Boot from Cloud.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159633
    RicoPico
    Participant

    Es meklēju veidu kā iebūtoties no WAN. Standarta variantā UEFI šādu iespēju nepiedāvā. Tad nu domāju- ar kādiem paņēmieniem varētu uz tā paša USB nomest info par hostu, no kura ir jālasa būtojamā OS.

    Piemēram- Linux bāzēta micro-OS kura izpilda uzdevumus- piekonektējas pie IP, ielādē RAMā Boot informāciju un palaiž OS. Struktūra izklausās pēc Android (Dalvik), tikai es gribu atrast risinājumu bez virtualizācijas un (uzmanību!) bez visas OS ielādes lokālajā mašīnā- tikai Essential elementi darba virsmas parādīšanai. Viss pārējais tiktu ielādēts no servera pēc lietotāja pieprasījuma. Nu kaut kas uz Safe Mode pusi ar iespēju pēc izvēles ielādēt nepieciešamos OS moduļus. Piemēram IE: Pie OS ielādes šams nakuj nav vajadzīgs. Taču lietotāja klikšķis uz ikonas, pa ātrgaitas tīklu no servera RAMā ielādē nepieciešamos programmas reģistrus un failus, sajūdzas ar win direktoriju un izpilda programmu. Vēl piemērs- Fotošops, CAD vai kāds smagāks 3D apstrādes softs- Visa programma (vai tās daļa) tiek ielādēta no servera un lielākā daļa datu arī tiek apstrādāta serverī (rendering), līdz ar ko lietotāja darba stacijai nav nepieciešams nedz jaudīgs GPU, nedz ietilpīgs HDD kur glabāt RAW failus.

    GRUB, pēc idejas, ir dialoga buferis starp BIOS un ielādējamo OS, tad nu tam pašam GRUBam varētu iemācīt ielādēties no attālināta servera nevis fiziskas partīcijas. Turklāt ielādēties tā, lai nebūtu jūtami performance kritumi. Vai mūsdienās pastāv šāds risinājums? Vismaz kurā virzienā rakt?

    Īsāk sakot- mērķis ir palaist jaudu prasošu OS un softu uz WorkStation bez cietā datu nesēja un ar minimālu komplektāciju. Lai ar ofisa klases mašīnu varētu rukāt BF4… Funktieris tāds, ka visi (vai daļa) datu tiktu apstrādāti uz attālināta servera, bet klienta mašīna pa platu un ātru trubu saņemtu jau apstrādātus datus. Turklāt pie šāda servera varētu pieslēgties vairākas darba stacijas ar procentuālām jaudas kvotām uz katru vienību ar Login iespējamību, līdz ar ko- savu datu saglabāšanu mākonī.

    Jā, esmu dzirdējis par KVM, Citrix un VmWare risinājumiem, bet tie visi ne gluži nodrošina to, ko es redzu gara acīm. Manā gadījumā sanāk tīkla hibrīd-sistēma, kurā daļu lomas uzņemas arī klienta darba stacija.

    Ja pavisam divos vārdos- nomet gatavu OS uz mākoņa un būtojies savā sistēmā no jebkura PC.

    #308140
    Aldis
    Participant

    Neder kkāds Damn Small Linux ar ko šādu iekšā kā remotajam kontrolam? https://www.tightvnc.com/

    Geimiem nederēs, bet kko pasttrādāt vai pa internetu parakties spēsi. :]

    #308141
    RicoPico
    Participant

    Š…ea. Nav jēgas no virtualizācijas, ja no esošās sistēmas var iztikt ar VPN (piemēram, ja darba devējam žēl, ka Tu skaties facebookus). Par pamatu (problēmu) ņem PC bez instalētas OS, kam par iemeslu varētu būt atņirdzies HDD vai izjāti SATA konektori uz MB (nerēc- reāla pieredze).

    #308142
    garaisezis
    Participant

    vai tavā gadījumā nevar palaist ko līdzīgu, kā darbojas bankas automāti un cita līdzīga tehnika izmantojot tikai pašu minimālismu no windows https://hop.02.lv/240

    #308143
    Andron MacBeton
    Participant

    UEFI vairs nau network boot?

    Kādu OS tu gribi bootot vispār?

    #308144
    ruukjis
    Participant

    EDIT:

    Samuldējos – PXE strādā jebkādos apstākļos arī WAN, viss atkarīgs no konfigurācijas.

    Bet ideja par CAD… es pat attāli nevaru iztēloties kā tu ceri panākt procesu fragmentāciju – kaut kas notiek uz servera, kaut kas uz lietotāja datora…

    #308145
    RicoPico
    Participant

    UEFI piedāvā būtoties no 192.168.x.x. Tobiš LAN. A es gribu ārpus šī rāmja- WAN. Ko būtot? Kaut vai win7, bet tam nebūtu tik lielas nozīmes. Ir plānā šādi darbināt dažādas OS. Tikai es tagad sāku aizdomāties par draiveru issue, ja nāksies piekļūt OS no dažādām fiziskajām mašīnām… Taču tas, tīri teorētiski, būtu atrisināms.

    Quote:

    By using WAN boot, you can install the Solaris OS on SPARC based systems


    Tas nekādā veidā man nepalīdz praktsiki, bet dod informāciju, ka viens no ķēdes vājajiem posmiem varētu būt ar manu ideju nesavietojams CPU. Jo SPARC CPU ņem pretī tā paša Orākļa Solaris OS. Varot gan šādam būtam pielāgot Linux sistēmu, bet tas nedarbojas Vice-Versa. CPU zem OS nepieslīpēsi…

    Daru šo visu labarotoriski-eksperimentālos-pašmācības nolūkos. Sauckāgribi. Ja mana ideja nav realizējama, vēlos saprast- kāpēc un kas zin- varbūt padarīt par iespējamu vismaz teorētiskā līmenī.

    #308146
    RicoPico
    Participant

    Sākumā jātiek skaidrībā ar pamatiem- vai ir iespējams boots bez HDD un bez lokālā servera. Pēc tam jādomā ko un kā darīt ar fragmentāciju. Ja es šo projektu bīdīšu kursa darba ietvaros, man bez zinošiem domubiedriem neiztikt. Pagaidām tikai taustos pa tumsu.

    #308147
    ruukjis
    Participant

    Ir iespējams boots bez HDD un no WAN – uzņēmuma, kurā es strādāju, OS reinstall sistēma šobrīd tā strādā, būvēta uz SCCM pamata. Tev konfigurācija jānorāda, kurš ir DHCP serveris un kurš ir distribution point. Tiklīdz PXE dabū IP, viņam ir gauži pofig, kur atrodas pats dristribūcijas punkts, kamēr vien to var sapingot.

    Neprasi man kā tas būvējas, es šo sistēmu neesmu veidojis – tikai izmantoju. Vai SCCM var pierunāt, lai viņš darbinātu OS virtuāli… HVZ

    #308148
    RicoPico
    Participant

    Nu re. No šī punkta tad arī sāksim izglītoties. Paldies par info!

    Līdz SMS (aka SCCM), pagaidām mana interese nesniedzas. Galvenais tagad nodrošināt vienu linku starp serveri un klientu izmantojot FOG un kādu Debiānveidīgu OS. Microsoft OS ta mēģināšu palaist pēc tam. Iespējams, ka nekas cits, kā SCCM tur nederēs.

    #308149
    Andron MacBeton
    Participant

    Kurā uzņēmumā tas ir? Cik ilgi iet 1 reinstals?

    #308150
    ruukjis
    Participant

    Uzņēmums, lai paliek mans mazais noslēpums (kas zin, lai zin, kas nezin, lai turpina nezināt), tas tev tāpat neko nedos, BET ja tevi interesē kā tas darbojas un plāno sīkāk par to uzzināt tad ATEA ir tā kompānija, pie kuras griezties, jo viņi principā šo pasākumu izstrādāja.

    Instalējas ~3h, tik ilgi, jo tiek uzkrauts viss – OS, draiveri, Office un kaudze citu koorporācijas pribambasu.

    #308151
    nevertell
    Participant

    Es te nesaprotu kaut ko. Tu gribi būtoties virtualizētā OS ? Un nach no WAN ? Ja gribi tikt klāt pie kā virtualizēta, tad tev tāpat no sākuma vajadzēs iebūtot thin-clientā, jebšu tev tāpat būs jāpalaiž OS. Un iebūtot OS no tīkla nav grūti.

    Un bleķi, tas viens reinstals ietu daudz ātrāk, ja tas notiktu lokāli ar gigabikses ethernetu.

    #308152
    RicoPico
    Participant

    Y U NO Read the topic?! [img]https://vz.iminent.com/vz/eb63ffd8-3938-406d-8c36-8e3fa6732f23/2/why-u-no-meme.gif[/img]

    Es tieši otrādi saku, ka negribu virtualizāciju. WAN tādēļ, lai varu piekļūt pie savas sistēmas no jebkura punkta uz planētas, no jebkura PC nevis tikai lokāli. Ar nosacījumu, ka klienta PC ir bez cietā datu nesēja un OS tiek ielādēta RAMā. Iedomājies LiveCD, tikai būtojamies nevis no DVD, bet gan no Mazpisānos izvietota servera, kamēr pats atrodos citā valstī, piejūgts pie Gigabit neta. Kapiš?

    Protams, var jau visu vienkāršot un izmantot TeamViewer, RemoteDesktop, vai VPN ar Citrix Xenapp no esošās sistēmas, bet es nemeklēju vieglus ceļus.

    #308153
    nevertell
    Participant

    Tu gribi būtot to pašu os kā LiveCD uz remout’as mašīnas, bet mājās gribi lietot pilnvērtīgu aparātu ?

    Nēnu, ja tu turi visus datus uz tīkla, ķip tev ir šāre, kas ir pieejama no WAN’a un tur tu glabā visu savu C:, kāpēc ne. Bet zini, tas būs lēni. Man ir iespēja lietot Vmvāres virtualizētos risinājumus, cik no lokālā tīkla esmu lietojis, ne vienas bremzes nav redzētas. Rīt, ne šodien, apskatīšos, kā tas strādā no WAN’a, lai arī no paša kantora atrodos tik 10 minūšu attālumā.

    Bet zini, tievais klients un SPICE vai RDP ir tavi draugi. Lai arī itkā internetu ātrums ir labs, problēma no lielām distancēm ir mazbremze- latency. Kā arī drošība. Drošāk ir iebūtot tievo klientu, jo uz tā tev tavi dati nemaz nestāv un tad remoutoties iekšā savā mašīnā. Savādāk, ja krāmē iekšā OS pa wan’u, pirmajā steidžā, pirms montē partīcijas, tev nekāda šifrēšana nebūs.

    Es gan tavu problēmu risinu savādāk, man vienmēr ir līdzi USB puļķis ar manu mīļāko linux’u. Spraud kur gribi un būtojies. Nav ātrākā sistēma pasaulē, bet visur, kur eju, varu dabūt sev tīkamu OS ar visām iespējām lietot SSH un remoutos risinājumus droši.

    ” Funktieris tāds, ka visi (vai daļa) datu tiktu apstrādāti uz attālināta servera, bet klienta mašīna pa platu un ātru trubu saņemtu jau apstrādātus datus.” Un šito tu reāli dabūsi tikai ar SPICE vai RDP. Ja būto OS no tīkla, tad OS griezīsies uz lokālajiem dzelžiem, tāpēc nekāds BF4 nebūs. Vai arī tu vēlies taisīt PCI-E over LAN un offload’ot thread’us pāri tīklam ? Tev ir kautkāda globāla optika savilkta tev vienam pašam pa trejdeviņām dzīslām uz to tavu mājas superdatoru ?

    #308154
    RicoPico
    Participant

    Jā, fleška ar uzinstalētu OS ir laba ideja. Un tomēr, mans mērķis ir iegrimt tīkla uzbūves principos.

    Kad izaugšu, būšu tīklu administrators. Gribu, lai manam diplomam ir arī praktiska vērtība, ne tikai lekcijās atsēdētās stundas. Pa lielam tur stāsta huiņu, kuru nekad mūžā nepielietošu. Tādēļ ik pa laikam savu prātu nodarbinu ar pašģenerētām problēmām un risinājuma meklēšanu.

    BTW, paldies par izsmeļošu atbildi. Ir vēl viens atspēriena punkts.

    #308155
    nevertell
    Participant

    Tu gribi iemācīties visus OSI līmeņus vai rakstīt lietas, kas komunicē ar citām lietām pāri tīklam ? Jo tās ir divas pavisam dažādas lietas, un tīkla pamatlietas tiek pēc iespējas vairāk abstrahētas no cilvēkiem, kas lieto savā c++ kodā tcp soketus. Un kā tīkla adminam tev palīdzēs zināt to, ko māca universitātē par tīkliem. Dabon ccna, ja universitāte tev to jau nespiež.

    #308156
    RicoPico
    Participant

    Drīzāk OSI variants. C++ man diez ko nepadodas, lai gan sīkus skriptus uzrakstīt nesagādā problēmas.

    Par lekcijām- protams, ka nav tā, ka tur viss ir ūdens. Bet lekcijā “Oprerētājsistēmas” es tupa guļu, jo stāsta tikai par Windows un semestra lekciju konspektu es izlasīju viena vakara laikā- nekā prātīga tur nav. Tas pats arī ar lekciju “Datoru uzbūve un arhitektūra”. Stāsta kas ir RAM, CPU, PSU… Nu kamŠn- pirmā klase. Tad vēl “Lietojumprogrammatūra” kur man vecam runcim māca Exceļa formulu IF. Dievadēļ- es ikdienā strādāju ar finansēm un excel ir man tēvreizes vietā. Kas vēl- projektu vadība un reklāma? Arī tur nav ne smakas par OSI līmeņiem.

    Principā viena gara žāva, un informāciju smeļos no, piemēram, šī pigora:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CkrH7ru6A4A[/youtube]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā