Dāmas, vēlaties papētīt savu svaru?

Sākumlapa Forumi Dāmu paradīze Dāmu paradīze Dāmas, vēlaties papētīt savu svaru?

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #152718
  shady
  Participant

  [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_svara_merisana_1.jpg[/imgl] Sākot ar šī gada 24. novembri Sabiedrības Veselības Institūts divu mēnešu laikā veiks pētījumu par liekā svara cēloņiem Latvijā. Pētījuma uzdevums ir noteikt Latvijas iedzīvotāju patieso zināšanu līmeni liekā svara jautājumos un viņu ikdienas ieradumu ietekmi uz svara pieaugumu.

  Sabiedrības Veselības Institūta valdes loceklis Vilnis Baltiņš informē, ka pētījuma rezultātā tiks saņemti dati, kuri uzrādīs Latvijas iedzīvotāju patieso zināšanu līmeni par 31 ar lieko svaru saistītu tēmu – apetīte, badošanās, vielmaiņa, ūdens nozīme, stress un prieks, sāta sajūta, iepirkšanās un ballītes, fiziskā slodze, tievēšanas ilgums, u.c. “Tāpat rezultāti uzrādīs, kādi tieši ieradumi ir jāmaina sabiedrībai kopumā, lai samazinātu straujo liekā svara pieaugumu valstī,” uzskata Vilnis Baltiņš.

  Vilnis Baltiņš pētījumā aicina piedalīties pilnīgi visus Latvijas iedzīvotājus, kuriem ir pieejams dators un internets. “Pētījuma dalībnieki par dalību šajā projektā bez maksas saņems individuālu liekā svara diagnostiku, kas uzrādīs katra atsevišķā dalībnieka zināšanu līmeni un problemātiskos ieradumus, kuri ietekmē vai var ietekmēt svara pieaugumu. Vēlāk katrs dalībnieks varēs salīdzināt personīgos rezultātus ar kopīgajiem rādītājiem valstī,” piebilst Vilnis Baltiņš.

  Visiem, kuri piedalīsies pētījumā Sabiedrības Veselības Institūta mājas lapā http://www.edietologs.lv būs jāatbild uz 210 jautājumiem. “120 no visiem jautājumi ir teorētiskas dabas, kas skar tikai aptaujājamā zināšanas, bet atlikušie 90 jautājumi ir praktiskas dabas un ļauj izvērtēt dalībnieka praktisko rīcību, situācijās, kuras var ietekmēt liekā svara rašanos,” precizē Vilnis Baltiņš.

  Sabiedrības Veselības Institūts pētījumā iegūtos rezultātus apkopos un nodos sabiedrības lietošanai bez maksas. “Tas nozīmē, ka šis projekts ir Sabiedrības Veselības Institūta dāvana Latvijas valstij. Ja parasti šādiem pētījumiem valsts tērē būtiskus veselības budžeta līdzekļus, tad tagad visi šos rezultātus saņems par “baltu velti” un varēs tos izmantot pēc saviem ieskatiem,” uzsver Vilnis Baltiņš un piebilst, ka katra atsevišķa dalībnieka individuālie rezultāti būs pieejami tikai konkrētajam lietotājam un tie būs konfidenciāli.

  Lai veiktu pētījumu, Sabiedrības Veselības Institūts ir uzlabojis elektroniskās svara diagnostikas programmu http://www.edietologs.lv un tagad tā ir pielāgota šāda pētījuma veikšanai.

  Vilnis Baltiņš īpaši aicina visus masu medijus, nodot šo informāciju saviem lasītājiem, klausītājiem un skatītājiem. “Jo plašāku auditoriju aptvers šis projekts, jo precīzāki būs pētījuma rezultāti, kas iespējams liks pārskatīt līdzšinējo ieinteresēto institūciju stratēģiju attiecībā uz cīņu ar lieko svaru,” aicina Vilnis Baltiņš.

  #253634
  samurajs
  Participant

  Tas jau ne tikai dāmām aktuāli, bet visiem, kas daudz laika pavada pie PC 🙂

  #253635
  Nelabojams
  Participant

  Interesanti tas bij 🙂 sanēmu diezgan precīzu raksturojumu pie kopējā vērtējuma 296 no 492 iespējamiem punktiem. Proti, neko nejēdzu no uzturvielu un nodarbju kalorijām, nekad tas nav interesējis. Diemžēl forumos iekšā tiek tikai tie, kas samaksājuši, bet es netaisos tērēt to latu priekš manis tik mazaktuālai lietai :lala: .

  Faktiski man manā cienījamā vecumā ir kādi 3 – 4 lieki kg, kas katru gadu tiek līdz minimumam nomazināti, sākoties vasaras sporta sezonai 🙂 Varbūt tāpēc atļaujos ieņirgt arī par visādām tievēšanas diētām. Daudz gadus esmu pieturējies pie viena principa – ēd tikai to, ko tev patiešām gribas un, galvenais neēd to, ko negribas! Tas gan prasa nesabeigtu sevis un garšas izjūtu, taču daudzi to ir samaitājuši un nemaz nedzird, ko viņiem organisms saka (un viņš netiešā veidā saka, kādas vielas uzturā trūkst un kādas ir par daudz), un rij visu, kas pārāk neturas pretī. Pārēsties vispār nav lāgā – tad jau labāk riktīgi nomest ogu. Pēc dzeršanas pohas pa dienu (nu, ja briesmīgi ņemts – pa divām) pāriet, bet pēc pārēšanās ir nedēļu slikti.

  Iesmīdināja jautājums “Vai ātrās ēdināšanas restorānos jūs ņemat diētiskos dzērienus?” Man aktuālās atbildes “Neapmeklēju tādas vietas!” trūka 😀

  Par portāla tēmu: izskatās, ka tur kāds neslikti pie ekspertu sistēmas piestrādājis.

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā