Tests: HP Envy 110 - printeris izvēlīgiem cilvēkiem

Moderators: janis.wd

User avatar
shady
Moderators
Atbildes: 5311
Pievienojies: 06 Mar 2007, 19:20
Reputācija: 1
Atrodas: Rīga

Tests: HP Envy 110 - printeris izvēlīgiem cilvēkiem

Post no shady » 08 Mai 2012, 11:31

Parasti cilvēki izvēlas printeri vadoties pēc tā klases (vai nu paredzēts dokumentu printēšanai, vai ir vēlme “gatavot mājās ceptas fotogrāfijas”). Nevar noliegt mūsdienu ekonomiskos apstākļus, tamdēļ vienmēr līdzi nāk galvas lauzīšana par printera tipu – tintenieks vai tomēr lāzernieks?

Tomēr, tāpat kā ir cilvēki, kuri automašīnu pērk pēc tās krāsas, ir ļaudis, kuriem primārais ir izskats. Nevar noliegt, ka, ja mājā vai birojā ir saskaņoti iekārtots un pārdomāts stils, tad ir gaužām nepatīkami, ja līdzās plauktā atrodas kāda klaberkaste, kuru modīgi cilvēki sauks par bezgaumīgu mašīnu, kas paredzēta printēšanai.

Tāpēc šoreiz portāls Notepad.lv uz testu paņēma tintes printeri, kura odziņa ir pārdomātais dizains.
Tas ir HP Envy 110 sērijas printeris (precīzāk: modelis d411a):

Image

Kā jau mūsdienīga iekārta, tā pieder pie daudzfunkciju klases, kura bez printēšanas spēj nodrošināt arī kopēšanu un skenēšanas darbus. Tomēr tai nav faksa funkcija, kas var nepatikt daļai biznesa tipa cilvēku. Iekārta ir orientēta uz bezvadu savienojumu iespējām, tamdēļ nebūs problēmas ar vadu izvilkšanu, bet vajadzību gadījumā ir arī USB savienojums. Pie savienojumiem jāpiezīmē, ka iekārtai nav interneta (ethernet) ports,ir jāiztiek ar wi-fi (wireless) nodrošinājumu un speciālajiem HP jaunajiem bezvadu risinājumiem. Tas sevī ietver HP ePrint, Apple AirPrint un pat speciālu aplikāciju paredzētu viedtālruņiem, kas ļauj nosūtīt datus uz printeri gan no e-pasta, gan mobilā telefona. Sīkāk par šo var palasīt šeit: HP un Apple AirPrint tehnoloģija.

Image

Dizains ir ieturēts gaišā tonī un labi iederēsies jo daudzos interjeros. Godīgi sakot, arī man ir apnikuši vienmuļi melnie printeri – HP Envy uzreiz izceļas uz citu fona un piesaista ar savu stilu. Toties, ja nu kāds alkst pēc klasiski tumšās krāsas, ir pieejams arī tāds modelis šajā Envy sērijā, bet arī tas nav prasti melns – ir ar savu krāsu odziņu..
Korpuss mijas ar noapaļotām un kantainām malām, vizuāli atgādina tādu kā guļošu datoriņu, kuram pa vidu ir LCD ekrāns.

Image
(Attēlā: tumšās krāsas modelis)

Starp citu, LCD nav parastais, tas ir 3,45 collu liels skārienjūtīgs ekrāns. Uz tā var kontrolēt visu printera darbību un ne tikai konfigurēt iestatījumus, bet instalēt arī jaunas aplikācijas, kā piemēram: Sudoku, Picasa, Last FM, SmugDog, Culture24, SnapFish, Facebook, DreamWork un citas. Iespējamo aplikāciju klāsts nav liels ~ ap 14 aplikācijām, kas variē no izklaides līdz praktiskam darbam. Īstenībā, nesapratu, kādēļ nav pieejams vairāk, jo iepriekšējam HP pinterim bija pieejamas daudz vairāk aplikācijas. Š ādi gudrie jeb smart printeri nav nekas jauns, ar aplikācijām jau biju iepazīstinājis iepriekšējā printera testā: Tests: HP Photosmart 7510 - All-in-One.

Image

Iekārta sev nodrošina pieslēgt USB flash atmiņas moduli un pat USB ārējo cieto disku. Tikai pievienojot ārējo cieto disku, parādās paziņojums, ka printeris var attēlot tikai 2000 bildes. Otrs nepatīkamais fakts ir tas, ka viss attēlojas vienā lielā miskastē, nav nekādas iespējas aplūkot konkrētas mapes jeb folders. Protams, ir arī standarta atmiņas karšu nodrošinājums, var pievienot: SD / MMC / MSD standartus.

Image

Bez datora palīdzības varam izvēlēties printēt 3 dažādos veidos: no atmiņas kartes, no USB savienojuma un izmantojot skeneri, kā arī ieskenēt jau minētajos ārējos atmiņu moduļos.

Image

Image

Man ļoti patika tas, ka printēšanas process norit ļoti klusi, ja salīdzina ar citiem testētajiem printeriem, tad Envy pavisam noteikti izceļas uz kopējā fonā. Visas testa bildes un kopēšanas darbus veicu pa nakti, ka bērni jau čučēja saldā miedziņā – nebija ne mazākās bažas, ka kāds pamodīsies.

Kā arī jāuzsver interesants knifiņš – ieslēdzot printeri tā displejs atveras un paliek acij pieņemamā leņķī, bet vajadzības gadījumā to varam izmainīt. Taču tam ir arī automātisks mehānisms kurš aktivizē papīra izvades pagarinātāju, un tas izvirzās tikai uz drukāšanas laiku.

Toties, lai arī nevar piesieties skenerim par tā pamatuzdevumu, nepatika tā atvāžamais vāks. Tā konstrukcija ir nepārdomāta un ja straujā ātrumā to atvāzīsi, tad parausi līdzi vāku, kurs sedz kārtridžus.

Image

Zem skenera ir 2 tintes toneri jeb kārtridži. Jā, diemžēl šim printerim ir jauktais toneris, kas ir pavisam neekonomisks jau pašā pamatidejā. Pierādās sen zināma patiesība – par dizainu ir jāmaksā, ja ne ar kvalitāti vai ērtumu, tad ar sava maciņa saturu. Tinte nav no lētākajiem priekiem, bet tur neko nevar darīt. Printerim tiek izmantoti HP 60 (Black Ink Cartridge) [CC640WN] un HP 60 (Tri-color Ink Cartridge) [CC643WN]. Tātad no melnā kārtridža mēs varam, izprintēt ap 200 lapām, bet no krāsainā – 160 lapas. Kā izskatās, tad Latvijā tie vēl nav populāri, tāpēc vadoties no ārzemju cenu izcenojumiem, tie maksā attiecīgi 15 un 20 dolāri. Ir arī mazliet izdevīgāks risinājums, iegādāties XL kārtridžus, respektīvi: HP 60XL [CC641WN] (melnais, 600 lapas) un HP 60XL [CC644WN] (krāsainais, 440 lapas).

Image

Printeris nav arī paredzēts lieliem printēšanas darbiem, tā segments ir mājas un mazie privātuzņēmumi. To pierāda ne tikai šī toneru sistēma, bet arī apdrukājamo lapu padeves ietilpība. Printera papīra tvertnē var ievietot tikai 80 lapas, bet izprintēto lapu tvertne spēj saglabāt 25 lapas (lai gan man izdevās sasniegt lielākus skaitļus). Saprotami, ka šie skaitļi ir pārāk mazi uzņēmumā, kur ikdienā tiek drukāti pat ne simti, bet dažu desmitu lapu.

Image

Tagad ķersimies klāt fotogrāfiju testam! Izprintēju dažus attēlus, ko redzat zemāk, lai apskatītu palielinātus attēlus, klikšķiniet zem attēla norādītajiem linkiem.

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit:<spied_te>, bet izejas bildi te: <spied_te>)

Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit:<spied_te>, bet izejas bildi te: <spied_te>)


Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit:<spied_te>, bet izejas bildi te: <spied_te>)


Image
(Nesamazinātu attēlu var aplūkot šeit:<spied_te>, bet izejas bildi te: <spied_te>)

Attēlu kvalitāte ikdienas vajadzībām ir absolūti pietiekama, profesionāļi ar “ērgļa aci” gan pamanīs neatbilstību krāsu spektrā un attēla detalizācijā, bet kā jau teicu – to var pamanīt tikai trenēta acs ar krāsu tabulām un lupu zem acs.

Interesenti tehnisko specifikāciju var aplūkot šeit: HP Envy 110

Secinājums:

Visai interesants daudzfunkcionāls printeris, kurš piesaista ar savu dizainu. Paredzēts cilvēkiem, kuri arī šādu iekārtu vēlas saskaņot ar savu interjeru.

Kā dizaina elements tas nemaksā dārgi: ~ 120 Ls (cena uz 2012.gada maiju LV interneta veikalu tirgū), toties maksās tā ekspluatācija, jo visu printēšanas sistēmu nodrošina tikai 2 kārtridži: melnais un krāsainais (3 krāsu apvienotais toneris).

Attēlu kvalitāte ir laba un noderēs kādu fotogrāfiju izdrukai. Bet tas nav paredzēts kā darba zirgs, kurš printēs un kopēs n-tās lapas mēnesī.

Toties HP varēja uzlabot ātrdarbību tieši “smart” lauciņā, jo navigācija pa aplikācijām un izvēlnēm norit ar zināmu aizkavi.


<iframe src="http://www.salidzini.lv/affiliate/searc ... &type=list" frameborder="0" width="570" height="220"></iframe>
Agrāk es domāju, ka cilvēki ir stulbi....Tagad zinu - viņi patiešām tādi ir. /© shady/

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Post no samurajs » 08 Mai 2012, 11:53

Tiešām printeris der tikai kā mājas dizaina elements. Par tādu cenu var dabūt daudz, daudz labāku, ar normālu 5 kārtridžu komplektu. Pie tam par pildīšanu paša spēkiem šeit var aizmirst, tā kā maciņu vēl nāksies atvērt pamatīgi.
Birojam vispār lietot tinteniekus nav prāta darbs - tur arī foto kvalitāti nevajag.
Last edited by samurajs on 09 Mai 2012, 19:08, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Nelabojams
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1038
Pievienojies: 03 Sep 2009, 12:20
Reputācija: 0
Atrodas: Naukšēnu novads

Post no Nelabojams » 09 Mai 2012, 19:07

Piekrītu samuraja viedoklim par konkrēto aparātu pilnībā.
Ir pieredze, ekspluatējot visvisādus daiktus un no pēdējā tintinieka šķīros jau pirms gadiem sešiem.
Manā mājas saimniecībā (kurā pa laikam top arī diezgan liela apjoma - kaste papīra uz reizi aiziet - projektu dokumentācija), vispār par ekonomiski izdevīgu ir ievērojama specializācija un tāpēc veseli 3 drukājamie rīki:
- parastais lāzernieks dokumentiem, draftiem, visādiem ikdienas sīkumiem,
- krāsu lāzernieks gala produkcijai, jo parasti kādas 2/3 lappušu satur krāsainas diagrammas, bildes,
- ploteris lielformāta produktiem (kartes) + diezgan kvalitatīvai foto drukai arī noder, jo ir nu jau pavecs, bet excelents 6 krāsu aparāts.
Turklāt papīra taupīšanas labad abi lāzernieki ar dupleksu.
No HP pēdējos gados esmu novērsies drausmīgi neērtā un nekvalitatīvā softa dēļ; HP ploteris ir pēdējais mohikānis un tikai šīs tehnikas dārdzība + (tfutfutfu) ilgmūžība pagaidām liek man pie tās turēties.
Mana pieredze rāda, ka nav tādas zodiaka zīmes "Kretīns".

User avatar
Holmss
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 175
Pievienojies: 07 Feb 2008, 16:15
Reputācija: 0

Post no Holmss » 09 Mai 2012, 19:15

HP 60tie kārtridži nav paredzēti Latvijas tirgum! Vismaz tas printeris kurš tiek tirgots Latvijā ir ar 300tajiem kārtridžiem. Š os kārtridžus HP izmanto visos budžeta klases printeros (jāsaka gan vecākos par 2 gadiem, jo visos jaunajos modeļos jau kādu laiku ir 301.

User avatar
garaisezis
E-žurnālists
Atbildes: 1186
Pievienojies: 15 Nov 2009, 08:41
Reputācija: 0
Atrodas: Kanāda

Post no garaisezis » 13 Jūl 2012, 22:11

vispār jau var gan pats uzpidīt hp, tik janopēr atteicīgi kārtidzi kuros var pildiit tinti ar autp reset chipu un lieta dariita, vienreizeejs ieguldijums kas atmaksaajas...
Kaut kas no MEKSIKAS un ne tikai https://www.facebook.com/groups/1729959473959509/

Pievienot atbildi

Return to “Testi”