Sākumlapa › Forumi › Software › Internets, P2P un Serveru programmatūra › Boot from Cloud.
Piemēram- Linux bāzēta micro-OS kura izpilda uzdevumus- piekonektējas pie IP, ielādē RAMā Boot informāciju un palaiž OS. Struktūra izklausās pēc Android (Dalvik), tikai es gribu atrast risinājumu bez virtualizācijas un (uzmanību!) bez visas OS ielādes lokālajā mašīnā- tikai Essential elementi darba virsmas parādīšanai. Viss pārējais tiktu ielādēts no servera pēc lietotāja pieprasījuma. Nu kaut kas uz Safe Mode pusi ar iespēju pēc izvēles ielādēt nepieciešamos OS moduļus. Piemēram IE: Pie OS ielādes šams nakuj nav vajadzīgs. Taču lietotāja klikšķis uz ikonas, pa ātrgaitas tīklu no servera RAMā ielādē nepieciešamos programmas reģistrus un failus, sajūdzas ar win direktoriju un izpilda programmu. Vēl piemērs- Fotošops, CAD vai kāds smagāks 3D apstrādes softs- Visa programma (vai tās daļa) tiek ielādēta no servera un lielākā daļa datu arī tiek apstrādāta serverī (rendering), līdz ar ko lietotāja darba stacijai nav nepieciešams nedz jaudīgs GPU, nedz ietilpīgs HDD kur glabāt RAW failus.
GRUB, pēc idejas, ir dialoga buferis starp BIOS un ielādējamo OS, tad nu tam pašam GRUBam varētu iemācīt ielādēties no attālināta servera nevis fiziskas partīcijas. Turklāt ielādēties tā, lai nebūtu jūtami performance kritumi. Vai mūsdienās pastāv šāds risinājums? Vismaz kurā virzienā rakt?
Īsāk sakot- mērķis ir palaist jaudu prasošu OS un softu uz WorkStation bez cietā datu nesēja un ar minimālu komplektāciju. Lai ar ofisa klases mašīnu varētu rukāt BF4… Funktieris tāds, ka visi (vai daļa) datu tiktu apstrādāti uz attālināta servera, bet klienta mašīna pa platu un ātru trubu saņemtu jau apstrādātus datus. Turklāt pie šāda servera varētu pieslēgties vairākas darba stacijas ar procentuālām jaudas kvotām uz katru vienību ar Login iespējamību, līdz ar ko- savu datu saglabāšanu mākonī.
Jā, esmu dzirdējis par KVM, Citrix un VmWare risinājumiem, bet tie visi ne gluži nodrošina to, ko es redzu gara acīm. Manā gadījumā sanāk tīkla hibrīd-sistēma, kurā daļu lomas uzņemas arī klienta darba stacija.
Ja pavisam divos vārdos- nomet gatavu OS uz mākoņa un būtojies savā sistēmā no jebkura PC.
Geimiem nederēs, bet kko pasttrādāt vai pa internetu parakties spēsi. :]
Kādu OS tu gribi bootot vispār?
Samuldējos – PXE strādā jebkādos apstākļos arī WAN, viss atkarīgs no konfigurācijas.
Bet ideja par CAD… es pat attāli nevaru iztēloties kā tu ceri panākt procesu fragmentāciju – kaut kas notiek uz servera, kaut kas uz lietotāja datora…
By using WAN boot, you can install the Solaris OS on SPARC based systems
Tas nekādā veidā man nepalīdz praktsiki, bet dod informāciju, ka viens no ķēdes vājajiem posmiem varētu būt ar manu ideju nesavietojams CPU. Jo SPARC CPU ņem pretī tā paša Orākļa Solaris OS. Varot gan šādam būtam pielāgot Linux sistēmu, bet tas nedarbojas Vice-Versa. CPU zem OS nepieslīpēsi…
Daru šo visu labarotoriski-eksperimentālos-pašmācības nolūkos. Sauckāgribi. Ja mana ideja nav realizējama, vēlos saprast- kāpēc un kas zin- varbūt padarīt par iespējamu vismaz teorētiskā līmenī.
Neprasi man kā tas būvējas, es šo sistēmu neesmu veidojis – tikai izmantoju. Vai SCCM var pierunāt, lai viņš darbinātu OS virtuāli… HVZ
sāksim izglītoties
Līdz SMS (aka SCCM), pagaidām mana interese nesniedzas. Galvenais tagad nodrošināt vienu linku starp serveri un klientu izmantojot FOG un kādu Debiānveidīgu OS. Microsoft OS ta mēģināšu palaist pēc tam. Iespējams, ka nekas cits, kā SCCM tur nederēs.
Instalējas ~3h, tik ilgi, jo tiek uzkrauts viss – OS, draiveri, Office un kaudze citu koorporācijas pribambasu.
Un bleķi, tas viens reinstals ietu daudz ātrāk, ja tas notiktu lokāli ar gigabikses ethernetu.
[img]
Es tieši otrādi saku, ka negribu virtualizāciju. WAN tādēļ, lai varu piekļūt pie savas sistēmas no jebkura punkta uz planētas, no jebkura PC nevis tikai lokāli. Ar nosacījumu, ka klienta PC ir bez cietā datu nesēja un OS tiek ielādēta RAMā. Iedomājies LiveCD, tikai būtojamies nevis no DVD, bet gan no Mazpisānos izvietota servera, kamēr pats atrodos citā valstī, piejūgts pie Gigabit neta. Kapiš?
Protams, var jau visu vienkāršot un izmantot TeamViewer, RemoteDesktop, vai VPN ar Citrix Xenapp no esošās sistēmas, bet es nemeklēju vieglus ceļus.
Nēnu, ja tu turi visus datus uz tīkla, ķip tev ir šāre, kas ir pieejama no WAN’a un tur tu glabā visu savu C:, kāpēc ne. Bet zini, tas būs lēni. Man ir iespēja lietot Vmvāres virtualizētos risinājumus, cik no lokālā tīkla esmu lietojis, ne vienas bremzes nav redzētas. Rīt, ne šodien, apskatīšos, kā tas strādā no WAN’a, lai arī no paša kantora atrodos tik 10 minūšu attālumā.
Bet zini, tievais klients un SPICE vai RDP ir tavi draugi. Lai arī itkā internetu ātrums ir labs, problēma no lielām distancēm ir mazbremze- latency. Kā arī drošība. Drošāk ir iebūtot tievo klientu, jo uz tā tev tavi dati nemaz nestāv un tad remoutoties iekšā savā mašīnā. Savādāk, ja krāmē iekšā OS pa wan’u, pirmajā steidžā, pirms montē partīcijas, tev nekāda šifrēšana nebūs.
Es gan tavu problēmu risinu savādāk, man vienmēr ir līdzi USB puļķis ar manu mīļāko linux’u. Spraud kur gribi un būtojies. Nav ātrākā sistēma pasaulē, bet visur, kur eju, varu dabūt sev tīkamu OS ar visām iespējām lietot SSH un remoutos risinājumus droši.
” Funktieris tāds, ka visi (vai daļa) datu tiktu apstrādāti uz attālināta servera, bet klienta mašīna pa platu un ātru trubu saņemtu jau apstrādātus datus.” Un šito tu reāli dabūsi tikai ar SPICE vai RDP. Ja būto OS no tīkla, tad OS griezīsies uz lokālajiem dzelžiem, tāpēc nekāds BF4 nebūs. Vai arī tu vēlies taisīt PCI-E over LAN un offload’ot thread’us pāri tīklam ? Tev ir kautkāda globāla optika savilkta tev vienam pašam pa trejdeviņām dzīslām uz to tavu mājas superdatoru ?
Kad izaugšu, būšu tīklu administrators. Gribu, lai manam diplomam ir arī praktiska vērtība, ne tikai lekcijās atsēdētās stundas. Pa lielam tur stāsta huiņu, kuru nekad mūžā nepielietošu. Tādēļ ik pa laikam savu prātu nodarbinu ar pašģenerētām problēmām un risinājuma meklēšanu.
BTW, paldies par izsmeļošu atbildi. Ir vēl viens atspēriena punkts.
Par lekcijām- protams, ka nav tā, ka tur viss ir ūdens. Bet lekcijā “Oprerētājsistēmas” es tupa guļu, jo stāsta tikai par Windows un semestra lekciju konspektu es izlasīju viena vakara laikā- nekā prātīga tur nav. Tas pats arī ar lekciju “Datoru uzbūve un arhitektūra”. Stāsta kas ir RAM, CPU, PSU… Nu kamŠn- pirmā klase. Tad vēl “Lietojumprogrammatūra” kur man vecam runcim māca Exceļa formulu IF. Dievadēļ- es ikdienā strādāju ar finansēm un excel ir man tēvreizes vietā. Kas vēl- projektu vadība un reklāma? Arī tur nav ne smakas par OSI līmeņiem.
Principā viena gara žāva, un informāciju smeļos no, piemēram, šī pigora:
[youtube]
Preses relīzes