AOC AGON AG275QXN – budžeta klases monitors spēlēm un ikdienas darbiem

Visbiežāk uz apskatiem saņemam dārgākā gala monitorus, kas īpaši izceļas ar lieliem, nereti platleņķa, izliektiem ekrāniem. Taču veicot dažādus testus esmu nonācis pie secinājuma, ka monitori tomēr var būt par lielu. Lai ērti pārskatītu visu nepieciešamo, šķiet, ka 27 – 34 collu ekrāni ir acīm vispatīkamākie, tomēr šis vienmēr ir bijis un arī paliks katra lietotāja gaumes jautājums. Pavisam nesen uz apskatu no AOC saņēmām 27 collu budžetam draudzīgu spēļu monitoru. Maciņam draudzīgs spēļu monitors? Jā, ar AGON AG275QXN AOC tas ir izdevies! Lai gan monitoram ir dažas nepilnības, izmēra dēļ, tas šķiet ievērojami multifunkcionālāks, jo to, atšķirībā no citiem “milžiem”, ir iespējams novietot jebkurā nepieciešamajā vietā.

AOC AGON AG275QXN ekrāna izšķirtspēja un krāsu precizitāte

AOC AGON AG275QXN ir piešķīris 27 collu displeju un WQHD 2560 x 1440 px izšķirtspēju, kā rezultātā monitora attēls ir dzirds un ļoti skaidri saskatāms. Ekrāns ar 16:9 proporciju būs piemērots videospēlēm un gandrīz tikpat lieliski noderēs dažādiem grafiskajiem vai video montāžas darbiem.

Uzsākot monitora lietošanu, uzreiz kļuva skaidrs, ka monitors neradīs vilšanos. Kā jau vairākiem AGON sērijas monitoriem, arī šim noklusējuma krāsu iestatījumi radīja labu pirmo iespaidu un testa laikā pat neradās nepieciešamības veikt ievērojamas izmaiņas. Krāsas šķita patīkamākas kā AOC AGON AG405UXC, un par attiecīgajam monitora izmaksām, tās ir lieliskas. Salīdzinājumam – arī AG405UXC modelim ir 16,7 miljoni krāsu, taču AG275QXN tie vizuāli izskatās baudāmāki.

Atbilstoši spēļu monitoram, izmēģinot tādas spēles kā Counter strike un FIFA, tās nešķita tumšas un nenovēroju kādas citas nepilnības, kas saistītas ar krāsām. Neteiktu, ka monitors kādā ziņā šķita sevišķi izceltos starp citiem iepriekš apskatītajiem AGON sērijas modeļiem, taču, ņemot vērā tā cenu, tas noteikti neatpaliek.

Displeja krāsas16,7 miljoni
Displeja spožums (niti)400 cd/m2
Dinamiskais kontrasts80M:1
Statistiskais kontrasts1000:1
Ekrāna spilgtuma, krāsu un kontrasta tehniskie parametri

AOC AGON AG275QXN funkcijas

AOC AGON AG275QXN korpusa aizmugurē ir novietota ieslēgšanas/izslēgšanas poga, kas reizē nodrošina dažādas funkcinalitātes iespējas, lai iestatītu vēlamos monitora iestatījumus. Pogai aizvien piemīt klikšķa skaņa, bet kaimiņus tā nepamodinās.

Ar pogu monitora aizmugurē, līdzīgi kā AG405UXC modelim, ieejot monitora iestatījumos, redzamas sešas galvenās kategorijas: “Game Setting”, “Luminance“, “Image Setup“, “Color Setup“, “Extra” un “OSD Setup“. Pie katras no kategorijām varēsiet iestatīt attiecīgos iestātījumus, piemēram, pie “Game Settings” varēsiet iestatīt ēnas vai spēļu režīmu. Pie “Luminance” kontrastu vai spilgtumu, un līdzīgi ar citiem iestatījumiem.

AOC AGON AG275QXN ikdienas lietošanai

Monitors testa ietvaros atradās ofisā, tādēļ paralēli dažām testa spēlēm izdevās to izmantot arī ikdienas darbiem. Vai tas ir piemērots ikdienas lietotājam?

Ja nepieciešams 2-1 monitors – ikdienas darbiem dienā un kādai spēlei vakarā – AOC AGON AG275QXN ir lielisks kandidāts. Lai gan daudzi teiktu, ka 27 collu monitori ir samērā mazi, konkrētiem darbiem tie tomēr ir visai parocīgi.

