Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Cilvēks un Sabiedrība › Elektriķa sertifikāts
Pēc tiem kas ir redzēti ir dažādi – no koledžām, no augstskolām, no Latvenergo, no mācību centriem kā BUTS utt utjp – bet vai tad nav kāds standarts?
Varbūt kāds var parādīt kāds izskatās šobrīd legāls elektriķa sertifikāts Latvijā ?
Un kurā Latvijas galā vajag, var būt kādam ir paziņa, vai laba pieredze.
1. mācību iestādes izdota kvalifikācijas apliecība
2. elektrodrošības apliecība, kas apliecina tiesības strādāt ar ierīcēm, kas atrodas zem sprieguma, zem/virs 1000V. Un to uz ikgadējas atestācijas pamata izdod Latvenergo vai cita pilnvarota institūcija.
Plombe = uzņēmums.
Mani interesē ka izskatās tas ko dot Universitātes, Koledžas, BUTS utt visi kantori – kā lai zin kam reāli ir kaut kāds spēks un kas ir vienkārši kaut kādi darba drošības kursi.
Sludinājumos viņi visi raksta ka viņiem ir sertifikāti, bet reāli katrs savādāku papīru rāda – kā lai saprot kurš īsts?
Jebkurš diploms nozīmē, ka attiecīgais kadrs ir kaut ko mācījies par elektrību, bet tikai Latvenergo izdots papīrs nozīmē, ka tam čalim var ļaut grābstīties gar vadiem
Dažādi mācību centri izdod elektrodrošības apliecības, kas dod atļauju grābstīties gar vadiem un ierīcēm. Ir vairākas elektrodrošības klases. Jebkura elektrodrošības klase, kas augstāka par 4B vai Cz ieskaitot(pēc jaunā sertifikācijas parauga) ir iegūstama tikai tad, ja ir attiecīga izglītība vai darba prakse(ilgstoša). 1A, 2B, 3B (A, B, Bz pēc jaunā) ir iegūstamas parakstoties žurnālā.
Sertifikāti ir iegūstami sertifikācijas centrā par attiecīgu samaksu un neatspoguļo patiesās zināšanas, jo tās netiek pārbaudītas.
Tā ka vadies pēc apliecības un skaties vai čalim attieksme pret darbu pareiza..
1. Ir diploms, kuru izdod izglītības iestāde. Piem. – Rīgas tehniskā universitāte, rīgas tehniska kolledža, olaines kolledža un citi. Diplomā ir uzrakstīta specialitāte – elektroinženieris, elektrozinātņu bakalaurs vai nu maģistrs, elektrotehniņiķis, elektromontieris – citu nav.
2. Ir kursu apliecība, kuru izdod dažādi kantori, tipa ButS – te būs kats vienkarši elektriķis.
3. Ir drošības apliecība – kuru izdod akrediteti kntori (arī buts, ari sadales tīkli, arī latvenergo, un citi). Tāda apliecība nozīme, ka cilvēkam ir tiesības strādāt ar elektrību. Bet tas nav sertifikāts.
4. Un ir tieši sertifikāts – kuru var dabūt tikai divās vietās latvijā – lavijas enelektro energetiķu asociācijā leea.lv un latvijas elektriķu brālībā. ( leba.lv ) tikai tādi sertifikāti atļauj parakstīt aktus, projektēt un veikt mērijumus.
Bet plombas noņemt ir tikai Sadalas Tīklu darbiniekiem. Bet viņiem pašiem sertifikātu bieži nav.
Preses relīzes