Kabeļu šausmas jeb Telekomunikācijas mūsu namos

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Kabeļu šausmas jeb Telekomunikācijas mūsu namos

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #162644
  samurajs
  Participant

  Zemāk fotogrāfijās redzamā aina ir tipiska gandrīz visos padomijas gados būvētajos daudzdzīvokļu namos. Dažādu operatoru un provaideru sarodas aizvien vairāk, un katrs grib ievilkt savu pakalpojumu. Š ad un tad kāds no viņiem bankrotē, tāpat arī iedzīvotāji mēdz mainīt pakalpojumu sniedzējus. Paradoksāli, bet vairs nevajadzīgos kabeļus firmas aiz sevis reti savāc. Savukārt, jaunu pieslēgumu gadījumā vairumā gadījumu atkal tiek vilkti jauni vadi un urbti jauni caurumi. Gadu gaitā šahtās uzkrājas milzīgs daudzums kabeļtelevīzijas, interneta, signalizācijas un visādu citādu kabeļu, no kuriem darbojas tikai daļa.

  Rodas interesanta situācija: kam šis bardaks būtu jāsakārto? Nama apsaimniekotājs telekomunikāciju kabeļiem pat pieskarties nedrīkst. Savukārt, ja namam pieslēgušies kādi pieci provaideri – katram no viņiem interesē tikai savi kabeļi. Un daudzos gadījumos viņi nav ieinteresēti investēt būvdarbos: speciālu kabeļu cauruļu, penāļu ierīkošana nemaksā lēti. Ja klients pakalpojumu saņem, viņš maksā, lieta darīta, un visi apmierināti. Varbūt vienīgi izņemot tīkla montieri, kuram bojājumu gadījumā jāspēj šais džungļos orientēties.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_01_25.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_012_6.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_013_6.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_02_17.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_03_16.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_04_8.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_011_6.jpg[/img]

  Ir XXI gadsimts, un mūsu namos ienākusi optika…

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_05_10.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_07_8.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_08_3.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_010_5.jpg[/img]

  Kāds no tīkla montieriem uzskatāmi izteicis savas domas 🙂

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_09_4.jpg[/img]

  Cien. lasītāji! Būtu interesanti apskatīties kādā stāvoklī telekomunikācijas ir jūsu namos? Ja redzat ko ievērības cienīgu, noknipsējiet un ielieciet šeit bildi vai linku uz to! (bildes vēlams piehostēt http://www.bildites.lv bet var arī citur)

  #328417
  runcio
  Participant

  Palaidiet mani tur ar mačeti (4G)! 😀

  Viss, kas atrodas namā ir namu apsaimniekotāja pārvaldījumā! Tāpat arī elektrības kabeļi stāvvados un pat kabeļi līdz elektr.skaitītājiem starpstāvu sadalēs.

  #328418
  samurajs
  Participant

  Nav tik vienkārši. Ja nama pārvaldnieks sāks kaut ko uz savu galvu kārtot un saraus kādu vadu kas uz puņķiem karājas – iestājas atbildība pēc APK 149.1 pantiņa + zaudējumu atlīdzība. Ja grib ko darīt, tad jāsaskaņo ar visiem provaideriem, jābūt klāt viņu tehniķim utt.

  #328419
  ruukjis
  Participant

  Manam miteklim, par laimi, ir uzlikts veto: vai nu LTC, vai Baltcom. Viss. Nepatīk? Pērc mobilo oparatoru modemu.

  #328420
  E-500
  Participant

  Manā mājā līdzīgi (bet, ne tik traki) – vadi plūst pāri speciālajām renēm. Cik zināms tad griezt nost neko nav atļauts, velk tik jaunus.

  #328421
  Nelabojams
  Participant

  Svētais Ahuēl!..

  #328422
  shady
  Participant

  Jap, tā arī ir! Tagad dzīvoju privātmājā un ar nesen čortojos par montieru kvalitāti… Dabuju pārtaisīt vadu savienojumus, tad ko var gribēt – ja pat mājā bez traucēkļiem nevar normāli sataisīt visu, tad ko var gribēt daudzdzīvokļu namā, kur ir augstminētais bardaks…

  #328423
  Barons
  Participant

  Pie manis tā pat kā pie Rūķa, tikai Lattelekoms un Baltkoms 🙂

  https://www.bildites.lv/images/99bf2sq4/36802/original.jpg

  #328424
  darklight
  Participant

  Tagad, par laimi, vispār provaideru mazāk palicis. Nezinu, vai tikai man tā sagadījies, bet vislielākie cūkas bijuši Izzi montieri. Sākot ar vienkāršu bardaka ieviešanu un beidzot ar citu operatoru kabeļu noraušanu.

  #328425
  Participant

  Manā gadījumā Izzi atnāca, ievilka kabeli dzīvoklī, prasīja, kur modems atradīsies. Norādīju. Š is uz aci kabeli nogrieza tā, lai kabelis līdz modema vietai “aizvelk” un nometa zemē. Neesot ar ko vadu pie sienas stiprināt, nagliņas beigušās. Tā nu aizbrauca tām pakaļ un atpakaļ neatgriezās. Nekā traģiska jau nav, pats visu ievilkšanu pabeidzu, taču smuki no Izzi puses nebija.

  #328426
  uldics
  Participant

  Jā, labais risinājums. Veto jebkurā jomā palīdz. Sauso likumu arī vajadzētu.

  #328427
  LooNeY
  Participant

  Man jau liekas ka 2017 gadā montēšanā vairs nav TIK traki… Vistrakāk bij 90to gadu beigās-00šajos, ka tiešām kabeļoperatori kuri tolaik skaitījās best of the best ar savu ‘viena vada’ līdz 20mbit vai līdz 50mbit interneta līnijas pieslēgumu bija Rīgā tūkstošiem. Un ta viens taisās ciet, vietā 2 citi kantorīši izauga, tādējādi radās haoss un tapēc mūsdienas ĻOTI LABI var redzēt sekas kāpņutelpu kastēs.

  Kas atkal vainīgs? Mūsu valsts izsaimniekotāji kuri kārtējo reizi negribēja kustināt savas pakaļas un pakontrolēt visu šo kantoru bezjēdzīgo uzrašanos.

  Mūsdienās tomēr ir palikuši lielie spēlētāji un visi lokālie kaktu ‘Vasjas’ kantori ir sen jau bankrotejuši. Ja ir normāli mājas iedzīvotāji tad var sarunāt par kabeļu reorganizāciju, iesniegt savam apsaimniekotajam parakstus un uzlikt, kā jau minēja ‘veto’ – māju atstāt ltc un baltcom pakalpojuma pārziņā un nevienu citu nelaist klāt.

  Diemžēl ‘babuļi’ ir īpaša grupa ar kuru ļoti grūti par ko vienoties jo babuļiem neko nevajag.

  😀 P.S. Dzīvoju ierindas 9stāvenē ar 3 kāpņutelpām, kāpņutelpu logi bija drausmīgā stāvoklī puse stikli izbiruši, laika gaitā pašrocīgi ar finieriem un putam lāpīts, bet 5 GADUS cīnijās mājas aktīvistes lai beidzot šogad pirms ziemas beidzot pierunātu babuļus, savāca vairākumu parakstu un nomainīja logus kāpņutelpā. je i bal…… 5 FAKING GADI bij vajadzīgi prastai kāpņutelpu logu nomaiņai….

  Tapēc ļoti daudz kas atkarīgs no īpašniekiem, kuri dzīvo mājā.

  Burtiski pretī stāv tāda pati māja ar vienu kāpņu telpu, tur cik esam nopratuši laikam cilvēki paņēmuši savā pašpārnē mājas apsaimniekošanu, jo tā bij pirmā maja kur nomainīja uz pakešniekiem kāpņutelpu, kāpņutelpai uztaisīts kosmētiskais cik redzams no ārienes caur logiem, tur apkārt celiņš nobruģēts, nevis PSRS pusaplēstās betona plāksnes kur kāju var lauzt vēljoprojām skaitās kā gājēju (bez)ceļš, Māju ārdurvis/pirmā priekštelpa vasarā tika aktīvi siltināta un uzlikts LED gaismeklis ar sensoru, tagad iet garam tai mājai un ieslēdzas visulaiku ārējā gaisma un tagad ziemā apkārt mājai no sniega ne miņas – ideāli notīrītas ietves. Ko nevar teikt par ”superīgo” RNP izsaimniekošanu.

  Ehh…. Jau kādu laiku pētu vai nav tur pieejams kāds dzīvoklis, pagaidām vesela gada garumā nav parādījies neviens, pat īres dzīvoklis. 😀

  #328428
  E-500
  Participant

  Par to ka provideru mazāk palicis gan nevajag priecāties, pāris lielie pārpircēji var diktēt savas cenas. Man teiksim rēķins pakāpeniski pieauga pēc pārpirkšanas. Tagad vispār grūti dabūt lētu (<10 eiro) savienojumu ar mazu ātrumu, visur tikai lielās trubas priekš "kačātājiem" un komplekti ar visādu drazu, un 2 gadu līgumiem.

  #328429
  darklight
  Participant

  Arī es dzīvoju mājā, kur viss ir sakārtots, kā tu saki. Un man ir RNP! Jebkurā gadījumā viss atkarīgs no iedzīvotājiem: ja viņi dod RNP zaļo gaismu logu maiņai, tad maina, ja iedzīvotājiem neko nevajag, tad RNP neko neizdarīs.

  ÄŒo ta Offtopiks panesās…

  #328430
  uldics
  Participant

  Turpinot nosttēmu, arī gadījās dzīvot daudzkāpņu namā. Pietiek ar pāris nīdējiem vai penšiem, kas “tik ilgi vairs nedzīvos”, lai rastos vēlme pašam visu noteikt. Pie mums tādā mājā dzīvot var tikai pilnīgs po[fh].*ists. Apskaužu tos retos, kam visi kaimiņi sakarīgi un var vienoties par durvju, jumtu, cauruļu remontiem utt.

  #328431
  ruukjis
  Participant

  Quote:

  istrakāk bij 90to gadu beigās-00šajos, ka tiešām kabeļoperatori kuri tolaik skaitījās best of the best ar savu ‘viena vada’ līdz 20mbit vai līdz 50mbit


  90to beigās 20Mbit nevienam sapņos nerādījās. Viss lielais ISP bums sākas ~2003. gadu (un arī tad 20Mbit mājsaimniecībā bija mitrais sapnis) un, ja nemaldos, 2007. LTC jau sāk savu krusta gājienu ar optiku un visi mazie provaideri mirst kā mušas.

  #328432
  msh
  Participant

  Tad kad tev, luni, ar aldziņu pietiks komunālajiem, zālēm un rupjmaizes ķieģelītim, un nekam neplānotam, un nekam vairāk, tad arī tev “neko nevajadzēs”.

  #328433
  MeistarsUnVergs
  Participant

  Krāsainā metāla vācējiem šo vajadzētu zināt. Pēc tam pārvilks pa jaunam tos vadus, kurus patiešām kāds lieto.

  #328434
  Andron MacBeton
  Participant

  Lielākajā daļā bilžu ir kaukādi kross-paneļi. Tādus parasti neizmanto internetam. Internetam ievelk no switcha. Nu, Rīīīīīgā pieļauju gan ka visādi debīliķi internetu vilka…

  Š ķiet gan ka bildēs kaukādas kojas sabildētas.

  Es pēc Lattelecom dievgosniņiem esmu savā mājā 3 šahtas tīrijis no vecajiem gružiem, un kaimiņu mājās pa šahtai. Tieši Lattelecom bij tie kas vilka jaunus vadus un neiztīrija vecos.

  Kernelis reiz pārgrieza man kabeli, bet šķiet ka nebij tīšām, 1kārši mums te tāds ir tas “biznesa modelis” – priekšniekam vajag priekš 7xx BMW, bet montieri jāālgo tādi kas knapi staigāt iemācijušies.

  P.S. Rekur divas Elektrons-K lažas Par abām jau aizrakstīts projektu menedžerim, risināta šķiet nav neviena.

  #328435
  romajo
  Participant

  Varbūt, viņš, tev kaimiņos dzīvo.:)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā