Internets Liepājā – ierobežo ārzemju trafiku

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Internets Liepājā – ierobežo ārzemju trafiku

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 41 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147287
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://content7-foto.inbox.lv/albums79746531/modjo/09-10-2008/kernel-logo.jpg[/imgl]Lielākais un vecākais Liepājas interneta provaideris Kernel.lv veic savu tarifu plānu rekonstrukciju. Ja līdz šim netika šķirots Latvijas un ārzemju internets, tāpat lejupielādes un augšupielādes ātrumi bija vienādi, tad tagad situācija krasi mainījusies.

    Veco tarifu plānu vietā nākuši divi jauni – “Maximum” (15 Mbps down/ 4 Mbps up, 12 Ls/mēn.) un “Maximum Plus” (22 Mbps down/ 7 Mbps up, 16 Ls/mēn.). Viss jau būtu teicami, bet tas ir spēkā tikai ar Latvijas serveriem. Uz ārzemēm šie ātrumi ir ievērojami zemāki, upload sastāda tikai niecīgus 512 kbps.

    Kas noticis ar iepriekšējiem tarifu plāniem? 3 “dārgie” jau ir anulēti, dažie lētākie (līdz 2.5 Mbps ieskaitot, 4-10 Ls/mēn.) vēl pagaidām saglabāti, bet arī tiem upload ātrums uz ārzemēm ir “apgraizīts” 512 Kbps līmenī.

    Tieši tādus pat jaunos tarifu plānus piedāvā arī interneta provaideris Cityline, kurš apkalpo galvenokārt Liepājas Ziemeļu rajonu.

    Par šo pārmaiņu iemesliem Kernel.lv pagaidām nav sniedzis atbildi.

    #183055
    shady
    Participant

    Manuprāt, visiem vajadzētu atteikties no šādiem provaideriem, tad varbūt viņi saprastu cik mūsdienās tā ir stulba rīcība…

    #183056
    Foxsk8
    Participant

    Par liepājas provaideriem varu vienu teikt: Lai viņi iet ****. Iemesls:

    Tātad kaut vai šeit:

    https://www.ostkom.lv/lv/internet/liepaya/mercure/ maksā 11 Ls, pieejams visiem

    Nākošais plāns šeit:

    Pieejams tikai izredzētajiem, kuri dzīvo citur, piem kāds mikrorajons, etc

    https://www.ostkom.lv/lv/internet/liepaya/mercureplus/

    Tātad saskatāma šmaukšana:

    1. Ja es būtu Tele2 abonaments un samurajs būtu, abiem vienāds plāns, es dzīvotu Liepājā, viņš dzīvotu Rīgā, un ja piem man būtu mēneša maksa 5 Ls, bet samurajam tieši par to pašu būtu 10 Ls, tad tas nebūtu godīgi. Tas pats ir novērojams ar interneta provaideriem, mēs esam vieni klienti, kāpēc vinam ir jāmaksā tāda pati summa par sūdīgāku ātrumu nekā citam, kas piem dzīvo blakus rajonā un saņem lielāku ātrumu par tādu pašu summu, Vairāk skatīt manis dotos piemērus, lai saprastu domu. Tātad, ja es gribu ātrāku netu, man specializēti jāpārvācās uz citu rajonu? Tas taču ir sviests.

    Provaiders varēja samazināt pirmā varianta cenu uz pusi, lai vismaz klientiem kompensētu ierobežojumus, tātad sanāktu, ka es pa Merkurij plānu maksātu 4 Ls, nevis 11 Ls, bet nu nejau es maksāšu 11 Ls par 2 MB neta ātrumu, bet vasja karostā maksās 11 Ls par 12 MB ātrumu.

    Ostkom nav vienīgais pidors manās acīs, ir arī vēl pāris citi provaideri.

    Secinājums:

    Ja nevar sniegt visiem klientiem vienādus pakalpojumus, tad to nedarīt vispār. Ieviest jauno pakalpojumu tad, kad tas ir pieejams visiem. Otrs variants, samazināt cenu abižotajiem klientiem.

    Nezinu, itkā likums varētu kalpot viņu pusē par to, ka tas atkarīgs no tehniskajām iespējām, bet atkal no otras puses iespējams darbojās kāds patērētāju likums, kas neļauj kaut kādai firmai diktēt tagad, kurš nu maksās un dabos labāku pakalpojumu, kurš sēdēs ar savu 2 MB lēno netu.

    Bija doma kādreiz painteresēties arī tuvāk pie kāda zinošāka likuma cilvēka, vai viņi tā var darīt, vai nevar.

    Labi saprastu, ja ietu runa, kāpēc Rīgas provaideri nav Liepājā, utt. bet te taču ir viena pilsēta.

    Arī tie kerneļi nav peļami, rok optisko kabeli, laiž pāri pa tiltu, pa ziemnieku ielu kaut kur aiziet uz Zaļo birzi, vai ta kādu atzaru arī uz mazo tirdziņa rajonu nevarēja izlaist. Vārdu sakot strīdīga tēma.

    #183057
    Wuu
    Participant

    Es maksāju 15ls par 3 Mbit,ātrāka neta Dobelē nav… Nezinu kur tik ātru netu likt ,pilnīgi un galīgi nevaru pat izmantot 10% no dotā ātruma! Kad man bija 150kb/s varēju darīt pilnīgi to pašu atšķirību nejūtu vispār nekādu 😀 Ko var darīt ar 22 Mbps down/ 7 Mbps up… Nevaru iebraukt!

    Un noteikti kāds nav redzējis kas atrodas 4 vietā

    [img]https://img222.imageshack.us/img222/5405/59610411cn2.png[/img]

    #183058
    msh
    Participant

    shady wrote:

    Manuprāt, visiem vajadzētu atteikties no šādiem provaideriem, tad varbūt viņi saprastu cik mūsdienās tā ir stulba rīcība…


    Atsakies vesels, kernelis ir liepājas ātrākais provideris. Alternatīvas – mDSL, sūkājošais ezernets, tikpat sūkājošais ostkoms un vēl tur pāris kaktu kantori.

    #183059
    marr
    Participant

    šaubos, vai sūdzībai būs pamats (bet nu ptac jau var mēģināt kaut ko iestāstīt), jo, piemēram, 3G tīklu pieejamība visā LV teritorijā, vai kaut tas pats mobilo sakaru pārklājums kā tāds? Es maksāju, piemēram, abonēšanas maksu, taču, lai kur es dotos, esmu tajos 10% valsts teritorijas, kur šī pārklājuma nav – kā tas nākas, ka visur, kur dodas citi tas ir, bet ne tur kur es?

    Rīgā LTC piedāvātais “profesionālais internets” – tieši tāpat – ir pieejams pāris rajonos, un tas arī viss, maksā viņš tikpat, cik mk2 (nu vismaz pirms kāda laik tā bija, tagad neesmu pētījis), taču ātrums 2x lielāks (nu ok, nav bezmaksas stacionārais telefons, but who cares anyway).

    kas attiecas uz konkrēto lietu, tad vajadzētu palasīt līgumā, kas tur ir teikts, varbūt tur var atrast kādu rindiņu, kas runā par ātrumu, nevis par dalītu local/international speed.

    katrā ziņā – mūsdienās pilnīgi nepieņemams kompānijas piegājiens biznesam.

    #183060
    samurajs
    Participant

    Piekrītu marr – tā ir nekaunīga klientu krāpšana. Nekur mājaslapā nav norādes par “up” ātrumu, to biroja džeks izvilka no kkādas atvilktnes.

    Kāpēc visur formulē -ātrums līdz XX Mbps, bet nevis “garantētais ātrums starp klientu un provaidera serveri tik un tik “down”, tik un tik “up”?

    Varbūt kāds zin, kāpēc provaideriem tik grūti nodrošināt pieklājīgu “up” ātrumu? Nerunāsim par seedošanu trekeros, bet pat bildes uz ārzemēm aizsūtīt ar 512 Kbps pagrūti… Bet pat Lattelecom jau arī neko labāku nepiedāvā…

    #183061
    Stormbird
    Participant

    Kernel vienmēr ir bijis baigākais hu**a. (Vismaz Liepājā) Nesaprotu kāpēc cilvēki to pacieš. Ir bijuši vairāki gadījumi kad pazūd internets no ta vien ka laukā līst lietus 😀 Par vēju vispār nerunāsim. Pats lietoju MDSL MK2 un esmu ljoti apmierināts. Nekad nav bijušas problēmas ar ātrumu un nepazūd nezināmu iemeslu vai arī laika apstākļu dēļ (nenormāli lēna interneta gadījumā kernel atbild ka viņi nav vainīgi pie tā ka tīkls noslogots – super vai ne? ).

    #183062
    Stormbird
    Participant

    Varbūt kāds zin, kāpēc provaideriem tik grūti nodrošināt pieklājīgu “up” ātrumu? Nerunāsim par seedošanu trekeros, bet pat bildes uz ārzemēm aizsūtīt ar 512 Kbps pagrūti… Bet pat Lattelecom jau arī neko labāku nepiedāvā… [/quote]

    Vai tev maz ir bijis telecom internets? Jā, viņiem diemžēl ir tikai 512 Kbps bet viņi vismaz nesola 1 vai 2 Gbps bet reālais ir labi ja tie paši 512.

    #183063
    samurajs
    Participant

    Bleedis: Man ar Kernel nekad nav bijušas problēmas, bieži ātrums bijis pat 5x ātrāks par oficiālo. Problēmas sākas tikai tagad , šie laikam uz citu tīklu pāriet vai kā apm. tā….

    #183064
    Foxsk8
    Participant

    Es vismaz savā vecā krajā uz Ostkom rēķinu vēljoprojām lietoju kabeleni pa free, paši vainīgi, ka neta signālu no kabeļa signāla nemāk, vai nevar atdalīt.

    Variet paši notestēt, kuriem nets iet pa kabeli, paņemam ienākošo vadu, kas pienāk pie modēma, atraujam nost, uzliekam attiecīgo galu un spraužam iekšā teļukā. Man vismaz 1 paketi rāda bezmaksas, citiem rāda pat 2 un 3 paketi bez maksas, paralēli tiek lietots internets.

    Vecā krajā bija sataisīts tā: 11 Ls mēn, Nets tiek dalīts uz 3 PC + katrā istabā teļuks ar kabeli, un tas viss turējās uz vienu ienākošo/izejošo vadu. Pašlaik elektrons, nav nācies notestēt, jo ņemu abus uzreiz, gan netu, gan kabeļTV.

    #183065
    nevienc
    Participant

    Paņēmu arī to Maximum plānu. Man vismaz ātrums nav lielāks par 8 Mbit. Pie tam vēl izskatās, ka up+down ir limitēts līdz 8 Mbit. Ja vilks kaut ko ar 6Mbit, tad up nebūs lielāks par 2. Ä€rzemju down ir 2Mbit (vismaz p2p saturs, varbūt, ka web’am ir vairāk). LAN’s arī pazudis – ātrums tāds pats kā no visa lv neta.

    It kā jau kernel visu laiku ir bijis ok (lietots ~6 gadus), izņemot kādu pēdējo pus gadu. Nu jau sāk drusku apnikt tie limiti. Būs laikam jāsāk domāt par provaidera maiņu. Ostkom optika manā galā nav, bet elektrona optika varētu būt ok.

    #183066
    samurajs
    Participant

    nevienc: viens džeks, kuram ir tas Maximum, to testēja Ezerkrastā – tomēr bija tie 14-15 Mbit down. Ja tev nav – cel pretenzijas līdz pat https://www.ptac.gov.lv/, lai nedomā klientus krāpt.

    Acīmredzot optikas arhitektūra ir tāda, ka LANs nav iespējams.

    Elektrons nav nekāda zelta bedre, lai dabūtu normālu up, jāšķiras no 23 Ls/mēn (Extra). Citas paketes viņiem sux… Un obligāti jāabonē viņu kabeļTV :grr:

    Man būs Maximum ar 1.oktobri, tad arī vērtēšu…

    #183067
    deivs001
    Participant

    Par to, ka ir reāli tie 14-15 varu galvot, jo pazīstamam Ezerkrastā ir šis pieslēgums.

    Pēdējās dienās esmu pamanījis, ka CityLine darbinieki slēdz Kernel netu 😀 Laikam sapārojušies uzņēmumi.

    #183068
    drono
    Participant

    Elektronam tagad ir pacelti ātrumi. Man ir Start pakete pa 6.90.

    Download – 2,5 Mbit/s

    Upload – 1,5 Mbit/s

    Par weblapas eksistenci gan viņi, izskatās, ka ir aizmirsuši. Pēdējās izmaiņas 27 June 2007 😀

    #183069
    samurajs
    Participant

    Nu tie ir solīdi ātrumi priekš tās cenas. Redzēs kā ar to kerneli ies, varbūt būs OK, varbūt nāksies nomainīt…

    #183070
    nevienc
    Participant

    Būs rīt jāaizkāto līdz kernel ofisam un jāparunājas.

    Kernel un cityline jau labu laiku ir sapārojušies (kopš gada sākuma vai kkur ap to laiku).

    Kas attiecas par elektrona optiku, tad ir neoficiāla infa, ka būs 10Mbit (gan down, gan up) pa ~10 Ls un vēl divi tarifu plāni.

    #183071
    drono
    Participant

    Elektronam optika ir sen jau, laikam 5 un 10 Mbit/s par 10 un 15 Ls. Bet tieši tā pat kā Ostkomam – tikai izredzētajiem.

    #183072
    memorex
    Participant

    Par ko iet runa? Kas jums Liepājā 1 ISP normāls? Ja līgumā nav minēts UP un Down ātrums paši jūs esat vainīgi, bet tā rīkojās daudzi provaideri, negribi neizmanto viņu pakalpojumus. Ja gribat garantērus 100/100 pa latviju tad Rīga šis pakalpojums privātpersonai izmaksāja 80Ls mēnesī. (Interisējos pie viena ISP)

    #183073
    Foxsk8
    Participant

    Eu, ideja, nopelnam teļuku, būs jāuzraksta uz [email protected], jāizstāsta mūsu stāsts par interneta provaideriem, kuri šitā cūcīgi darās, tad balsosim par sižetu un iegūsim teļuku, kuru atkal kādam atdāvināsim. 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 41 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā