Sony WF-1000XM5 – austiņas apkārtējās steigas trokšņu mazināšanai

Tiem, kas ikdienā daudz laiku pavada ceļā, sportojot vai pie datora, visticamāk, ka austiņas ir lielisks sabiedrotais. Mūsdienu steidzīgā vide ir pilna ar trokšņiem – automašīnām, cilvēku čalām vai remontdarbu trokšņiem, kurus kaimiņš nu jau neatlaidīgi katru dienu atkārto. Tieši tādēļ mēs kļūstam arvien izvēlīgāki attiecībā uz tehnoloģijām, un tādas nianses kā trokšņu slāpēšana jeb Noise Cancelling kļuvusi par patiesi nepieciešamu funkciju ikvienās austiņās. Tāda ir arī Sony WF-1000XM5 bezvadu, buds tipa austiņām, kuras pavisam nesen saņēmām uz apskatu. Tad nu lūkosim, vai tās spēj noslāpēt ikdienas steidzīgo, apkārtējo vidi.

Foto: Priede, notepad.lv

Sony WF-1000XM5 dizains

Jau no pirmā acu uzmetiena ir skaidrs – Sony WF-1000XM5 austiņas ir elegantas. To pamatne ir spīdīgi melna, taču skārienjutīgā poga, lai tā nedaudz atšķirtos, izveidota matēti melna (iespējams, lai pirkstu nospiedumi būtu nemanāmāki). Nelielam akcentam ražotājs izlēmis mikrofonus iekrāsot rose gold tonī.

Foto: Priede, notepad.lv

Uzlādes futlāris ir nedaudz mazāks kā sagaidīju. Jāsaka, ka tas ir mazāks kā jebkurām citām iepriekš testētajām un izmantotajām buds tipa austiņām. Arī pats Sony savā tīmekļa vietnē savā mājaslapā apgalvo, ka uzlādes futlāris ir par 15% mazāks kā iepriekšējām šīs sērijas austiņām. Ikdienā, kurā, kaut kur dodoties, soma nereti ir pilna ar dažādām ierīcēm – datoru, datora peli, lādētāju A, lādētāju B, tādēļ – ir patīkami, ka kāda no ierīcēm ietaupa kaut nedaudz vietas.

Foto: Priede, notepad.lv

Lādēšanas futlāris ir ar noapaļotām malām un ērti iegulst plaukstā. Jāsaka, ka tā matētais, melnais, minimālistiskais dizains ir elegants. Tomēr būtu patīkami, ja tas nedaudz vairāk atšķirtos no citu ražotāju piedāvātajām ierīcēm. Futlāra apakša ir taisna, kas ļauj to ērti nolikt uz kādas virsmas uzlādes laikā.

Ja pati ierīce šķiet augstas kvalitātes, vilties nedaudz liek tās iepakojums. Kad iegādājamies jaunas ierīces, ir patīkami tās izpakot no elegantiem un pārdomātiem iepakojumiem. Šajā gadījumā iepakojums veidots no pārstrādātiem, videi draudzīgiem materiāliem. Šķiet, ka nedaudz piestrādājot pie tā dizaina, varētu radīt patīkamāku pirmo iespaidu gan par pašu zīmolu, gan par iekārtu.

Foto: Priede, notepad.lv

Pati iepakojuma kastīte ir pavisam neliela. Ražotājs tajā meistarīgi izvietojis visu nepieciešamo – austiņas, kas ievietotas uzlādes futlārī, 3 dažādu izmēru memory foam uzgaļus (+ceturtais jau atrodas uz pašām austiņām), nelielu lietošanas pamācību ar QR kodu, kas aizved uz mājaslapu, kur pieejama detalizētāka informācija un USB-C tipa uzlādes kabeli.

Sony WF-1000XM5 izslavētā trokšņu slāpēšanas funkcija

Austiņām ir gan aktīvā (ANC), gan pasīvā (PNC) trokšņu slāpēšanas funkcija. Pasīvā trokšņu slāpēšana ir teju visām buds tipa austiņām. Tā rodas brīdī, kad austiņas tiek ievietotas ausī un fiziski slāpē apkārtējā vidē esošās skaņas. Turpretī aktīvā trokšņu slāpēšana ir digitāla funkcija, kuru iespējams ieslēgt vai izslēgt – tā analizē apkārt esošos trokšņus un slāpē tos, rados pretēju trokšņa efektu. Visbiežāk aktīvā trokšņu slāpēšanas funkcija padara austiņas ievērojami dārgākas.

Foto: Priede, notepad.lv

Sony WF-1000XM5 austiņām, protams, arī ir aktīvā trokšņu slāpēšanas funkcija. Ierīce to piedāvā ieslēgt vai izslēgt Headphones lietotnē. Lietotnē pieejama arī funkcija Adaptive Sound Control, kas, balstoties uz apkārtējā vidē esošiem trokšņiem, izlemj lietotāja vietā, kura no trokšņu slāpēšanas funkcijām esošajā brīdī būs vispiemērotākā, lai lietotājs netraucēti varētu klausīties kādu podkāstu vai savas iemīļotās dziesmas.

Austiņas visai veiksmīgi slāpē trokšņus dažādās vidēs – vēju vētrainākās dienās, satiksmes trokšņus pilsētā un čalas sabiedriskajā transportā. Lietojot austiņas grūti manīt, kurā brīdī tās izlemj mainīt trokšņu slāpēšanas iestatījumus. Ja rodas interese, šī informācija pieejama lietotnē.

Foto: Priede, notepad.lv

Sony WF-1000XM5 skaņa un tās kvalitāte

Kad savienoju austiņas ar viedtālruni, izlēmu uzlikt kādu no Spotify dziesmu sarakstiem. Iestatītais skaņas režīms man negāja pie sirds, tādēļ lūkoju, kā to pielāgot lietotnē, kur var atrast ekvalaizeru, kā arī dažādus jau gatavus skaņu režīmus – Bright, Excited, Mellow, Relaxed, Vocal, Trebble Boost, Bass Boost, Speech. Turklāt katru no šiem režīmiem arī var pielāgot pēc savām vēlmēm.

Ja neesat pārliecināts kā pielāgot skaņu, lai tā būtu patīkamāka, pieejama funkcija Find Your Equalizer. Tā, atskaņojot mūziku, ļauj izvēlēties starp dažādiem jau izveidotiem iestatījumiem, nosaka, kas lietotājam patīk un saglabā to zem Custom 2 režīma.

Sony WF-1000XM5 ikdienas lietošana

Neesmu buds austiņu dizaina fans, tādēļ pirmās stundas tās šķita visai neērtas – ikdienā priekšroku dodu austiņām, kam ir nelielas kājiņas, jo šķiet, ka tās drošāk un stabilāk turas ausīs. Pēc dažu stundu lietošanas izlēmu pamainīt austiņu uzgaļus, izvēloties nedaudz lielāku izmēru kā sākumā, un sapratu, ka nu jau tās nedaudz labāk turas ausīs. Izvēlēties pareizā izmēra austiņu uzgali ir būtiski, jo tie palīdzēs slāpēt apkārt esošās skaņas.

Foto: Priede, notepad.lv

Katra austiņa ir pielāgota konkrētai ausij, tādēļ pirms to izmantošanas jaaplūko, uz kuras atrodams L, bet uz kuras – R burts. Daži ražotāji savas austiņas nepielāgo konkrētām ausīm, bet ļauj tām pašām noteikt ausis brīdī, kad tās izmanto. Iespējams, tas saistīts ar skaņas režīmiem, kurus iespējams iestatīt dažādām lietotnēm.

Austiņām ir IPX4 ūdensizturības klase, kas spēs ierīci aizsargāt no sviedriem un nelielām ūdens šļakatām, taču tās nevajadzētu izmantot spēcīga lietus laikā vai speciāli mērcēt ūdenī.

Foto: Priede, notepad.lv

Sony WF-1000XM5 aprīkojis ar 8.4 mm austiņu draiveriem, kas ir nedaudz lielāki par iepriekšējās sērijas (WF-1000XM4) 6 mm austiņu draiveriem. Pats ražotājs apgalvo, ka jaunais, uzlabotais Dynamic Driver X sniegs dziļāku basu, dzidrāku basu un ļaus labāk sadzirdēt dažādas nianses. Klausoties dažādu mūziku, jāatzīst, ka patiešām sadzirdēju dažādas nianses (instrumentus), kurus, izmantojot savas ikdienas austiņas, līdz šim nemaz neievēroju.

Katra austiņa ir aprīkota ar 3 mikrofoniem, kas testa sarunas laikā strādāja lieliski un ļāva sarunu biedram nenojaust, ka netālu no manis darbojas visai skaļa veļas mašīna. Ražotājs savā oficiālajā mājaslapā piemetina, ka šīm austiņām, pateicoties uz mākslīgā intelekta balstītai trokšņu slāpēšanas tehnoloģijai, ir līdz šim labākā Sony zvanu kvalitāte. Izrādās, ka austiņas ir aprīkotas ar sensoru, kas uztver lietotāja balss vibrāciju un tādejādi spēj atšķirt, kurā brīdī un kādām skaņām nepieciešama trokšņa slāpēšana.

Foto: Priede, notepad.lv

Apskatot austiņu dizainu, pirmajā brīdī bija nedaudz grūti izdomāt, kur tad novietotas skārienjutīgās pogas. Tās, kā visām austiņām jau ierasts, novietotas augšpusē. Pogas var atšķirt pēc to matētā dizaina, taču, kad tās ir ausīs, sākumā tās ir nedaudz grūti atrast. Kā jau ierasts, pogas spēj apturēt vai atskaņot mūziku, mainīt tās skaļumu, pārslēgt trokšņa slāpēšanas funkcijas. Katrai austiņai ir savi iestatījumi un savas kombinācijas, kā tos ieslēgt – kopā tās ir 9, tādēļ brīžiem tās šķiet nedaudz mulsinošas, kā arī tās ir grūti atcerēties. Būtu patīkami, ja ražotājs komplektācija iekļautu kādu tabuliņu ar šīm funkcijām, kas lietotājam sākumā varētu kalpot kā “špikeris”.

Kreisā austiņaLabā austiņa
1 pieskāriensTrokšņa slāpēšanas funkciju pārslēgšanaMūzikas uzsākšana vai apturēšana
2 pieskārieniZvana pacelšana vai apturēšanaDziesmas pārslēgšana, zvana pacelšana vai apturēšana
3 pieskārieniDziesmas pārslēgšana
4 vai vairāk pieskārieniSkaņas samazināšanaSkaņas palielināšana
Ilgstošs pieskāriensQuick Attention Mode režīma ieslēgšanaBalss asistenta aktivizēšana vai apturēšana

Papildus jau esošajām funkcijām zvanus iespējams pacelt arī pakustinot galvu uz augšu, bet nolikt – pakustinot galvu uz sāniem. Quick Attention Mode režīms ļauj ātri apturēt mūziku, zvanu vai kādu citu skaņu austiņās, lai lietotājs uzreiz varētu dzirdēt, ko kāds saka dzīvē vai saklausīt, piemēram, kādu lidmašīnas paziņojumu.

Sony Headphones lietotne

Lai gan ierīci ar Bluetooth palīdzību iespējams savienot ar dažādām ierīcēm, pirmo reizi to savienojot ar Android viedtālruni, radās nelielas aizķeršanās un nācās lejupielādēt un atvērt Sony Headphones lietotni.

Lietotnē pieejamas daudz un dažādas funkcijas. Piemēram, Sound sadaļā atrodama Analyze ear shape funkcija, kas piedāvā automātiski vai manuāli uzņemt ausu bildes un palīdz iestatīt 360 Reality Audio Setup funkciju dažādām lietotnēm.

Pati lietotne šķiet nedaudz novecojusi, kā arī dažas funkcijas ir grūti atrast. Šķiet, ka lietotājam draudzīgāks interfeiss nenāktu par ļaunu.

Tehniskā specifikācija

Svars5.9 g (viena austiņa ar M izmēra ausu uzgali), 39 g (austiņas kopā ar uzlādes futlāri)
Ierīces izmērs64.6 x 40 x 26.5 mm (uzlādes futlāris)
Skaļruņu izmērs8.4 mm
Frekvenču diapazons20 Hz – 20,000 Hz (44.1 kHz sampling), 20 Hz – 40,000 Hz (LDAC 96 kHz sampling 990 kbps),
ŪdensizturībaJā (IPX4 klase)
Akumulatora darbības laiks (klausoties mūziku)Līdz 8 h ar ieslēgtu aktīvo trokšņu slāpēšanu, līdz 12 h ar izslēgtu aktīvo trokšņu slāpēšanu
Akumulatora darbības laiks (runājot)Līdz 6 h ar ieslēgtu aktīvo trokšņu slāpēšanu, līdz 7 h ar izslēgtu aktīvo trokšņu slāpēšanu
Baterijas uzlādes laiks1.5 h (līdz 100% austiņām uzlādes futlārī), 2h (līdz 100% uzlādes futlārim ar USB-c tipa vadu)
KrāsasMelna, platīna pelēka
Balss asistentiGoogle, Siri, Alexa
KomplektācijaAustiņas, uzlādes futlāris, USB-c tipa uzlādes vads, 4x dažādu izmēru ausu uzgaļi, lietošanas pamācība, garantijas karte

Kopsavilkums

Foto: Priede, notepad.lv

Patika

  • Minimālistiskais, elegantais austiņu un uzlādes futlāra dizains
  • Skaņas kvalitāte
  • Trokšņu slāpēšana

Varētu būt labāk

  • Lietotnes interfeiss
  • Vieglāk atrodama pamācība, kā izmantot austiņu pogas, to funkcijas

Latvijas interneta veikalos Sony WF-1000XM5 austiņas atrodamas 285 – 325 Eur robežās. Ja lūkojat pēc elegantām austiņām, kuras izmantot mūsdienu trokšņainajā vidē, WF-1000XM5 būs lielisks risinājums, kas palīdzēs padarīt apkārt esošo steidzīgo pasauli manāmi klusāku.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt
Citi raksti no šīs kategorijas