AMD procesori

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU AMD procesori

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #161983
  Marsis
  Participant

  Kurš no šim procesoriem būtu labāks šai mātesplatei?

  Mātesplate-

  https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/komponentes/pamatplates/asrock_fm2a88mhd_r20

  1. procesors. https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/komponentes/procesori/amd_aseries_a67400k_x2_sfm2_box_ad740kybjabox?qrtc_slt=slt_product_3_cat_u&qrtc_tpl=tpl_product_3_cat&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=132341&qrtc_pos=1

  2. Procesors. https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/komponentes/procesori/amd_aseries_a87600_x4_sfm2_box_ad7600ybjabox

  Es jautāju, jo man kaut kas teica ja ir Kodolu skaits mazāks un vairāk Takts frekvence (MHz), tas dažreiz ir labāk nekā vairāk kodolu un mazāk MHz.

  P.S Es nēsmu nekāds Pro no šim lietām es zinu tikai pamatus PC veidošanai!

  #324684
  krisof
  Participant

  Nopietni…..

  A8

  #324685
  MeistarsUnVergs
  Participant

  Iesaku gaidīt AMD Zen uz AM4 socketu. AMD A8 un A10 APU uz FM2 sucketu ir bezbudžeta mazspējnieki.

  #324686
  Haiduk
  Participant

  Intelam pat lēts celerons G1840 ir 0 – 10% jaudīgāks par to A8-7600

  Procesori Amd vs intel ir rupji sakot kā kvēldiega spuldze vs ekanomiskā pie tās pašas jaudas, bet cenu atšķirībā nav virs 100% kā tas ir ar spuldzem, bet gan lielākoties ~ +15%.

  Normāli cilvēki pērk eko spuldzes, bet nez kapēc datortārpi ir stipri pasisti. AMD procesori ir tīrākās huiņas un paši to saprotot muļķajiem patērētājiem pasniedz vairākus kodolus, kur tiem takts frekvence jādala ar 2, lai salīdzinot ar intel būtu tā pati jauda. Ak jā, ir daži modeļi līdzjaudīgi, bet tad redz – pasistajiem AMD līdzarto vajag virs 95W kamēr intelim turpat pusi mazāk. Ei nu saproti šīsdienas hibrīdgalvas.

  #324687
  Marsis
  Participant

  Vienkārši es domāju uztaisīt budžeta pc jaunu, jo mans vecais pc ir vecs! Un ar naudu nevaru tā tērēties daudz jo man galvenie ienākumi ir novēlēti kaut kam citam. Tādēļ nodomāju uztaisit pc pagaidām ar to APU tad pēc laika nopirktu to video karti! Ja jums ir kādi ieteikumi labākam pc par līdzīgu cenu ar prieku uzklausītu piedāvājumus!

  #324688
  samurajs
  Participant

  Ir tāds teiciens – skopais maksā divreiz. Ja pirkt kompi, tad ar skatu uz nākotni, lai 5 gadus nebūtu problēmu.

  Ja AMD, tad kko no FX sērijas. Bet labāk jau kko no Intel Skylake, un tad videokarti nevajadzēs, jo integrētā pietiekami jaudīga.

  http://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/komponentes/procesori/intel_core_i36098p_3600_ghz_3mb_lga1151_bx80662i36098psr2nn

  #324689
  richijs
  Participant

  Skatoties kāds budžets, ja budžets mazs tad amd, bet tā intel. Kā arī ar a8 7600 nav tik traki, kā mālējat pēc benchmark viņš ir vienā līmenī ar I3.

  #324690
  itanium
  Participant

  Iesaki nepirkt jaunu PC tagad, bet gaidīt 2017. gadu??

  AMD Zen FX sola Q4 2016, APU – 2017.

  #324691
  Andron MacBeton
  Participant

  Pirmkārt, dirst lai pisās visi Intel zombji! Lielākā daļa no tiem brēcējiem mūžā nav ne1 kompi sastellējuši. Pat skrūvgriezi neprot rokā noturēt.

  Otrkārt, Procesora izvēlē viss atkarīgs no programmām kuras lietosi. Ja programma neprot lietot vairāk par 1 kodolu, tad labāk ņemt kaukādu divkodolnieku, pēc iespējās ātrāku. Taču ja programma mūsdienīga, tad var arī 4kodolu., kur katrs kodols bik lēnāks. Bet, IMHO, spēles vairāk par 3 kodoliem nelieto. 1 grafikai, 1 priekš AI, 1 fizikai. Nu tas tāds aptuvens sadalijums.

  P.S. Aceros kādreiz āksti (iedomu datorveikali) pārdeva visādus divkodolu parodijas naivajiem (arhitektiem). 1kodola 3GHz AMD strādāja daudz ātrāk par tām 1,86GHz parodijām, jo AutoCAD līdz pat 2009. neprata izmantot vairāk par 1 kodolu. To jau protams visi sertificētie un diplomētie pajolēni nespēja iedomāties 😀

  #324692
  Crow
  Participant

  Quote:

  Bet, IMHO, spēles vairāk par 3 kodoliem nelieto. 1 grafikai, 1 priekš AI, 1 fizikai. Nu tas tāds aptuvens sadalijums.


  Doma pareiza, praksē tā NAU. Spēlītes liec mierā.

  #324693
  nvidiots pay
  Participant

  ņem A8! tas būs norm procis.

  attiecībā uz komplektēšanu nākotnei – tagad noteikti nav tas brīdis kad to darīt. labāk sagaidīt vismaz vasaras vidu, kad nāks Polaris un Pascal videokartes, rudeni/ziemu kad būs jaunie AMD Zen proči. un ja nav steiga, tad 2017 gada AMD vega GPU un APU.

  #324694
  nvidiots pay
  Participant

  atkarīgs no spēles.

  bet jaunākās jau izmanto līdz 8ām plūsmām/kodoliem.

  #324695
  nvidiots pay
  Participant

  esi pārliecināts, ka Celerons pārspēs A8, piemēram, spēlējot kādas vieglas spēlītes? kautkā šaubos.

  #324696
  richijs
  Participant

  Jaunajiem procesoriem uzreiz tiks iegrieztas cenas kosmosā, ja budžets mazs tad arī neder… Tāpat, kā šobrīd ar intel skylike maksā pa kārtu dārgāk, kā līdzvērtīgi iepriekšējās paaudzes procesori.

  #324697
  nvidiots pay
  Participant

  nu to mēs redzēsim. šaubos, ka AMD Zen procesori maksās dārgāk par Intel.

  bet tas, ka Skylake (ne skylike :D) maksā dārgāk kā, teiksim, Haswells ir galīgākās muļķības. ir Skylake proči, kas gandrīz pat lētāk maksā.

  #324698
  Haiduk
  Participant

  protams, ka nemaksās dārgāk, bet fakts ir tāds, ka tie vienādā cenu kategorijā būs daudz vājāki, ja vien tiem nebūs + 10 līdz 50Watt lielāks strāvas patēriņš savā ketegorijā – kā allaž 😀 Kā esmu novērojis, par to nav satraukums un Amd turpinās ražot procesorus, jo pasaulē ir tik daudz stulbeņu ko cirpt.

  #324699
  atlans
  Participant

  pats i3 intel nevaruy atļauties, jpo naudas nav pirku Intel Pentium G3460 3.5 ghz un level cache 3 mb. domāju ka ieliek visiem amd, vismaz šis performance labāka, ja spēlēs tad amd pārspēj intel, bet kopumā intel ir labāka aina. man liekas ka firma ir tikai izvele kāds vārds patīk.

  Š ī izvēle vairāk budžeta datoriem. internet veikalos dual core sit pušu visus processorus ja nu vienīgi i7 uzlikt tas gan sadotu parastiem pentiumiem.

  https://ru.gecid.com/cpu/intel_pentium_g3460/?s=all

  #324700
  Haiduk
  Participant

  pie šādiem apgalvojumiem, ka AMD spēlēs pārspēj Intel vajag pierādījjums vai izteikt domu precīzu, jo abi ražo CPU un iGPU. Par ko tu runā – ej sazini, bet vienalga – tad pierādi.

  Bet ir arī tādi laptopi. Un par tiem sakot – Amd vnk nevar uzražot procesoru, kas sadod pa mizu intelim. Ja ņem piemērā kādu standarta 35watt procesoru no inteli, tad amd, lai dabūtu to pašu jaudu vajag jau uz 50watt vai vairāk un tas nozīmē – pārkaršana. Ne pa velti neviens ražotājs savos “preformance” laptopos nebāž iekšā AMD mēslus. (norm keisā 1x fan uz cpu atdzesēt jau varēs, bet tas neatmaksājas uz reputāciju likt tādu gliemi un baterijas ēdāju) AMD cpu tikai satopami zemas/vidējas klases budžetniekos – un tie kas nodarbojas ar laptopu apkopēm uttt… zin, kādi gliemeži viņi ir salīdzinot ar intel budžetniekiem pie nosacījuma 25 līdz 35watt cpu. Tas ka AMD iespējams un ir jaudīgāks iGPU – arī neko nedod, ja pats procesors ir gliemis. Līdzīgi kā resiveris un skaļruņi.

  Var saukt daudzus inteļa dual corus, bet kā piemēru iedošu T4200 vai T4400, kuri vēljoprojām ir ejoša upgrade prece, kas ražota 2009 gada sākumā un neviens amd mobile procis nestāv viņiem klāt līdz 2012+ gadam jaudā, lai kādas tehnaloģijas vai kodoli ir tajos gados bijuši no amd mobile cpu platformā.

  Man lapsī ir 2008 gada vasarā ražots Intel SU9400. Tas ir 10 Wattīgs 1.4ghz Core 2 Dou. Jebogu – šis procesors jau zinu, ka pēc daudzu uzskatiem ir mēsls, bet šis mēsls saliek iekšā 2007/2008 gadā ražotajiem AMD 35 Wattīgiem +-2.0Ghz dual-coriem no RM,TL,QL, Ultra un neo sērijas.

  Vari galddatoram pirkt to drusciņlētāku amd cpu, bet ilgtermiņā kopumā tāpat ieiesi mīnusā. Beigās tikai un vienīgi papisiens naudā un jaudā. Jaudā kuru varēji dabūt uzreiz no inteli.

  #324701
  ruukjis
  Participant

  Nu jau pietiks ļurkstēt tuftu:

  Quote:

  Tas ka AMD ir iespējams jaudīgāks iGPU – arī neko nedod, ja pats procesors ir gliemis.


  https://www.anandtech.com/show/9217/the-amd-a8-7650k-apu-review-also-new-testing-methodology/7

  Quote:

  Vari galddatoram pirkt to drusciņlētāku amd cpu, bet ilgtermiņā kopumā tāpat ieiesi mīnusā


  Paņem kalkulatoru un parēķini, nevis fantazē kaut kādu murgu. Pat pie 25W starpības (kas realitātē nav), summa ir smieklīga.

  #324702
  Haiduk
  Participant

  1. neiebraucu – kāds sakars linkam!?? par to ka mazāk fps ar “īsāku cpu”?! Skrien uz notebookcheck un tur tieši salīdzini iGPU vai GPU ar attiecīgiem CPU. Tas ko tu ieliki ir fufelis bērniem un pat nekā tur nav kas tēmā. un uzreiz pasaku – nevelc citātus ārā no konteksta – jo tas tevi padara par muļķi.

  2. Tad par kādām cpu summām iet runa?! entry lvl var iegādāties ar 10-30 euro starpību, kur ir 15w starpība un tad nu sāc rēķināt, ko nemaz nevar precīzi izdarīt, bet cilvēkam, kam vesalais ir vietā – saprastu ka ilgtermiņā tā vien ir – mīnuss.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā