Logitech Wave Keys – ergonomisks darbvirsmas papildinājums 

Ne vienmēr labākā izvēle ir skaists, minimāls un mazs. Ilgstošām darba stundām svarīgākā ir ērtība. Par laimi Logitech Wave Keys apvienotas visas labākās īpašības, kas neļaus rokām nogurt un acīm šausmināties. Pavisam nesen šo unikālā dizaina tastatūru saņēmām uz apskatu.

Logitech Wave Keys dizains 

Logitech padalījies ar vēl kādu ergonomiskās sērijas dalībnieku – Wave Keys. Nosaukums latviski nozīmē “viļņu taustiņi”, kas lieliski raksturo tastatūras dizainu, jo podziņas nav izkārtotas standarta taisnajā rindā. Tā ir pieejama divās krāsās – grafīta un off white jeb ne pārāk baltā. Ierīcei ir divas kājiņas, ar ko var pacelt tastatūru +/- 4 grādus no galda. Kā jau daudzas ražotāja ierīces, arī šī ir veidota no pārstrādātiem materiāliem.

Kā pats ražotājs vēsta – viļņainā dizaina dēļ rokas, plaukstas locītavas un apakšdelmi atrodas dabīgā pozā. Tas nodrošina ērtu rakstīšanu visas dienas garumā. Taču tas nav tikai pateicoties izkārtojumam. Īpaši mīkstu darbošanos nodrošina 3 kārtu memory foam polsterēts plaukstu balsts. Tastatūru īpaši atzinuši un ar apstiprinājuma zīmogu apliecinājuši ergonomisti no United States Ergonomics. Taču kādas domas ir Latvijā?

Mīkstā kārta tik tiešām ļauj rokām atpūsties labāk kā jebkad. Taču, lielākoties, izvēlos ar acīm un tieši tāpēc šī nebūtu mana pirmā izvēle. Tastatūra, lai gan kompaktāka versija kā tai līdzīgais ERGO K860, joprojām ir liela un masīva. Protams, tas ir un paliks gaumes jautājums. Noteikti, ka, visu darba dienu rakstot, no šīs ierīces tik drīz vien atvadīties negribēsies. 

Logitech Wave Keys funkcionalitāte

Tastatūru ir iespēja savienot gan ar Bluetooth, gan komplektā ietverto USB uztvērēju. Protams, kā jau daudzas ražotāja ierīces, arī šī ir savienojama ar Logi Options+, kur to var pielāgot savām vēlmēm.

Lietotne piedāvā mainīt 13 taustiņu funkcionalitātes, izvēloties sev tīkamākās un biežāk izmantotās. Un, kur tad bez easy-switch funkcijas, ar kā palīdzību var pārslēgties starp trim dažādām ierīcēm. Tas viss viena klikšķa attālumā!

Kompaktajam dizainam pievienoti atsevišķi ciparu taustiņi. Tastatūru iespējams savienot ar līdz pat trim dažādu operētājsistēmu ierīcēm. Tai arī ir Caps Lock taustiņa indikācijas gaismiņa, kas ir sīks, taču visai noderīgs elements.

Logitech Wave Keys tehniskā specifikācija

Izmēri375 x 218 x 30
Svars 750 (ieskaitot baterijas) grami
Savienojuma veidsBluetooth un USB uztvērējs
Savienojuma uztveršanas attālums10 metri
LietotneLogitech Options+
Akumulators2 AAA baterijas
Akumulatora darbības laiks36 mēneši
SlēdzisIeslēgt/ izslēgt
Garantija 2 gadu ražotāja garantija

Wave Keys ikdienas dzīvē 

Joprojām mans ikdienas sabiedrotais ir klēpjdators, pie kā arī pavadu īsās un garās darba stundas. Wave Keys ir diezgan masīva un liela perifērijas ierīce, kam nepieciešams atbrīvot labu daļu no galda, it īpaši, ja izmantoju klēpjdatora ekrānu, nevis atsevišķu monitoru. 

Ļoti novērtēju pievienoto ciparu taustiņu sadaļu. Protams, ka ikdienā tas neliekas nekas īpašs, taču tā ir viena no funkcijām, kas nedaudz pietrūkst tikai un vienīgi ērtību dēļ. Iespējams, slinkuma piegarša, bet kāpēc gan ne, ja var? 

Tātad, dizains nav personīgais favorīts, tomēr “nevērtē vīru pēc cepures”, jo ierīce ir patiesi ērta. Mīkstais “matracītis” liek locītavām atslābt un iegrimt tajā. Arī taustiņi nav skaļi un ir ar klusu, taču diezgan patīkamu skaņu. 

Savienošana ar Logitech Options+ lietotni

Ekrānuzņēmums no Logi Options+ lietotnes

Logi Options+ lietotne ļauj pielāgot ierīci savām patikām un vajadzībām. Kā jau visām ražotāja ierīcēm, ko var savienot, atverot lietotni, ierīce ir uzreiz redzama, kā arī stūrī ievietoti akumulatora procenti. 

Ekrānuzņēmums no Logi Options+ lietotnes

Tālāk ir iespēja aplūkot dažādas sadaļas. “Keys” ir iespēja nomainīt F-līnijas taustiņu funkcijas, šoreiz iespējams mainīt 13 taustiņu darbības. Logitech piedāvā savas rekomendācijas, bet, protams, neviens nav ierobežots. “Easy switch” nosaukums jau vēsta, ka ar funkciju var viegli un ērti pārslēgties starp pievienotajām ierīcēm – līdz pat trim. Arī “settings” jeb iestatījumi, kur var aplūkot dažādas specifikācijas un detaļas. 

Ekrānuzņēmums no Logi Options+ lietotnes

Kopsavilkums 

Ierīce ir ērta. Iespējams, kādam, piemēram, man, tā ir par masīvu un lielu. Izvēlos savu darba vietu uzturēt pēc iespējas minimālāku un ne vienmēr izdodas strādāt pie galda. Taču ikvienam, kurš iepriekš minēto nevar attiecināt uz sevi, vajadzētu dot iespēju šai klaviatūrai.

Noteikti, ka tie, kuriem nākas pavadīt ilgstošas stundas pie datora ekrāna, nemitīgi klikšķinot taustiņus, šo ierīci spēs patiesi novērtēt.

Logitech Wave Keys tastatūra Latvijas veikalos ir nopērkama 60 – 90 EUR robežās, bet Logitech savā oficiālajā vietnē to piedāvā par 79.99 EUR. Videospēļu entuziastiem, studentiem un Facebook komentāru aktīvistiem, iespējams šis nebūs labākais ieguldījums. 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt