Gjensidige: 48% Latvijas iedzīvotāju lieto mobilo, šķērsojot ielu [aptauja]

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

Vai Tu lieto telefonu uz ielas?

1. Lietoju mobilo uz trotuāra
1
11%
2. Lietoju mobilo arī uz brauktuves
2
22%
3. Tikai, ja ļoti nepieciešams
5
56%
4. Nekad
1
11%
5. Man ir ko teikt (iespamot)
0
No votes
 
Total votes: 9

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Gjensidige: 48% Latvijas iedzīvotāju lieto mobilo, šķēr

Post no samurajs » 26 Nov 2017, 10:54

Pēdējo gadu laikā iedzīvotāji mobilos telefonus ikdienā izmanto arvien vairāk, tāpat arī ierīces lietošanas iespējas kļuvušas plašākas. Mobilos telefonus ir iespējams izmantot jebkur un nereti tiek aizmirsts par personīgo drošību tā lietošanas laikā. Kā liecina Gjensidige Latvija pieejamie dati*, 74% Latvijas iedzīvotāju ikdienā mēdz izmantot mobilo telefonu ejot pa ielu, taču gandrīz katrs otrais (48%) aptaujātais atzinis, ka mēdz lietot telefonu pat atrodoties uz brauktuves – šķērsojot ielu.

Lielākā daļa mobilo telefonu lietotāju Latvijā arī pārvietojoties pa ielu nemaina savus telefona lietošanas paradumus – tas arī šādos apstākļos tiek izmantots gan sarunām, gan sērfošanai internetā un e-pastu lasīšanai. Visbiežāk mobilās ierīces uz ielas izmanto gados jaunāki cilvēki (20-34 g.v.), kas ir visaktīvākie mobilo telefonu lietotāji, kā arī vīrieši.

“Izmantot mobilo telefonu kustībā, īpaši – šķērsojot ielu ir ārkārtīgi bīstami. Mūsdienās populārs process ir multitāskings, kad tiek apvienotas vairākas darbības reizē, taču ir jāsaprot, kuros brīžos tas var izrādīties dzīvībai bīstami. Sekas telefona lietošanai ejot pa ielu ir dažādas – palielinās reakcijas laiks un ievērojami samazinās uzmanība pret apkārt notiekošo, kā rezultātā tiek apdraudēta ne tikai pati persona, bet arī apkārt esošie gājēji, riteņbraucēji un autovadītāji,” skaidro Gjensidige Latvija Personu apdrošināšanas produktu grupas vadītājs Kārlis Eberhards.

Mobilie telefoni ir lielisks laika kavēklis, ko arī apstiprina Gjensidige Latvija rīcībā esošie dati. Gandrīz 90% aptaujāto izmanto mobilo telefonu pieturās, gaidot sabiedrisko transportu, bet iekāpšanas brīdī katrs otrais aptaujātais (50%) tomēr novēršas no ierīces. Mobilo telefonu lietošana ir ievērojami drošāka situācijās, kad persona nepārvietojas nekā esot kustībā, tomēr Gjensidige Latvija Personu apdrošināšanas produktu grupas vadītājs Kārlis Eberhards vērš uzmanību būtiskam riskam – kabatzagļiem. Lietojot mobilo telefonu, tiek novērsta personas uzmanība no apkārt notiekošā un arī no savām personīgajām mantām. Tas, savukārt, dod kabatzagļiem iespēju vieglāk nepamanītiem piekļūt personas kabatām, mugursomām un rokassomiņām, jo cilvēka uzmanība ir vērsta uz mobilā telefona ekrānu un tajā esošo saturu.

Gjensidige Latvija aptaujā arī tika noskaidrots, ka katrs otrais (50%) respondents lieto mobilos telefonus brīdī, kad tiek veikti maksājumi par pirkumiem veikalā. Arī šāds paradums var radīt nelabvēlīgas sekas, jo persona nav spējīga pilnībā izsekot līdzi tam, vai tiek pareizi aprēķināta pirkuma summa, izdots precīzs atlikums, paņemti visi pirkumi, kā arī regulāri ir gadījumi, kad veikalā tiek aizmirsta maksājumu karte vai pat maks un citas personīgās mantas.
Gjensidige Latvija aicina ikvienu pievērst uzmanību saviem ikdienas paradumiem, lietojot mobilos telefonus ārpus telpām – nelietot tos laikā, kad tiek šķērsota iela, kā arī vienmēr rūpēties par savu un savu personisko mantu drošību.

*Gjensidige Latvija 2017.gada novembrī veiktā aptauja “Mobilo telefonu lietošanas paradumi iedzīvotāju vidū”, respondentu skaits: 500.

Image
Image

User avatar
macbeton
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 3510
Pievienojies: 01 Nov 2008, 18:43
Reputācija: 1
Atrodas: Libau

Post no macbeton » 26 Nov 2017, 11:31

Es lietoju mobilo uz poda. Dažreiz arī alu dzeru diršot, ja nav laika.

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 27 Nov 2017, 11:47

Tikai tad, ja ļoti nepieciešams - un nekad uz ielas. Tikai uz ietves un arī tad paejot kaut kur maliņā, lai netraucētu citiem un citi netraucētu man.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

Pievienot atbildi

Return to “PR”