Eksperimentāli pierādīts mobilo tālruņu nekaitīgums

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Eksperimentāli pierādīts mobilo tālruņu nekaitīgums

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #163284
  samurajs
  Participant

  ASV zinātnieki pabeiguši eksperimentu ar mērķi apgāzt maldīgo uzskatu, ka mobilā tālruņa lietošana ilgtermiņā var izraisīt smadzeņu vēzi. Atšķirībā no jonizējošā starojuma, kas spēj bojāt DNS (rentgens, atrašanās ÄŒernobiļas reaktora tuvumā), elektromagnētiskais starojums nerada tik graujošas sekas.

  Lai to pierādītu, zinātnieki 2 gadu garumā iedarbojās uz laboratorijas žurkām ar intensīvu EM starojumu, kas atbilst 2G un 3G tīklu diapazoniem. Apstarošanas ilgums – vismaz 9 stundas dienā. Žurkai 2 gadu vecums atbilst cilvēka 70 gadu vecumam. Pirmajā eksperimentā dažiem grauzēju tēviņiem konstatēja nelielus audzējus sirds apvidū, kamēr mātītes palika pilnīgi veselas. Atkārtotā eksperimentā nekādas novirzes nekonstatēja nevienai žurkai. Apstarotās žurkas vidēji nodzīvoja ilgāk nekā kontroles partija, tomēr to zinātnieki noraksta uz nejaušību.

  Pēc pētnieku teiktā, žurkas eksperimentā saņēma daudz lielāku starojuma devu nekā tālruni aktīvi lietojošs cilvēks visā dzīves laikā. Rezultātus apstiprina arī ASV Pārtikas un medikamentu kontroles departaments (Food and Drug Administration, FDA): “Pieaugušiem cilvēkiem pat pie biežas tālruņa lietošanas ikdienā mēs neesam novērojuši smadzeņu vēža un līdzīgu saslimšanu skaita pieaugumu”. Arī ASV Onkologu apvienības galvenais līdzstrādnieks Dr. Otis Brawley intervijā Associated Press apgalvo, ka nav objektīvu pierādījumu par mobilā tālruņa saikni ar vēzi. “Es pats pastāvīgi turu tālruni pie auss,” saka doktors.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_anonymous02_1.jpg[/img]

  The Verge

  #332903
  Leichttraktor
  Participant

  Labāk būtu pārbaudījuši auglīgumu.

  #332904
  samurajs
  Participant

  Tikko LV pirmie mobilie parādījās, biezie, bandīti un reketieri visādi karināja tos pie bikšu jostas. Tagad jau pie kules vairs nevalkā 😀

  #332905
  Leichttraktor
  Participant

  Tāpat ir bikšu kabatās, piecus centimetrus no olām.

  #332906
  ruukjis
  Participant

  Labāk būtu pievērsies daiļliteratūrai nevis pseidozinātnēm un konspirācijas teorijām…

  #332907
  Leichttraktor
  Participant

  Kāda tev pseido bla bla.

  Kam tad zinātne domāta? Ir vai nav tāda lieta, lai pārbauda.

  #332908
  atlans
  Participant

  interesanti uz pelēm lietoja 2 gadus ta tad peles ir vairāk uzņemigas pret starojumu nekā cilveks jo redzi 70 gadu eletromagnētisko starojumu saņēma 2 gados reāli vai ne. Starojums uz pelēm iedarbojas 35 reizes vairak neka uz cilveku? Kada ir doza pelēm? ja cilvēks lieto divus mobilos jopcik?? 😀

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā