ROG Flow X16 GV601RW – jauda un mobilitāte vienuviet

Iedomājoties spēļu datoru, vairums no mums iedomājas kārtīgu darba staciju – stacionāro vai portatīvo datoru, spēļu tastatūru, peli, austiņas un visticamāk kādu RGB gaismu. Jāsaka, ka visbiežāk spēļu datori ir visai lieli un smagi – tiem nepieciešama kārtīga jauda, laba dzesēšana, kas bieži vien nav savienojama ar mobilitāti. Lai gan ir visai daudz spēļu portatīvo datoru, bieži vien tie ir gana smagi, lai bez īpašas nepieciešamības tos vēlētos nest ārpus mājas. Pavisam nesen no ASUS uz apskatu saņēmām ROG Flow X16 GV601RW portatīvo spēļu datoru, kas lauž šos stereotipus.

ROG Flow X16 GV601RW dizains

Uz apskatu saņemtajam 2022. gada ROG Flow X16 modelim ir 16 collu liels ekrāns, kas ir gana parocīgs, lai to ieliktu standarta izmēra mugursomā, bet, ja ikdienā nepieciešams vairāk – ērti pievienotu pie papildus monitora.

Pēc sajūtas dators ir ļoti kvalitatīvs – tam ir matēts alumīnija korpuss, kas rotāts ar ROG ierasto līniju dizainu. Gaumīgi un eleganti.

Flow sērijas datori nedaudz atšķiras no citiem – to eņģes liecas nedaudz tālāk, ļaujot pilnībā saliekt tastatūru un izmantot datoru kā planšetdatoru. Kā jau ar visām jaunajām iekārtām, sākumā šķiet nedaudz bailīgi pilnībā aizliek datora tastatūru uz otru pusi, taču, to liecot, rodas sajūta, ka eņģes ir gana kvalitatīvas. Brīdī, kad vēlies aizvērt datoru, eņģes veras ciet tik pat ātri, kā citos leņķos, kas rada nelielu neuzticības sajūtu, kad ekrāns straujāk aizveras pret tastatūru.

Ierīces ekrāns ir skārienjutīgs, tādēļ šādā skatā to ir īpaši ērti pārvaldīt. Runājot par datora mobilitāti, tas ticis pie spēļu datoriem neierasti plāna korpusa un viegla svara (vien 2.1 kg!).

Vizuāli dators ir patiesi elegants – tam ir noapaļināti stūri, plāni rāmji, tastatūra atrodas centrā, datora korpusu rotā dažādas līnijas un dizaina elementi… Vai ir kas tāds, kas varbūt pietrūkst? Jā – ciparu tastatūra! Bet, protams, jāatceras, ka no viegla, 16 collu spēļu datora nevaram sagaidīt pilnīgi visu.

Ekrāna parametri

Collas16
Malu attiecība16:10
Izšķirtspēja2560 x 1600
Ekrāna tipsMini LED
Skārienekrāns
Atsvaidzes intensitāte165 Hz
Reakcijas laiks3 ms
Pantone Validated
AtbalstaAtbalsta Dolby Vision HDR

Datora ekrānam ir ļoti patīkami krāsu toņi, tumšais nav pārāk tumšs un ir iespējams redzēt dažādas detaļas arī spēlēs ar augstāku kontrastu. Ikdienā izmantoju ASUS ZenBook ar gana baudāmu OLED ekrānu un jāsaka, ka šis Mini LED pārsit ikdienas ierastos standartus. Izmantojot ekrānu arī gaišākā vidē, piemēram, saulainā dienā pie loga, joprojām ir iespējams bez īpašas piepūles saskatīt nepieciešamās detaļas.

Kas ROG Flow X16 GV601RW tik īpašs?

Uzdodot šo jautājumu, vairums visticamāk atbildēs, pieminot datora unikālās eņģes, kas to ļauj pagriezt par 360 grādiem. Tomēr datoram ir arī citas izteiktas priekšrocības.

ROG Flow X16 GV601RW ir aprīkots ar NVIDIA® GeForce RTX™ 3070, bet, lai palielinātu datora jaudu, tam iespējams pievienot papildus ārējo 2022 XG Mobile Mobile videokarti.

XG Mobile ir ROG veidota RADEONRX 6850M XT videokarte, ko ROG Flow X16 iespējams pievienot ar specifisku, datora malā iebūvētu 330W adapteri.

Turpretī, gadu jaunākais datora brālis – 2023. gada ROG Flow X16 – ir aprīkots ar NVIDIA® GeForce RTX™ 4070, kā arī to iespējams savienot ar 2023. gada XG Mobile NVIDIA® GeForce RTX™ 4090 un padarīt par visai jaudīgu darba staciju.

ROG Flow X16 GV601RW veiktspēja un savienojamība

Labajā pusē izvietotas divas USB 3.2 Gen 2 Type-A pieslēgvietas, mikroSD atmiņas kartes slots, kā arī datora ieslēgšanas poga, ko sākumā, kā jau daudziem datoriem ierasts, meklēju uz tastatūras. Ierīces kreisajā pusē izvietota viena USB 3.2 Gen 2 Type-C pieslēgvieta, ar kuru iespējams ierīci pievienot monitoram, ierastais HDMI savienojums, kā arī jau iepriekš minētā pieslēgvieta XG Mobile videokartei, kas aizņem samērā daudz vietas.

Labajā pusē esošās pieslēgvietas izvietotas visai zemu pie apakšas, kas nozīmē, ka, ja datoram nepievieno monitoru un peli izmanto tā labajā pusē, pieslēgtie vadi var traucēt.

Datora labajā sānā un aizmugurē izvietoti dzesēšanas kanāli. Kad tiek izmantota pilna datora jauda, ventilators šķiet diezgan skaļš, ierīce visai ātri kļūst silta, bet līdz karstumam vēl jāuzgaida.

2022. gada Flow modeļu klāstā atrodas divas versijas – X13 un X16. Flow X16 pieejams 3 dažādās komplektācijās, kuru galvenā atšķirība ir videokarte – RTX 3050, RTX 3060 vai RTX 3070.

Passmark testos dators uzrāda visai augstus rezultātus, taču neierindojas spēļu datoru kategorijas pašā augšgalā.

Pirmā testa laikā piemirsu datoru pievienot pie lādētāja, tādēļ veicu atkārtotu testu, kur dators jau ieguva nedaudz augstākus vērtējumus.

Visticamāk, ka 2023. gada Flow X16 modelis jau nonācis sarakstā ievērojami augstāk.

Armoyry Crate programma

Tāpat kā daudzi citi ierīču ražotāji, arī ASUS piedāvā specifisku programmu, kurā var pielāgot iekārtas iestatījumus un lietotāju profilus.

Armoyry Crate programma piedāvā sinhronizēt dažādas iekārtas, lai iestatītu personalizētus gaismu profilus. Piedāvājumā atrodami daži jau izveidoti krāsu iestatījumi.

Ja datoru izmanto vairāki cilvēki, vai to izmantojat dažādām vajadzībām, piemēram, grafiskā dizaina darbiem un atpūtai spēļu pasaulē, visai noderīga ir sadaļa, kurā var izveidot dažādus profilus, pielāgot sistēmas un aplikāciju iestatījumus.

Protams, pieejama arī detalizēta tehniskā informācija par procesoru, videokarti, ventilatoru ātrumu, skaļumu, datora atmiņas datiem un citu interesantu informāciju.

ROG Flow X16 GV601RW ikdienas lietošana

Ja dators pārsniedz 2000 Eur robežu, mēs no tā sagaidām visai daudz. Kopumā tas ir lielisks ikdienas sabiedrotais – noder gan video montāžas, gan grafiskā dizaina darbiem, kā arī atpūtai pie kādas spēles. Tomēr, daži parametri gan sagādā nelielu vilšanos. Datora ekrāna augšpusē izvietota tīmekļa kamera ar nieka 720p izšķirtspēju, kas mūsdienu video sapulču laikmetam šādā cenu kategorijā šķiet neatbilstoša.

Lai gan tastatūra izskatās gaumīga un to rotā skaistas RGB gaismas, tā nebūs tā ērtākā ikdienā un visticamāk, to vēlēsieties aizstāt ar papildus ierīci. Taustiņiem ir visai īss klikšķis, kā arī daļa no tiem ir mazāki kā standarta taustiņi, tādēļ nepieciešams laiks, lai pie tās pierastu.

Skārienpaliktnis ir rotāts ar tādu pašu līniju rakstu, kā pats dators. Tas ir liels un klikšķi ir gana ērti, lai to kādreiz izmantotu arī datorpeles vietā.

90 Wh akumulators datoru uzlādē pienācīgā ātrumā, bet kā jau spēļu dators, tas arī samērā ātri – vien 2 h izlādējas. Ja nespēlēsiet datorspēles, dators vidēji bez uzlādes darbosies aptuveni 4 stundas, kas ir pietiekami, ja, piemēram, lidojuma laikā vēlaties noskatīties filmu vai pusi dienas strādāt no kādas kafejnīcas.

Ja lūkojaties pēc Windows operētājsistēmas portatīvā datora, uz kura veikt video montāžas vai dažādus grafiskos darbus tādās prasīgās programmās kā Adobe, ROG Flow X16 GV601RW būs pilnīgi pietiekams, tik ātri nepārkarsīs un uzdevumus paveiks bez liekas aizķeršanās. Tomēr, ja vēlaties to izmantot kādām prasīgākām spēlēm, iestatījumus nāksies nedaudz pielāgot, vai arī pievienot papildus jaudu ar ārējo videokarti. Vecākām un mazāk prasīgām spēlēm varēsiet atstāt visai augstus iestatījumus un īpaši izbaudīt datora ekrāna vizuālo sniegumu.

Tehniskā specifikācija

Svars2,10 kg
Izmēri35.5 x 24.3 x 1.94 cm
OperētājsistēmaWindows 11 Pro
ProcesorsAMD Ryzen™ 9 6900HS Mobile procesors
Līdz 4.9 GHz max boost
16MB kešatmiņas apjoms
8 kodoli, 16 pavedieni
VideokarteNVIDIA® GeForce RTX™ 3070 Ti Laptop GPU
ROG Boost: 1085MHz* at 125W (1035MHz Boost Clock+50MHz OC, 100W+25W Dynamic Boost)
8GB GDDR6
RAM32 GB (papildināms līdz 64GB)
Atmiņa2TB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD
Akumulators90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
Kamera720P HD IR
PapildusWi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Dolby Atmos audio sistēma, MI trokšņu slāpēšanas tehnoloģija

Kopsavilkums

Patika:

  • Datora dizains;
  • Svars un mobilitātes iespējas;
  • 360 grādu eņģe, kas ļauj datoru ērti pagriezt un izmantot kā planšetdatoru;
  • Iespēja pievienot papildus videokarti;

Varētu būt labāk:

  • Web kameras izšķirtspēja;
  • Portu skaits (salīdzinoši maz spēļu datoram);
  • Ņemot vērā iekļautās komponentes, samērā dārgs.

Kopumā ROG Flow X16 (2022) GV601RW ir elegants un ērts portatīvais dators, kas paredzēts gan spēļu entuziastiem, gan radošiem profesionāļiem, kuri meklē augstas veiktspējas un mobilitātes kombināciju. Ar savu eleganto dizainu un labo veiktspēju, tas ir potenciāls kandidāts, lai apmierinātu visai prasīgus lietotājus. Tomēr, ņemot vērā datora izlaišanas gadu un cenu, izvēles gadījumā noteikti skatītos uz 2023. gada versiju, kas aprīkota ar ievērojami jaudīgāku videokarti.

Lai gan ROG Flow X16 GV601RW ar Nvidia GeForce RTX 3070 videokarti Latvijas interneta veikalos vairs ir visai grūti atrast, dažās vietnēs esošā informācija liecina, ka to vēl var iegādāties cenu kategorijā no 2500 – 3000 Eur, kamēr jau jaunā 2023. gada datora versija ar Nvidia GeForce RTX 4070 tiek piedāvāta par 2500 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt