Vai utopija?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Vai utopija?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 67 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148912
    ob1
    Participant

    1) Es apzinos, ka lielākai daļai lasītāju turpmākais teksts izskatīsies murgains.

    2) Š im rakstam ir izvēlēts šis portāls, jo te ir cilvēki, kas pārzina sistēmanalīzi.

    Tā kā mūsu valsts grimst arvien dziļāk, es sāku domāt – kāpēc un kā to novērst. Tā kā šobrīd strādāju par analītiķi, tad izmantoju sistēmanalīzes metodes, lai atrastu risinājumu. Es apzinos, ka šajā rakstā minētie risinājumi nav sasniedzami, tā ir tīra utopija.

    1) Problēma – parlamentā un valdībā sēž nekompetenti cilvēki.

    Tā kā man pietiekoši daudz iznāk kontaktēties ar cilvēkiem, kas aizgājuši politikā, man ir radies priekšstats par tipisku politiķi. Tas ir cilvēks, kurš ir balts un pūkains, bet bez īpašām prāta spējām. Tādam politiķim parasti ir kāds draugs – uzņēmējs, kas to sponsorē. Jo augtākās sfērās šis politiķis apgrozās, jo spēcīgāks ir sponsors. (Protams, mēdz būt arī izņēmumi – Š ķēle, Lembergs, Š lesers.) Kāpēc cilvēki ar prāta spējām netiek politikā? Tāpēc, ka saimnieki saprot, ka šādi cilvēki nebūs instruments viņu rokās.

    Risinājums Nr.1.

    Uzlikt ierobežojumu uz viduvējību iekļūsanu parlamentā, valdībā, pašvaldībā. Tad vajag atrast kritēriju – kurš ir gudrs, kurš nav. Psihologi te nevar palīdzēt, jo kurš tad sertificēs tos psihologus, kas dos novērtējumu? Tomēr izeja ir – prāta spēles (šahs, dambrete, sporta bridžs, …). Tā kā nedaudz pārzinu šaha reitingu sistēmu, tad ieteiktu – pašvaldībā var kandidēt persona ar vismaz 1. sporta klasi, parlamentam un valdībai – vismaz meistarkanditāts (ar pienākumu vismaz 2x gadā piedalīties publiskos turnīros). Ja cilvēkam ir smadzenes, 1. sporta klasi var dabūt bez problēmām. Š aha pasaulē ir atstrādāta reitingu sistēma un publikos turnīros praktiski nav iespējas kaut ko nofeikot. Hmm, lai gan sporta bridžs izskatās labāks, jo tā ir komandas spēle. (Bridža spēlētāji varēs precīzāk nodefinēt prasības komentos.)

    Risinājums Nr.2.

    Ieviest maksas vēlēšanas. Nevajag lielu maksu, pietiktu ar 10Ls, vai pat 1Ls, vai 5% no minimālās algas. Cilvēce nemāk izmantot bezmaksas resursus. 5 minūtes padomājiet – kas notiktu, ja benzīns būtu par brīvu un 100% pieejams… tagad sapratāt, kāpēc Š lesers ir ievēlēts?

    Manuprāt, abus šos risinājumus ir jālieto kopā.

    2) Problēma – izvairīšanās no nodokļiem.

    Valsts pārvaldei vajadzīgi resursi un šos resursus valsts iegūst no nodokļiem. Nodokļu administrēšana ir darbietilpīgs process. Liela daļa biznesa (hmm, vai var teikt lielākā?) izvairās no nodokļu maksāšanas. Priekš tam mums ir ekonomiskā policija. Tas arī prasa resursus. Ja nodokļus maksatu 100%, tad valstij nebūtu kur likt naudu. Ja nodokļu iekasēšanas struktūras likvidētu un vēl joprojām 100% maksātu nodokļus, tad …

    Risinājums.

    Atcelt nodokļus kā tādus. Vispār. Kur valstij ņemt naudu? Drukāt. Bus inflācija. 20-30% gadā. Bet tā būs prognozējama inflācija. Musdienu tehniskās iespējas ļauj koriģēt on-the-fly cenas veikalos un arī algas. Izvairīties no nodokļiem nebūs iespējams. Investīcijas kļūs ļoti pievilcīgas. VID varēs nodarboties tikai ar pensijām un sociāliem pabalstiem. Kāds var sarēķināt cik mēs saekonomēsim?

    3) Problēma – nacionālās nesaskaņas.

    Te man ir tikai viena frāze – „Skaldi un valdi”. Padomājiet…

    Update nākošā rītā:

    … izskatās, ka vakar iedzēru mazliet par daudz …

    #201217
    Jaunzems
    Participant

    1.1) Man liekas, ka… Stulbi. Kādēļ? Jo prezim prezidentam nav laika spēlēt šahu divreiz gadā. Labāk IQ testu.

    1.2) Laba ideja, bet kurš maksās par pensionāriem?

    [hr]

    2)Neko nesapratu

    [hr]

    3) Zinu, ko teiks, bet man liekas, ka vajadzētu pieņemt likumu, kas valdībā ļauj strādāt tikai 100% latviešiem – pilsoņi, valoda, dzimtā vieta…

    #201218
    ob1
    Participant

    Paldies, e.j., izlaboju.

    #201219
    marr
    Participant

    Es ļoti atvainojos par jautājumu bez paskaidrošanas, bet vai Tu saproti, ko Tu esi uzrakstījis (iesaki)?

    ja problēmai 1 es varētu piekrist, tad risinājumi ir ļoti subjektīvi, diskriminējoši, vienpusīgi. Par pārējām man tiešām neceļas roka komentēt. Redzēsim vai kāds izprovocēs.

    #201220
    KaNeiet
    Participant

    Kļūdies – jau pirmajā 🙂

    Bridžu spēlē daudzi politiķi; esmu spēlējis sacensībās pret neseno Ministru prezidentu, paseno Rīgas mēru, utt., bet vai to varētu uzskatīt par kritēriju – ļoti šaubos. Pazīstu daudzus, kas spēlē pat labāk, bet laist tos politikā – nu atvainojiet…

    #201221
    ob1
    Participant

    Diskriminējoši? Vai tā ir diskriminācija, ja par krāvēju nepieņem darbā izstīdzējušu programmētāju, kurš nevar pacelt alus kasti? Vai tā ir diskriminācija, ja valdībā nevar iekļūt daunis?

    Hmm, tāpēc jau sākumā uzrakstīju tos 2 punktus…..

    -> KaNeiet

    Nu, pret Godmani man pretenzijas ir, bet nelielas. Ja tādi Godmaņa tipa cilvēki parlamentā būtu vairumā, tad varbūt kaut kas mainītos …

    KaNeiet – pastāsti par bridža reitingu sistēmu, lūdzu. Kādreiz pats spēlēju, bet tas bija vēl padomju laikā, neko neatceros.

    #201222
    drunk_lizard
    Participant

    ОХУЕТЬ

    cita vaarda nav

    blje! katra rindinjaa pa idiotismam!

    paklau, steidzami, STEIDZAMI veersies pie aarsteejosjaa psihiatra!

    varbuut jau ir par veelu….

    #201223
    KaNeiet
    Participant

    Tas nebija Godmanis.

    https://www.bridge.lv/lbf-lemumi/25-lbf-lemumi/80-nolikums-par-spltju-klasm.html

    https://www.bridge.lv/lbf-lemumi/25-lbf-lemumi/85-nolikums-par-meistarbalem-un-kvalifikacijas-punktiem.html

    d_l – kas vainas? Tēmā par armiju tak bija vēl ekstrēmāki prāta (?)spēju demonstrējumi.

    Ä¢emokratķija, odnako…

    #201224
    ob1
    Participant

    1) Ķirzak, 1. rindiņa veltīta speciāli Tev!

    2) Ä€rstējošais psihiatrs no manis izvairās, jo, kontaktējoties ar mani viņam uznāk mazvērtības komplekss.

    🙂

    -> KaNeiet

    Izskatās, ka bridža sistēma arī der.

    #201225
    drunk_lizard
    Participant

    KaNeiet

    “Risinājums.

    Atcelt nodokļus kā tādus. Vispār. Kur valstij ņemt naudu? Drukāt. Bus inflācija. 20-30% gadā. Bet tā būs prognozējama inflācija. Musdienu tehniskās iespējas ļauj koriģēt on-the-fly cenas veikalos un arī algas. Izvairīties no nodokļiem nebūs iespējams. Investīcijas kļūs ļoti pievilcīgas. VID varēs nodarboties tikai ar pensijām un sociāliem pabalstiem. Kāds var sarēķināt cik mēs saekonomēsim?”

    kautko sjitaadu… cilveeks manaa vecumaa?

    man, kaa veesturniecei, nekas nav skaidrs!

    kursj debilikjis sjito kadru no psihenes ir izlaidis?

    #201226
    ob1
    Participant

    Labi, ķirzak, nopietni. Kur ir problēmas?

    #201227
    KaNeiet
    Participant

    Tēmas virsrakstā tak bija utopija, – nezinātniskā SciFi, Fantasy. vai tas, kā tu to raksturo – dižas starpības tak nav, ja rakstīts kaut cik lasāmi.

    #201228
    drunk_lizard
    Participant

    es padodos, man saluuza vieniigaa kroka….

    #201229
    ob1
    Participant

    1) Nejauc SciFi ar Fantasy, tās ir divas totāli atšķirīgas lietas. SciFi ir Lems, Azimovs, Katners… Fantasy – Konans…

    2) Mērķis šim rakstam ir – aizdomāties, vai mēs spējam kaut ko mainīt, un ja spējam, tad cik lielā mērā.

    3) Ja es esmu pieļāvis sistēmanalīzē kļūdas, tad norādit uz tām. (tukša diršana neskaitās)

    #201230
    KaNeiet
    Participant

    ob1 wrote:

    1) Nejauc SciFi ar Fantasy, tās ir divas totāli atšķirīgas lietas.


    Tās nu gan ir muļķības – nevis totāli atšķirīgas, bet gan pat pārklājas:

    “Fantasy is closely associated with science fiction, and many writers have worked in both genres, while writers such as Anne McCaffrey and Marion Zimmer Bradley have written works that appear to blur the boundary between the two related genres”

    https://en.wikipedia.org/wiki/Science_fiction

    3) pat par kļūdu būtu grūti nosaukt.

    #201231
    ob1
    Participant

    1) Lai gan ir autori, kas raksta abos žanros, tās tomēr ir ļoti atšķirīgas lietas.

    3) Konkrētāk.

    #201232
    WerNeo
    Participant

    ob1, es esmu shobriid dzeeris… Piedod, bet man veel daudz vajag izdzert, lai ierubiitu Tavu domu. Shobriid es redzu, ka tu sagrautu visu veel vairaak. 🙂

    P.S. Ljausim nu ar to nodarboties drusku kompetentaakiem cilveekiem.

    #201233
    ob1
    Participant

    e.j. wrote:

    1.1) Man liekas, ka… Stulbi. Kādēļ? Jo prezim prezidentam nav laika spēlēt šahu divreiz gadā. Labāk IQ testu.

    1.2) Laba ideja, bet kurš maksās par pensionāriem?

    [hr]

    2)Neko nesapratu

    [hr]

    3) Zinu, ko teiks, bet man liekas, ka vajadzētu pieņemt likumu, kas valdībā ļauj strādāt tikai 100% latviešiem – pilsoņi, valoda, dzimtā vieta…

    1) Lasi uzmanīgi. Pensiju sistēma ir paredzēta. 2x gadā var arī uzspēlēt, daudz laika tas neprasa.

    2) Hmm, ekonomika…

    3) Latvieši. Krievi. Baltkrievi. Igauņi. Kādas atšķirības? Valoda? Jebkurš Latvijas iedzīvotājs māk vismaz 2 valodas. Vai tas daunis, kurš māk tikai vienu valodu ir priviliģētais? Padomā vēl …

    #201234
    Sid
    Participant

    Man laikam prāts, lai kko tādu saprastu, ir par īsu, bet lai nu. 😀

    p.s. WarNeo, apsveicu! 🙂

    #201235
    ob1
    Participant

    WerNeo -> Apsveicu ar tēta statusu!!! (meitene vai puika?)

    Sagrautu ko? Bardaku? Zagšanu ahūnos apmēros?

    Vai ir kompetentāki cilvēki par sistēmanalītiķiem (džerodiem)?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 67 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā