Facebook sācis sūtīt SMS spamu uz telefonu

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Facebook sācis sūtīt SMS spamu uz telefonu

Post no samurajs » 17 Feb 2018, 17:30

Vairāki lietotāji sūdzējušies, ka sociālais tīkls Facebook sācis atgādināt par sevi ar SMS spamu uz telefona numuru, kurš uzrādīts divfaktoru autorizācijā (2FA). Kāds Gabriels Lūiss apgalvo, ka Iestatījumos atslēdzis visus paziņojumus, bet SMS turpina pienākt, kaut viņš jau vairākus mēnešus nav bijis Facebookā. Vienīgā vieta, kur telefona numurs ticis uzrādīts, bijusi 2FA. Citas iespējas tikt pie tā neesot bijis.

Pazīstamais datordrošības un kriptogrāfijas speciālists Metjū Grīns uzskata, ka tā nav sistēmas kļūda: šādi Facebook mēģina atgādināt par sevi cilvēkiem, kas uz ilgāku laiku pametuši sociālo tīklu. Augšminētais gadījums uz tādu arī attiecas.

Image

Savukārt Ziemeļkarolīnas universitātes acociētais profesors Zeynep Tufekci uzskata, ka minētais ir daļa no "pretīgā un kaitnieciskā Facebook biznesa modeļa" un tamlīdzīgas lietas ir nepieļaujamas.

Image

Liekas apšaubāmi, ka Facebook būtu uzdrošinājies pārkāpt likumu - Telephone Consumer Protection Act of 1991, TCPA, kurš aizliedz uz telefonu sūtīt reklāmas spamu bez lietotāja piekrišanas. Bet faktiski tā jau neskaitās reklāma, bet gan atgādinājums.

Pagaidām viss minētais vēl nav kļuvis par masveida sērgu. Bet tas rosina pārdomām par tēmu - kam mēs uzticam savus tālruņa numurus?

Apspriešana tviterī - šeit.
Image

uldics
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 428
Pievienojies: 26 Sep 2009, 11:59
Reputācija: 0

Post no uldics » 19 Feb 2018, 06:22

Tāpēc arī netaisu iespēju ielogoties ar Fecebook, jo šiem sagribējās manu telefona numuru. Neredzēs kā savas ausis. Inuf.

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 19 Feb 2018, 12:10

Latvijā tā situācija varbūt ir savādāka, bet ārzemēs jau FB dominē kā saziņas līdzeklis. Teiksim, piemēram, man e-pasts ir tik ļoti nogājis malā (lietoju samērā maz: konkrēta saziņa ar pilnīgi svešiem cilvēkiem, firmām, darbs, mācības - tas viss). Toties Facebook tiek lietots nonstopā. Un ne jau tāpēc, lai čekotu citu cilvēku bildes :D Cilvēki te to izmanto kā primāro saziņas līdzekli - gan tekstuāli, gan zvanās viens otram mesenģerī, utml...
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”