No šī AOC AGON 27 collu monitora acis nenogura visas dienas garumā, tajā ļoti pārskatāmi var atvērt līdz pat 2-3 logiem. Pateicoties monitora mazajam izmēram, nav nepieciešams liels darba galds, to var ļoti ērti novietot uz teju jebkuras virsmas un jebkurā vietā – pie sienas, stūrī vai darba galda vidū, turpretī iepriekš apskatītajiem 40 collu monitoriem jau pie to uzstādīšanas bija kārtīgi jāizvērtē vieta, kur to novietot, lai ikdienā nebūtu nepieciešams to lieki pārvietot.

AGON sērija jau pieradinājusi, ka monitorus ar C tipa izeju var pieslēgt pie datora, kas reizē veic arī uzlādes funkciju. AG275QXN modelim šāda iespēja nav un tas ar datoru ir jāsavieno ar HDMI, kas mūsu gadījumā radīja nepiciešamību pēc adaptera. Veicot savienošanu gan nekādas problēmas neradās ne ar Windows, ne Mac ierīci.

Tāpat kā AG405UXC, ierīcei arī ir visai daudzfunkcionāls statīvs – tas ļauj monitoru pagriezt pa labi/ pa kreisi, kā arī virzīt uz augšu vai leju, izvēloties acīm tīkamāko augstumu. Monitoru ir iespējams pagriezt arī uz priekšu vai aizmuguri, kas ļauj izvēlēties ērtāko slīpumu.

Diemžēl, vēlos izcelt, ka konkrētajam modelim nav skaļruņu, kā rezultātā, lai iegūtu skaņu, monitoru ir nepieciešams savienot ar ārējiem skaļruņiem vai austiņām.

AOC AGON AG275QXN tehniskā specifikācija

Dimensijas613 x 365 x 50mm (bez statīva)
Ekrāna izmērs27 collas
Ekrāna izšķirtspējaQHD 2560 x 1440
Displeja tehnoloģijaLCD
Malu attiecība16:9
Ekrāna atsvaidzes intensitāte165 hz
Reakcijas laiks1ms
Statīva regulēšanas iespējas (augstums)15cm
PieslēgvietasHDMI 2.0 x 2, DisplayPort 1.4 x 2, USB-A 3.2 x 4, austiņu izeja, HDCP 2.2

Patīkami, ka uz monitora kastes parādītas pamācības, kā pareizi to izpakot un pievienot statīvam, kā arī, kā sapakot, ja to nepieciešams pārvest uz citu atrašanās vietu.

Kopsavilkums

Patika:

 • Dzidrs attēls un izteiktas krāsas;
 • Ir gaismas indikators, ja monitors ir ieslēgts;
 • Statīvs, ko ir ērti pievienot/atvienot monitoram, kā arī iespēja monitoru bīdīt uz sāniem, augšu vai leju, kā arī pašķiebt ērtākā leņķī;
 • Monitora izmērs;
 • Cenas attiecība pret kvalitāti.

Nepatika:

 • Nav skaļruņu;
 • Nav C tipa pieslēgvieta;
 • Spēlēs ar straujākām kustībām novērojama kustību izplūšana;
 • Ilgāku laiku pavadot pie monitora šķiet, ka krāsas ir nevienmērīgas – monitora malās tās ir kontrastainākas;
 • Šajā cenu kategorijā pieejamas visai daudz alternatīvas, daudzas no tām piedāvā labākus tehniskās specifikācijas parametrus.

Ja meklē budžetam draudzīgu monitoru, kas būs piemērots ikdienas darbiem un arī kādai spēlei, AOC AGON AG275QXN ir lielisks konkurents. Savā cenas kategorijā tas nodrošina salīdzinoši labu attēla kvalitāti un lielisku statīvu, kas ļaus to piemērot ergonomiskam ikdienas darbam.

Latvijas interneta veikalos AOC AGON AG275QXN monitoru var iegādāties sākot no 250 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

 1. Pēc parametriem tiešais konkurents LG UltraGear 27GP850P-B, korpusa kvalitāte labāka LG tāpēc es labāk izvēlos to, bet tas gaumes jautājums un cenas, par attēlu grūti teikt AOC tik ilgi neesmu sēdējis.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt