Philips 34B1U5600CH monitors – elegants un ergonomisks ikdienas sabiedrotais

Monitori ir kļuvuši par neaizstājamu daļu no mūsu ikdienas. Ar tehnoloģiju attīstību un inovācijām, tie piedāvā plašas funkcionalitātes iespējas, kas papildina mūsu portatīvos vai stacionāros datorus, ko tiem pievienojam. Tos var plaši izmantot gan darbam, gan izklaidei. Pavisam nesen no Philips uz apskatu saņēmām 34B1U5600CH platleņķa monitoru, kas var noderēt gan profesionāļiem, gan ikdienas lietotājiem.

Pēc pirmā acu uzmetiena jau skaidrs Philips savam 34B1U5600CH monitoram piešķīris visu ko mēs no tā jau sagaidām – gana daudz pieslēgvietas, plānas ekrāna malas, kvalitatīvu un ergonomisku statīvu. Kādas papildus priekšrocības tas piedāvā?

Philips 34B1U5600CH dizains un displejs

Philips 34B1U5600CH ir platleņķa monitors ar visai elegantu dizainu, noapaļinātiem stūriem un neuzkrītošām pogām.

Pogu apzīmējumi izvietoti uz rāmja malas, bet pogas atrodas zem tā un ir nedaudz grūti atrast un saprast, kura tiek nospiesta. Izmantojot pogas, iespējams pielāgot ekrāna iestatījumus – mainīt dažādus režīmus, pielāgot ekrāna spilgtumu, attēla piesātinājumu un kontrastu.

34 collu izliektais platleņķa (UltraWide Quad HD) ekrāns ir gana liels, lai uz darba galda būtu uzmanības centrā un aizņemtu ievērojamu vietas daudzumu. Tas nodrošina plašu skatu un produktivitāti darbam ar vairākiem logiem vienlaicīgi. Lieliski noder programmēšanai, kur vienlaikus nepieciešams atvērt vairākus logus un video montāžai, lai pārskatītu visu timeline jeb video celiņu.

Ekrānam ir 3440 x 1440 pikseļu izšķirtspēja, attēls šķiet augstas kvalitātes, ar dzīvīgu krāsu, skaidru kontrastu un pietiekamu asumu.

Monitora rāmja augšpusē nemanāmi paslēpta 5 MP kamera. Lai gan iebūvēta kamera ir liels plus, jo ļauj samazināt uz galda esošo vadu daudzumu, tās kvalitāte nedaudz pieklibo un sarunās manāmi diezgan daudz zaļie toņi. Priecētu, ja kamerai būtu labāka kvalitāte un, ja vēlētos iegādāties tieši šo monitoru, neiebilstu par to piemaksāt dažus eiro. Pēc sarunas kameru iespējams ievietot atpakaļ monitora korpusā. Jāsaka, ka arī šai funkcijai varētu uzlabot kvalitāti, jo mehānisms dažreiz mēdz iesprūst.

Philips 34B1U5600CH ir 8 bitu monitors, kas nozīmē, ka tas spēj atainot līdz 16.7 miljoniem krāsu. Tas šķiet iespaidīgs skaitlis un ikdienā monitora krāsu gamma būs pietiekama, tomēr, kā redzams augstāk esošajā attēlā, pie krāsu pārejām dažkārt būs iespējams redzēt pikseļus un līnijas. Ja lūkojaties pēc krāsu precizitātes, piemērotāks būs nesen apskatītais Philips 4K UHD Mini LED 27″ (27B1U7903) monitors ar 10 bitu ekrānu.

Veiktspēja un funkcionalitāte

Philips 34B1U5600CH ir aprīkots ar vairākām funkcijām, kas padara to par lielisku izvēli gan darbam, gan arī kādai spēlei brīvdienās. Ultra Wide Color tehnoloģija nodrošina plašāku krāsu diapazonu un dzīvīgākus attēlus, savukārt Adaptive-Sync tehnoloģija samazina attēlu raupjumu un aizkaves, ļaujot baudīt vienmērīgu attēlu arī ātrākās kustībās, piemēram, spēļu laikā.

Monitora priekšpusē novietots PowerSensor, kas brīdī, kad persona dodas prom no datora, automātiski samazina monitora spilgtumu. Ražotājs min, ka šīs funkcijas izmantošana var ietaupīt līdz pat 80% no enerģijas izmaksām, kā arī paildzina monitora kalpošanas laiku.

Monitoram ir arī LightSensor jeb gaismas sensors, kas, mainoties telpas apgaismojumam, pielāgos ekrāna spilgtumu, lai attēls būtu labāk saskatāms. Monitora ekrāns atbilst TUV Rheinland Eye Comfort standartam, kas liecina, ka paredzēts darbam visas dienas garumā. Testa ietvaros, īpašu atšķirību ar citiem iepriekš testētiem monitoriem nejutu, acis dienas beigās nejutās nogurušas.

Ikdienas lietošana

Monitors aprīkots ar dažādiem savienojumiem, tai skaitā HDMI, DisplayPort un USB-C pieslēgvietām, nodrošinot plašu savienojamību ar dažādām ierīcēm un ļaujot to ērti izmantot kā dokstaciju.

Monitoru datoram pievienoju ar USB-C tipa savienojumu, kas vienlaikus uzlādēja arī mana portatīvā datora bateriju. Neliela, taču patīkama nianse, kas ļauj darba galdu atbrīvot no nevajadzīgiem vadiem. Ja datoram monitoru nav iespējams pievienot ar USB-C tipa risinājumu, komplektācijā iekļauts arī HDMI kabelis.

Statīva ergonomiskās regulēšanas iespējas, ieskaitot kustību pa horizontālo un vertikālo plakni, ļauj pielāgot monitoru individuālajām vajadzībām un nodrošina ērtu skatīšanās pozīciju.

Lai monitoru pielāgotu vertikālā plaknē, aizmugurē nepieciešams nospiest pogu.

Monitora aizmugurē izvietoti 2 iebūvēti 5W skaļruņi, kas ir patīkams plus, lai dzirdētu sistēmas paziņojumus. Tomēr jāpiebilst, ka skaņas kvalitāte nav baudāma un nākošajos modeļos būtu patīkami redzēt tās uzlabojumus, kas arī radītu kvalitatīvāku iespaidu par pašu monitoru.

Tehniskā specifikācija

Ekrāna izmērs34 collas
Malu attiecība21:9
Ekrāna tipsVA LCD
Izšķirtspēja3440 x 1440 pikseļi (UltraWide Quad HD)
Krāsas16,7 miljoni (8 biti)
Atsvaidzināšanas ātrums60 Hz
Kontrasta attiecība3000:1
Gaismas intensitāte350 cd/m²
Reakcijas laiks4 ms (pelēka uz pelēku)
Skata leņķis178° horizontāli un vertikāli
SavienojumiHDMI 2.0 x 1, DisplayPort 1.4 x 1, USB-C x 1 (augšupstraume, DP Alt režīms, dati, strāvas padeve līdz 100 W)

Audio ieejas/mikrofona kombinētais spraudnis
AudioIebūvētie skaļruņi (2 x 5W)
Web kamera5 MP
ErgonomikaRegulējams augstums, leņķis
SvarsApmēram 11.7 kg (ar statīvu)

Kopsavilkums

Patika:

  • Stingrais, kvalitatīvais monitora statīvs, ko var ērti regulēt;
  • Iebūvētā kamera, kas ļauj samazināt vadu daudzumu uz galda;
  • Attēla kvalitāte – dzīvīgas krāsas, ass attēls, pietiekams kontrasts;
  • PowerSensor sensors, kas automātiski samazina ekrāna spilgtumu, kad persona dodas prom no monitora.

Varētu būt labāk:

  • Iestatījumu pogas uz monitora rāmja – ar tām ir samērā grūti pielāgot nepieciešamo, nav skaidrs, kura poga, kam ir paredzēta;
  • Iebūvēti skaļruņi ir patīkams pluss, tomēr skaņai ir samērā slikta kvalitāte;
  • Kad monitoram pievieno portatīvo datoru, tas pirmajā reizē visai lēni savienojas. To neatvienojot, bet lietojot atkārtoti, pēc portatīvā datora pamodināšanas, monitors dažkārt uzreiz nestrādā un savienojumu atkārtoti nepieciešams atjaunot.

Monitoram ir gana plusu un mīnusu. Savā cenu kategorijā tas piedāvā gana labu kvalitātes un funkcionalitātes attiecību, papildus piedāvājot tīmekļa kameru, kas varbūt nav tā izcilākā, bet ir patīkams bonuss, ja šad tad jāpiedalās video sapulcēs un nevēlaties savu darba vietu nokrāmēt ar kaudzi ierīcēm. Philips 34B1U5600CH ar plašo portu klāstu un savienojamības iespējām palīdzēs darba vidi uzturēt minimālistisku un kārtīgu.

Ja meklējat kvalitatīvu monitoru ikdienas darbiem, nelielām spēļu pauzēm par pieejamu cenu, iespējams, ka Philips 34B1U5600CH varētu būt lielisks sabiedrotais. Latvijas interneta veikalos to šobrīd (05.04.2024.) var iegādāties sākot no 530 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt