Jautra bet droša metode budžeta izkrāpšanai.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Jautra bet droša metode budžeta izkrāpšanai.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #163142
  Andron MacBeton
  Participant

  https://youtu.be/MAWqcdaKxws

  Tātad, pirms kautkāda ceļu remonta, visupirms tiek izpētīta teritorija, tad sarunāts ar kretīneli-projektētāju, LAI uzzīmē projektu tieši tā ka caurteku, grāvju un citas šņagas ir pārāk maz, bet tā lai nav uzkrītoši maz! Novinnē konkursu, nu ne pa nullēm, bet ne ar kādu baigo peļņu.

  Tad sēd un gaida lietavas! 😀

  Ceļi izskaloti. Pēc papīriem ne1 nav sodāms, jo ne1 iesaistītais paraksta licējs negrib atzīt ka parakstijis nepilnīgu projektu. Tātad naudu remontam izdala no valsts ārkārtas budžeta. KA-CHINNNNG!

  Pa ārkārtas budžetu kautko nedaudz pieklēbē, un paziņo ka nākamvasar būs vēl “papildus darbi”, bet tie jau pa lielākām summām! Un tad jau vairs konkursu NEVAJAG! 😀

  Un ībļi tik maksā nodokļus un sūdzās par frizieriem, kas neizsniedz čekus 😀

  #331916
  LooNeY
  Participant

  Tak tas sen visiem zināms ceļinieku biznesā konkursos uzvar ‘lētākais un savējais’

  Ne tik sen saldus apvidū reāls piemērs iz dzīves – pazīstams lokālais ceļu būvnieks gribēja dabūt objektu ar ES līdzfinansējumu, sataisīja tāmes ar tiešām minimālu tīro peļņu, nevis pārpūstu ziloni.. izskatījās cerīgi, BET konkursa pēdējā brīdī, priekšā pielīda 2 mistiskas firmas(abas firmas savus ciparus iesniedza vienā un tanī pat dienā), cipariņi uz papīra protams daudz maigāki, kaut realitātē pa tādiem cipariem to objektu nu nekādi neuzsliet un paziņa lai palīstu zem tiem cipariem būtu vel no savas kabatas jāpiemaksā… Meiģināja noskaidrot, kas tās pa firmām pēkšņi uzradušās, bet fiksi vien atdūrās pret sienu.

  Ta nu izstājas no konkursa un acīm redzot uzvarēja kāds kuram vajadzēja uzvarēt.

  Savējie nogrābj ‘ES’ naudu, sadala pa kabatām, priekš smukuma paņem kaut kādu pirmā kursa studentu praksē, tas uzskicē projektu, burtiski ar lāpstām uzklāj svaigu segumu, ne normāla meliorācija, nedz normāls plānojums… Konkrētais ceļa posms pēc pusotra gada ekspluatācijas jau plaisās un ar manāmām izbraukātām risēm un atkal jau var dīkt un sūkt naudu ‘ceļu seguma atjaunošanai un remontam’ kaut konkrētais posms ne tik sen ”šiki” ar ES līdzfinansējumu atjaunots..

  Žēl, ka esam tik kūtri un vienīgais ko mākam ir grūst žūlti interneta komentāros, nevis pacelt savu pakaļu un ko darīt lietas labā.

  #331917
  osy
  Participant

  Quote:

  Žēl, ka esam tik kūtri un vienīgais ko mākam ir grūst žūlti interneta komentāros, nevis pacelt savu pakaļu un ko darīt lietas labā.


  Nu tieši to jau tu pats tagad arī dari! 😀

  Ja tev tik daudz zināms, uzraksti iesniegumu policijā!

  #331918
  janculis
  Participant

  Quote:

  Žēl, ka esam tik kūtri un vienīgais ko mākam ir grūst žūlti interneta komentāros, nevis pacelt savu pakaļu un ko darīt lietas labā.

  Nu šajā lietā cilvēkiem ir bezcerības sajūta. Ja aiziesi uz policiju, tur par Tevi pasmiesies un sūtīs mājās. Ja nepasmiesies un pieņems iesniegumu, tad droši vien lietu izbeigs, to īsti neuzsākot, jo korupcija nospēlēs zināmu lomu.

  Nu varbūt paveicas un kaut kas notiek pozitīvā gaismā, bet par lielām naudām parasti nevienu nesēdina.

  #331919
  LooNeY
  Participant

  Neuztraucieties – šis konkrētais gadījums tika arī iesniegts attiecīgajās instancēs ar pašu savāktajiem pierādījumiem un iesniegumiem, par negodīgumu, bet domājat tur nav ‘savējie?’ 😀 = pus otrs gads un lieta turpina eksistēt(visticamāk mētājoties kaut kur aiz galda) un gaida noilgumu lai lietas pieteicējam varētu pavēstīt, ka netika atrasts pietiekami daudz materiālu, tādējādi lietai iestājās ‘noilgums’ un lieta tiek slēgta…. 😀

  Un esmu piedalījīes daudz ‘mītiņos,’ kur internetā visi bravūrīgi, bet realitātē no lielās bravūrīgās masas labi ja 1/5 ierodas. Teiksim no 100cilvēkiem kas FB atzīmejuši, ka ies un visi tur gudri/patriotiski kko dir.ās… beigās labi ja 15-20cilvēki ierodas uz pasākumu.

  Un par ko tas liecina? (tautiskā līmenī)

  #331920
  osy
  Participant

  Vislielākais efekts ir uztaisīt sižetu televīzijā “bez tabu”, “nekā personīga” utt., tad visi uzreiz klūst paklausīgi un sāk stostīties. 😀

  #331921
  Andron MacBeton
  Participant

  Nu tad pašvaldības mērs tajā ir iesaistīts 100%.

  Nu nevar uzcept tādus konkursa noteikumus kur kaukādas fiktīvas firmas var piedalīties, ja nav pilnīgs pašvaldības atbalsts.

  Nu, jādrukā plakāti un jāizliek pagastā, kad tas ceļš ir sabrucis.

  #331922
  Andron MacBeton
  Participant

  Policija dežurdaļas izpausmē nebūs ieinteresēta neko darīt. Viņi ar elšanu pieņem iesniegumus par rupjām zādzībām dienas laikā (zem kameras).

  Jāātrod kāds jauns inspektors kam nav bail no atlaišanas (jāuzpērk ar standarta metodi – darba nodrošināšana), un jāvēršās pie tā, jau ar pierādijumiem.

  Bet visefektīvāk būtu informēt šo debīlo un ignoranto tautu. Kodolīgi un uzskatāmi. NE tā kā to dara pajolēni.com un BezUgunsgrēks

  Pirmais ir pirms pašvaldības vēlēšanām apkopot īsi un kodolīgi – cik esošā partija izķērnāja kurās tieši nevajadzīgajās figņās.

  Jāsāk ar pašvaldībām jo tas cilvēkam bik tiešāk “pis”.

  Otrais, pirms Saeimas vēlēšanām, jāapkopo īsi un konkrēti – kuras partijas nobalsoja par tautai kaitniecīgiem likumiem un grozijumiem! Tik īsi lai noguris melnstrādnieks vakarā izvēlētos izlasīt to apkopojumu, nevis blenzt TV un debilizēties tālāk.

  #331923
  ruukjis
  Participant

  Ir tikai viena instance, kas šādus gadījumus izskata – IUB. Un tur viss ir diezgan caurspīdīgi – iesniegums tiek publicēts, mēneša laikā izskatīts un pieņemts lēmums.

  Un IUB drāž pat par diezgan niecīgiem pārkāpumime konkursos.

  #331924
  Nelabojams
  Participant

  Vari būt drošs, ka uz IUB attiecināmie PAPĪRI tur ir kārtībā.

  #331925
  Anonīms
  Neaktīvs

  … teica “ļoti pārdzīvojošais” betons, kurš, ikdienā, tik ļoti rūpējas par ļaužu labklājību & shit.

  Farss & vienas “nevietā”noliktas caurules esamība neatsver tavu (ar mazo “t”) -> es esmu labs.

  Sūds tu esi & lūdzu nevairojies.

  #331926
  Evers
  Participant

  Betonam varu tikai piekrist.

  Diemžēl tauta ir iedzīta apātijā un sen aizmirsuši to ka tauta valstī ir priekšnieks, bet valdība, politiķi, ierēdņi ir tautas algoti darbinieki kuriem jāstrādā tikai un vienīgi tautas interesēs un jāpieņem tautas vēlmēm un vajadzībām atbilstoši lēmumi. Protams, lielākajā daļā pasaules tautu, spēks un apziņa ir pazuduši, bet reti kur tas tiek ļaunprātīgi tik daudz izmantots kā Latvijā. Letiņi pagaudos dziesmu svētkos un pastalas padeldēs deju svētkos, un tur viss patriotisms apstāsies…tas nav patriotisms 🙂

  Reiz aizdomājos, ka Latvijā ir viens no labākajiem un lētākajiem interneta pārklājumiem pasaulē dēļ tā lai visi aizmirstos draugos, pirātiskajās spēlēs, filmās un tvnet komentāros 😀 Nebūtu tā, vairāk līstu laukā no mājām un darītu kautko.

  Teiciens no senās Romas, kas grandiozos mērogos darbojas mūsdienās:

  Give them bread and games and they will never revolt.

  #331927
  Andron MacBeton
  Participant

  Internets ta ir, bet vai ta kāds prot to lietot?

  Paņem 250Mbps, portjiku ar N2840 un visu dienu spaida mirguļojošus sūdiņus feisbukā.

  Nespēj pat tik daudz kā atvērt cvk.lv vēlēšanu rītā, kafiju dzerot palasīt.

  Man ir tāda aizdoma ka ir izplatijies kaukāds neiro vīruss, kā iedarbība ir izraisīt sāpes kad lumpenis mēģina domāt vai lasīt. Toties netraucē skatīties mirguļojošas bildītes feisbukos un spēļu automātos!

  #331928
  Andron MacBeton
  Participant

  Aizver savu marakuju, primāt!

  #331929
  ruukjis
  Participant

  Es neesmu drošs, ka IUBs vispār kaut ko ir saņēmis – Luņķis raksta, ka pēc pusotra gada nav atbildes – tas nav IUBs, no IUB tev atbilde būtu mēneša laikā.

  Un ko vispār nozīmē “papīri kārtībā”. Nav runa par papīru kārtību, bet par lietas būtību. Ir ārkartīgi grūti nomaskēt būtiskus iepirkuma nolikuma pārkāpumus, vel vairāk – visas IUB sūdzības ir publiskas. Attiecīgi, ja jau Luņķa paziņa visu izdarījis pareizi, tad lūdzu, IUB sūdzības numuru studijā, lai tauta pacepjas.

  #331930
  Raibais
  Participant

  Oriģināls veids, uz ceļa sabūvē akas vākus, ik pa laikam trubas jāmaina, plānāku asfaltu uzklāj un naudiņa kabatā un pie reizes bukses mašīnām jāmaina un bukses pieder kādam “kolēģim” un bizness zeļ un plaukst.

  #331931
  Raibais
  Participant

  Un šis ES apdraud viņu ekanomiju kur nu vēl ali-express, pat ebreji mājās raud.

  #331932
  Raibais
  Participant

  Mcbeton, ja tev kāds no mēriem(deputātiem) nepatīk, interenetā vari atrast viņa dzīvesvietas adresi..

  #331933
  usins
  Participant

  NU bet. Liepājas domes IT iepirkumi- LDC vai Birojiņš. Ja šie nav pirmajā vietā, tad pārsvarā dome izvēlas pirmos 3, kas piegādās preci. Jo vai nu LDC vai birojiņš ir pirmajā trijniekā.

  Tā patās, ja domes konkursā nepiedalās vai nu Birojiņš vai LDC, tad otrs dod mega zemas cenas, jo abi vnk metās ar naudām, lai palīstu apakšā. Un ja LDC un Birojiņš nav pirmajā trijniekā, tad konkursu atceļ un maina nolikumu. Jābūt debilam, lai šo nepamanītu.

  #331934
  Andron MacBeton
  Participant

  Es neesu Birojiņa vai LDC fans, BET…

  Vismaz ir kaukāda iespēja ka viņiem ir “kaukas uz vietas”. Nav runa par profesionālu konsultāciju, tīri sastāvdaļas. Ieej un nopērc, pac saliec.

  Ļoti liela problēma valsts iestādēm ir rezerves daļu nebūšana. (Noliktava/Rezerve nav kā tāda)

  Nesenie iepirkumi ir pareizi (daudzmaz)! Skuju man vajag 1€ lētāku Ateju, ja tas kantoris nevar pievest barošanas bloku pāris dienu laikā.

  Un vel papildus, LDC trumpis ir Žeņa. Kautkas jāsaremontē – viņš prot.

  P.S. Vispār būs incanti VZD… Datorspecu atlaida, tagad no Rīgas “outsŠrsēs”. Es gribētu redzēt kā ieradīsies pirmdienas rītā uz problēmu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā