Facebook sācis sūtīt SMS spamu uz telefonu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Facebook sācis sūtīt SMS spamu uz telefonu

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #163301
  samurajs
  Participant

  Vairāki lietotāji sūdzējušies, ka sociālais tīkls Facebook sācis atgādināt par sevi ar SMS spamu uz telefona numuru, kurš uzrādīts divfaktoru autorizācijā (2FA). Kāds Gabriels Lūiss apgalvo, ka Iestatījumos atslēdzis visus paziņojumus, bet SMS turpina pienākt, kaut viņš jau vairākus mēnešus nav bijis Facebookā. Vienīgā vieta, kur telefona numurs ticis uzrādīts, bijusi 2FA. Citas iespējas tikt pie tā neesot bijis.

  Pazīstamais datordrošības un kriptogrāfijas speciālists Metjū Grīns uzskata, ka tā nav sistēmas kļūda: šādi Facebook mēģina atgādināt par sevi cilvēkiem, kas uz ilgāku laiku pametuši sociālo tīklu. Augšminētais gadījums uz tādu arī attiecas.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_fb1_2.jpg[/img]

  Savukārt Ziemeļkarolīnas universitātes acociētais profesors Zeynep Tufekci uzskata, ka minētais ir daļa no “pretīgā un kaitnieciskā Facebook biznesa modeļa” un tamlīdzīgas lietas ir nepieļaujamas.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_fb2_2.jpg[/img]

  Liekas apšaubāmi, ka Facebook būtu uzdrošinājies pārkāpt likumu – Telephone Consumer Protection Act of 1991, TCPA, kurš aizliedz uz telefonu sūtīt reklāmas spamu bez lietotāja piekrišanas. Bet faktiski tā jau neskaitās reklāma, bet gan atgādinājums.

  Pagaidām viss minētais vēl nav kļuvis par masveida sērgu. Bet tas rosina pārdomām par tēmu – kam mēs uzticam savus tālruņa numurus?

  Apspriešana tviterī – šeit.

  #332968
  uldics
  Participant

  Tāpēc arī netaisu iespēju ielogoties ar Fecebook, jo šiem sagribējās manu telefona numuru. Neredzēs kā savas ausis. Inuf.

  #332969
  shady
  Participant

  Latvijā tā situācija varbūt ir savādāka, bet ārzemēs jau FB dominē kā saziņas līdzeklis. Teiksim, piemēram, man e-pasts ir tik ļoti nogājis malā (lietoju samērā maz: konkrēta saziņa ar pilnīgi svešiem cilvēkiem, firmām, darbs, mācības – tas viss). Toties Facebook tiek lietots nonstopā. Un ne jau tāpēc, lai čekotu citu cilvēku bildes 😀 Cilvēki te to izmanto kā primāro saziņas līdzekli – gan tekstuāli, gan zvanās viens otram mesenģerī, utml…

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā