Eiropas Facebook lietotāju aplikācijā pazudīs “News” sadaļa

Uzņēmums Meta plāno no tādām Eiropas valstīm kā Lielbritānija, Francija un Vācija noņemt News jeb ziņu sadaļu. Sadaļa bija pieejama tikai dažās Eiropas valstīs, taču neguva plašu popularitāti. Paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā decembra sākumā, norādīja Meta.

Facebook preses konferencē min, ka savus resursus un laiku koncentrēs tām sadaļām, kuras lietotāji atzīmē, ka vēlas redzēt un kurās tie pavada laiku. Kā viena no šādām sadaļām pieminēta Reels jeb īsās formas video.

Šīs nav vienīgās izmaiņas, kuras uzņēmums veic saistībā ar ziņu publicēšanu savā populārajā platformā pēdējo mēnešu laikā. Meta jūlijā paziņoja, ka beigs maksāt ASV izdevējiem par satura ievietošanu Facebook ziņu sadaļā. Pērn uzņēmums arī sacīja, ka tā komandas vairāk koncentrēsies uz satura veidotājiem, kas publicē video nevis uz ziņu sadaļu.

Facebook ziņas bija pieejamas tikai ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Francijā un Austrālijā. Pēc izmaiņu stāšanās spēkā Eiropā decembrī tās būs pieejamas tikai ASV un Austrālijā. Ziņas veido nepilnus 3% no tā, ko savā Facebook plūsmā redz lietotāji visā pasaulē, liecina Meta informācija.

Platformas lietotāji savās plūsmās joprojām varēs redzēt saites uz ziņu rakstiem, un ziņu izdevējiem Eiropā pēc izmaiņu stāšanās spēkā decembrī joprojām būs pieejami viņu konti un lapas. Uzņēmums arī, šķiet, mudina ziņu organizācijas pārorientēties uz īso video formātu, jo piemetinājis ka tās “joprojām var izmantot Reels sadaļu un reklāmu sistēmu, lai sasniegtu plašāku auditoriju un virzītu lietotājus uz savu tīmekļa vietni”.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt