Katrā rokā pa pultij – kā LV iedzīvotāji pārvalda savas ierīces? [+ aptauja]

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Katrā rokā pa pultij – kā LV iedzīvotāji pārvalda savas ierīces? [+ aptauja]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #162655
  samurajs
  Participant

  Divām trešdaļām iedzīvotāju mājās ir 2-3 pultis, bet vairāk nekā desmitajai daļai to ir pat četras un vairāk, noskaidrots Samsung Electronics Baltics īstenotajā aptaujā. Teju tikpat daudz cilvēku, kuri ikdienā izmanto divas un vairāk pultis, atzīst, ka ērtības labad labprāt lietotu tikai vienu tālvadības iekārtu.

  ÄŒetras un vairāk pultis Latvijā visbiežāk pieder iedzīvotājiem vecumā no 45 līdz 54 gadiem, savukārt 2 līdz 3 pultis visbiežāk varēs atrast mājsaimniecībās, kur saimnieko cilvēki vecumā no 55 līdz 74 gadiem. Turklāt – jo vairāk pulšu, jo lielāka iespēja, ka kāda no tām varētu pazust – nereti tās nākas atrast visneiedomājamākajās vietās, piemēram, ledusskapī, virtuves skapīšos, pagultē vai pat veļasmašīnā.

  Pretēja situācija novērojama jaunu cilvēku (25 līdz 34 gadi) mājokļos – 15% aptaujāto norāda, ka viņu mājsaimniecībā nav nevienas tālvadības iekārtas, līdz ar to pazudušo pulšu problēma iet secen.

  Lai neapjuktu pulšu kaudzē, 72% aptaujāto Latvijā vēlētos TV un visas ar to savienotās ierīces vadīt ar vienu tālvadības iekārtu. Ikdienas atvieglošanai Samsung saviem jaunajiem televizoriem SUHD TV radījis viedpulti One Remote Control. Tai ir tikai desmit pogas un tā ļauj pārvaldīt ne tikai pašu televizoru un tā funkcijas, bet arī pārējās pieslēgtās ierīces – DVD atskaņotājus, audio iekārtas, mājas kinozāli vai citas.

  Par spīti faktam, ka tieši vīrieši mēdz biežāk piesavināties pultis, tieši sievietes Latvijā biežāk (75%) atbildējušas, ka vēlētos vienotu pulti visu TV pieslēgto iekārtu pārvaldīšanai. Salīdzinājumam šādu iespēju savās mājās vēlētos 69% aptaujāto vīriešu.

  *Aptaujājot 730 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem, 2016. gada jūlijā aptauju īstenoja OmnicomMediaGroup.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_suhd_1.jpg[/img]

  #328503
  Black
  Participant

  Viena ierīce – klaviatūra.

  Ir stacionārais PC, kuram bez parastās klaviatūras ir arī pieslēgta bezvadu klaviatūra šādam mērķim – atskaņot kino, nopauzēt.

  #328504
  E-500
  Participant

  Man 2 pultis. Datorā skatos tik Youtube un tastatūru bez uzraudzības atstāt nevaru, jo kaķis pārskrien pāri un visu nojauc un izdzēš. 😀

  #328505
  msh
  Participant

  Pats jau pie tā esi vainīgs. Kad es atvācos pie vecmāmiņas, viena no pirmajām lietām, kas man bija jāizdara – jāiemāca kaķim, kurš reizēm parādās iekšā, ka viņam uz galda nav ko darīt.

  #328506
  shady
  Participant

  Godīgi sakot – nezinu! Mājās ir visāda aparatūra un pultis ar… Ja sāktu visu celt augšā, tad gan jau kādas 10 salasītos…Varbūt pat vairāk.

  Labojums: Ja konsoles kontrolieri ar pieksaitās pie pultīm, tad stipri cairāk 😀 jo man mājās bērni izmanto patstāvīgi 3 konsoles.

  #328507
  Leichttraktor
  Participant

  Hmm, arī mājās cauru dienu iet 2 TV ar LTC interaktīvo, kas ir jau 4 pultis.

  Papildus caur PS4 sīcis video skatās.

  Pats es uz datora ņemos, filmas kontrolēju ar remote aplikāciju no viedtālruņa.

  #328508
  LooNeY
  Participant

  Cik meiģinātas visādas ‘allinone’ pultis teiksim pat logitech harmony, tāpat pusei mājsaimniecības lietu tā pults tik spēj pamata funkcijas kā piem. vol+/-, on/off, up/down/left/right…. ja vajag kādas specifiskas funkcijas tad skuju un jāvelk oriģinālā pūlts ārā un jāoperē ar to…. Tatad reali to savu 100€ vērto harmony vari mest miskastē…. Nerunajot par to, ka visas tās pultis ir ugly as hell jo pogas vairāk kā vajag lai spētu atbalstīt pēc iespējas vairak ierīces/funkcijas…

  #328509
  tasesmuemils
  Participant

  Peel remote uz mobīlā – pagaidām nav pievīlis. TV atrada uzreiz, dekoderim no 30 versijam derējas 28.

  Sāku izmantot, jo čākarējā dekodera pults.

  #328510
  samurajs
  Participant

  @LooNeY: Logitech Harmony 525 vispār ir tehnikas brīnums – kad 2008. gadā nopirku, uzrakstīju aprakstu. 2 pogas (tobiš pogu kontakti) pa šo laiku nodilušas, bet citādi jau 9 gadus viss darbojas teicami.

  Nav iespējams, ka uz Logitech Harmony kāda komanda varētu neiet, jo ar oriģinālo pulti to var apmācīt. Vienīgi, ja nu nav oriģinālās pults, tad jāiztiek ar komandām, kas datubāzē.

  [spoil][img]https://notepad.lv/userpix/28_log_7.jpg[/img][/spoil]

  #328511
  quizzical
  Participant

  Līdzīgi, kā LooNeY minēja, arī es soundbaram nevarēju atrast universālo pulti, lai darbotos visas funkcijas.

  Š obrīd izmantoju HTC telefonu ar infrasarkano sensoru, un tas visas problēmas atrisināja. Attiecīgās aplikācijas un šobrīd vadu visas ierīces ar telefonu. Arī PC.

  #328512
  Nelabojams
  Participant

  Divas. Viena TV/dekoderim. Tiesa, vēl ir atsevišķi TV pults, kas gan tiek lietota ļoti retos gadījumos, tāpēc to īsti nemaz neskaitu. Otra ir resīverim, kurš fiziski atrodas citā vietā un abu pulšu “apvienošanai” nebūtu nekādas jēgas.

  #328513
  Mad182
  Participant

  Neizmantoju nevienu, ja neskaita auto signalizācijas pultis. Televizora man nav vispār, dators tā pat apēd pārāk daudz laika, priekš kam vēl vienu ierīci, kas pārsvarā rāda reklāmas. Ja pa kaktiem pameklētu, droši vien kaut kur varētu izrakt mūzikas centra pulti, bet pašu aparātu neesmu lietojis pāris gadus un pulti vēl ilgāk.

  #328514
  atlans
  Participant

  2 pultis tv un dekodera no interaktivas tv LTC, ir vel muzikas centrs ar pulti bet biezak izmantoju datoru ka muzikas devaicu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā