Elektriķa sertifikāts

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Elektriķa sertifikāts

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #159301
  xkf
  Participant

  Radās vajadzība pēc sertificēta elektriķa pakalpojumiem, bet skatoties to kādi viņiem katram ir sertifikāti radās jautājums – kā izskatās legāls – īsts elektriķa sertifikāts kas ir “up to date” un derīgs arī citviet ES vai vismaz ekvivalents.

  Pēc tiem kas ir redzēti ir dažādi – no koledžām, no augstskolām, no Latvenergo, no mācību centriem kā BUTS utt utjp – bet vai tad nav kāds standarts?

  Varbūt kāds var parādīt kāds izskatās šobrīd legāls elektriķa sertifikāts Latvijā ?

  #305745
  usins
  Participant

  Vienkārši paskaties, ja strādā sadales tīklos tad derīgs. Ja nē, interesējies Latvenergo pēc elektriķa vārda uzvārda, vai viņš var ņemt nost viņu blombas legāli. Tāds būs ok.

  Un kurā Latvijas galā vajag, var būt kādam ir paziņa, vai laba pieredze.

  #305746
  samurajs
  Participant

  Nekur nav dzirdēts par vienotu sertifikātu. Parasti ir 2 dokumenti:

  1. mācību iestādes izdota kvalifikācijas apliecība

  2. elektrodrošības apliecība, kas apliecina tiesības strādāt ar ierīcēm, kas atrodas zem sprieguma, zem/virs 1000V. Un to uz ikgadējas atestācijas pamata izdod Latvenergo vai cita pilnvarota institūcija.

  #305747
  xkf
  Participant

  Ar plombēm te nekāda sakara nav.

  Plombe = uzņēmums.

  Mani interesē ka izskatās tas ko dot Universitātes, Koledžas, BUTS utt visi kantori – kā lai zin kam reāli ir kaut kāds spēks un kas ir vienkārši kaut kādi darba drošības kursi.

  Sludinājumos viņi visi raksta ka viņiem ir sertifikāti, bet reāli katrs savādāku papīru rāda – kā lai saprot kurš īsts?

  #305748
  garaisezis
  Participant

  skaities, vai viņam maz ir elektriķa zīmogs un arī vai maz var blombes atpakaļ uzlikt…

  #305749
  xkf
  Participant

  Es nemaz nezinu kā izskatās “elektriķa zīmogs” un kas tas tāds?

  #305750
  usins
  Participant

  Es saku, Ir jābūt ar Latvenergo kaut kādai sadarbībai, jo viniem ir kaut kāda sava harta, kur kotējas elektriķi. Ja elektriķis drīkst noņet Latvenergo blombes un likt atpakaļ to reāli oficiāli uzrādot, tad to var ņemt. Tie, kas teķi ir beiguši, piedod, bet tos neiesaku ņemt. Jo ne visi teķi beigušie ir lietojami. Un Tev nav ieteicami, ja vien neesi darba devējs, kurš grib pieņemt darbā un vēl apmācīt dzīves gudrībām.

  #305751
  ruukjis
  Participant

  +1 usainim un Samurajam

  Jebkurš diploms nozīmē, ka attiecīgais kadrs ir kaut ko mācījies par elektrību, bet tikai Latvenergo izdots papīrs nozīmē, ka tam čalim var ļaut grābstīties gar vadiem

  #305752
  Lcs
  Participant

  Es esmu elektriķis. Neviens elektriķis, kas nav Latvenergo(precīzāk Sadales Tīklu) darbinieks nedrīgst grābstīties gar plombēm.

  Dažādi mācību centri izdod elektrodrošības apliecības, kas dod atļauju grābstīties gar vadiem un ierīcēm. Ir vairākas elektrodrošības klases. Jebkura elektrodrošības klase, kas augstāka par 4B vai Cz ieskaitot(pēc jaunā sertifikācijas parauga) ir iegūstama tikai tad, ja ir attiecīga izglītība vai darba prakse(ilgstoša). 1A, 2B, 3B (A, B, Bz pēc jaunā) ir iegūstamas parakstoties žurnālā.

  Sertifikāti ir iegūstami sertifikācijas centrā par attiecīgu samaksu un neatspoguļo patiesās zināšanas, jo tās netiek pārbaudītas.

  Tā ka vadies pēc apliecības un skaties vai čalim attieksme pret darbu pareiza..

  #305753
  Elektrikis
  Participant

  Viš ir nepareizi.

  #305754
  Elektrikis
  Participant

  Viss ir citādāk.

  #305755
  Elektrikis
  Participant

  Reāli situācija ir sekojoša:

  1. Ir diploms, kuru izdod izglītības iestāde. Piem. – Rīgas tehniskā universitāte, rīgas tehniska kolledža, olaines kolledža un citi. Diplomā ir uzrakstīta specialitāte – elektroinženieris, elektrozinātņu bakalaurs vai nu maģistrs, elektrotehniņiķis, elektromontieris – citu nav.

  2. Ir kursu apliecība, kuru izdod dažādi kantori, tipa ButS – te būs kats vienkarši elektriķis.

  3. Ir drošības apliecība – kuru izdod akrediteti kntori (arī buts, ari sadales tīkli, arī latvenergo, un citi). Tāda apliecība nozīme, ka cilvēkam ir tiesības strādāt ar elektrību. Bet tas nav sertifikāts.

  4. Un ir tieši sertifikāts – kuru var dabūt tikai divās vietās latvijā – lavijas enelektro energetiķu asociācijā leea.lv un latvijas elektriķu brālībā. ( leba.lv ) tikai tādi sertifikāti atļauj parakstīt aktus, projektēt un veikt mērijumus.

  Bet plombas noņemt ir tikai Sadalas Tīklu darbiniekiem. Bet viņiem pašiem sertifikātu bieži nav.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā