem klimata pārmaiņu mītiem.

Uzņēmuma stratēģija, lai novērstu klimata pārmaiņu informācijas trūkumu, ir līdzīga tai, ko uzņēmums ir paveicis saistībā ar COVID-19. Facebook pagājušā gada martā sāka izplatīt informāciju par vīrusu ziņu plūsmas augšgalā.

Facebook pagājušajā gadā saņēma lielu spiedienu, lai veiktu labāku darbu faktu pārbaudes jautājumos par klimata pārmaiņām un apturētu maldinoša satura izplatīšanos.

Sociālo mediju gigants nav norādījis, kā tas izlems, kuriem ierakstiem būs jaunās “informatīvās ikonas”. “Mēs turpinām mācīties no citām informatīvajām ikonām, ko esam pievienojuši COVID-19 ierakstiem un ierakstiem ASV vēlēšanu laikā,” min kāds Facebook pārstāvis.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti