windovs,ubuntu un ārējais cietais

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

zilzil

windovs,ubuntu un ārējais cietais

Post no zilzil » 19 Sep 2012, 23:29

kā lai korekti uriktē ārējo cieto lai darbotos pie abām sistēmām.Tātad lai es varētu ierakstīt windovā un redzēt ubuntu un otrādi.Esu mainījis fail sistēmas ,bet man nekas nesanāk.Kurā virzienā rakt,laikam kautkas jāmaina ubuntu,jo windovs kā monopols atkrīt,viņu ir pārāk daudz.

grisha
E-žurnālists
Atbildes: 1130
Pievienojies: 25 Jūn 2007, 18:43
Reputācija: 0

Post no grisha » 19 Sep 2012, 23:53

NOformatizee kaa FAT32. TAm jaastraadaa 100% abaas sisteemaas. VAr likt arii ntfs, agraak bija gan probleemas ar rakstiishanu, bet tagd laikam vairs nav.
JA gribi darbinaat ext3, tad windowsaa izmanot shito: http://www.fs-driver.org/

Tomeer neesi kaartiigi apstaastiijis probleemu. "Man te kaut kas nestraadaa" tomeer neder... .

zilzil

Post no zilzil » 20 Sep 2012, 01:13

Nupat kārtējo reizi izmēģināju ,windovā noformatēju NTFSun ierakstīju filmu.Ubuntu viņu attaisa bet neredz.viss ir tukš filmas nav tukš cietais.

zilzil

Post no zilzil » 20 Sep 2012, 01:40

caur windovs noformatēju FAT32 un pieslēdzū pie ubuntu,bet viņš **dritvai kociņ** saka UNABLE.

zilzil

Post no zilzil » 20 Sep 2012, 02:19

Un otrādi,Ubuntu noformatēju FAT un pieslēdzu pie windova .bet viņš man saka you need to format the disk.

mcb2
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 5
Pievienojies: 18 Sep 2012, 08:03

Post no mcb2 » 20 Sep 2012, 03:38

Nu nevajag deģenerātam ne kompi, ne inetu, ne arī vairoties!

zilzil

Post no zilzil » 20 Sep 2012, 04:02

Vai tiešām kāds nevar tevi nošaut.kur Kur tas Ogotājs ar savu bratvu un **dritvai kociņ** palika.Būtu LATVIJÄ€ viens **dritvai kociņ** mazāk.

aoma
Vecākais lietotājs
Atbildes: 2599
Pievienojies: 25 Apr 2007, 12:47
Atrodas: LV

Post no aoma » 20 Sep 2012, 07:58

Cik glupam jābūt, lai ieteiktu "formatizēt" (vārds vienkārši svilina) :D uz fat32?
Parasti ārējajos diskos glabā filmu kolekcijas un bekapus, ko tad, ja fails būs lielāks par 4GB?
Izmanto vai nu NTFS vai ext4, pēdējā variantā windowsim vajadzēs šitas: http://www.diskinternals.com/linux-reader/

šai gadījumā nemeklē vainu diskā, bet savā ubuntu, kam acīmredzot kaut kas trūkst/sačakarēts/līki uzstellēts.
viegls rokenrols pa radio

shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Post no shady » 20 Sep 2012, 09:01

FAT32 noteikti netaisi, kā jau teica AOMA. Protams, var būt vajadzība, ja, piemēram, tavam TV ir vajadzīga FAT failsistēma, bet tas nav nopietni (problēmu var risināt savādāk).
Konkrētajā situācijā iesaku pārinstalēt uz kādu no pēdējiem gadiem izlaisto Ubuntu vai Linux Mint - nav nekādu problēmu ar NTFS failsistēmu, atpazīst visu automātiski. Tā kā visticamāk tev ir vai nu morāli novecojis linux vai esi ar ko sačakarējis sistēmu. Ext3 vai ext4 arī neliec uz ārējā cietā diska, tu tak katru reizi nemocīsies, lai piedabūtu strādāt cieto disku uz svešiem windows datoriem.
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

BlackHalt
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 276
Pievienojies: 08 Sep 2009, 19:01
Atrodas: Wrīga

Post no BlackHalt » 23 Sep 2012, 00:05

Formatē no Ubuntu kā NTFS

Kāut ka šitā: http://askubuntu.com/questions/68809/ho ... rnal-drive

Pievienot atbildi

Return to “Linux/BSD”