Ko mums dos 5G mobilais internets?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Ko mums dos 5G mobilais internets?

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #162200
  samurajs
  Participant

  Nozares pārstāvji ir vienisprātis, ka 5G izmainīs to, kā lietosim mobilo tīklu, tomēr ceļā uz to izaicinājumi sagaida gan tā izstrādātājus un pakalpojumu sniedzējus, gan lietotājus. Kas ir 5G tīkls un kādas izmaiņas tas ieviesīs mūsu ikdienā, skaidro Pauls Kjungvons ÄŒeuns (Paul Kyungwhoon Cheun), Samsung viceprezidents un Nākamās paaudzes biznesa komandas vadītājs.

  Kas ir 5G?

  „Nozares pārstāvji 5G saprot ļoti dažādi, bet viņi ir vienisprātis, ka tas grozīs uzskatus par mobilo ierīču savienojamības iespējām. Visvairāk tiek runāts par uzlabojumiem caurlaidībā un latentumā, kas ir daļa no daudz lielākas sistēmas, ko telekomunikāciju industrija, smagi strādājot, mēģina konstruēt,” stāsta Samsung viceprezidents Pauls Kjungvons ÄŒeuns.

  Ikdienā cilvēkiem tas nozīmē ievērojami ātrākas un individuāli pielāgotas mobilo sakaru lietošanas iespējas. Pakalpojumu sniedzējiem tas paver ceļu arī jaunu pakalpojumu attīstībā un izstrādē, kas pārsniedz tradicionālās šīs nozares robežas. Piemēram, to izmantos arī jomas, kas līdz šim to darījušas pasīvāk – no automobiļiem un mājas izklaides, līdz pat pilsētplānošanai un sabiedrības drošībai.

  Kā 5G atšķiras no 4G?

  LTE jeb 4G tīkliem pārsvarā izmanto radio frekvences starp 600 un 2600 MHz, kas šobrīd ir kļuvusi par ļoti pārpildītu telpu. Tāpēc pēdējo četru gadu laikā 5G lauka izmēģinājumos galvenais pētniecības un attīstības pamats ir bijis milimetru viļņi. Š āds augstās frekvences spektrs šobrīd netiek izmantots vai tiek izmantots nepietiekami. Salīdzinot ar zemākām LTE frekvencēm, milimetru viļņiem ir daudz grūtāk iekļūt cietos priekšmetos, bet tie daudz vieglāk absorbējas gaisā.

  Kā darbojas milimetru viļņi, iespējams apskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=Z-68plR2pLQ

  Kā 5G ietekmēs mūsu ikdienu?

  Mobilo sakaru lietotājiem 5G piedāvās daudz bagātīgāku mediju pieredzi. Nākamās paaudzes tīkli varēs nodrošināt multi-gigabitu datu apmaiņu pat ļoti apdzīvotās vietās. Pateicoties tam, plašāk tiks lietots 4K video saturs un 360 grādu virtuālās un papildinātās realitātes iespējas. Arī mūziķi no visas pasaules tagad varēs kopā muzicēt uz saviem instrumentiem, kamēr fani vēros viņu uzstāšanos reālajā laikā.

  Kādi ir 5G izpētes izaicinājumi?

  Hand-over jeb pārslēgšanās ir svarīgs mobilo tīklu raksturojošs elements. Bāzes stacijām ir ierobežots diapazons atkarībā no to frekvences un izejas jaudas. Lietotājiem pārvietojoties tīklā, tie neizbēgami ies tālāk par konkrētās bāzes stacijas pārklājuma zonu, un tādējādi nepieciešams savienojums ar citu staciju. Lai izvairītos no pārtrauktiem zvaniem vai pakalpojumu traucējumiem, LTE ietvaros tīklam un ierīcei ir perfekti jākoordinē šī pāreja.

  Ar 5G tas kļūst vēl sarežģītāk, jo radio signāli lietotājiem tiek aktīvi piegādāti ar staru kūļiem. Tādējādi 5G tīkliem jākoordinē staru kūļa veidošanu starp bāzes stacijām pārslēgšanās laikā, lai saglabātu signāla kvalitāti un caurlaidi.

  Samsung ir pirmais uzņēmums, kas strādā pie risinājuma šai problēmai, un ir veiksmīgi parādījis spēju bez traucējumiem pārslēgties sekundes laikā. Nesen trīs šūnu lauka testa tīkls parādīja vidējo caurlaidības spēju virs 1 gigabita sekundē, kamēr ierīce pārvietojās tīklā ar ātrumu 25km/h.

  Kad sagaidīt 5G?

  “Samsung ir ideālā situācijā, lai izpētītu lietu interneta un gaidāmās 5G ēras iespējas, pateicoties spēcīgai tīkla infrastruktūrai, ierīču ražošanai un mikroshēmu attīstībai, kā arī tirgus līdera pozīcijai sadzīves tehnikas un patēriņa elektronikas jomā,” stāsta Samsung viceprezidents Pauls Kjungvons ÄŒeuns.

  Uzņēmums ļoti cieši sadarbojas ar pakalpojumu sniedzējiem, valstīm un uzraugošajām iestādēm, lai paātrinātu 5G tehnoloģiju standartizāciju un gatavību. Tāpat tiek aktīvi strādāts arī pie 5G atbalstošu viedtālruņu prototipu izstrādes. “Ja gada sākumā Mobile World Congress prezentējām prototipu ar 60GHz mikroshēmas versiju, tad šobrīd aktīvi strādājam pie modeļa 28GHz ierīcei,” papildina viceprezidents.

  Tiek sagaidīts, ka ātrākā 5G ieviešana fiksētajā bezvadu pieslēgumā varētu sākt īstenoties 2017. gada beigās vai 2018. gada sākumā. Līdz tam tiks izstrādātas arī pirmās izmēģinājuma versijas mobilās platjoslas risinājumiem, lai līdz 2020. gadam notiktu to plašāka ieviešana Korejā, Japānā un ASV. Tas ļaus arvien vairāk cilvēkiem ar savu mājas interneta pieslēgumu piekļūt tik lielam datu pārraides ātrumam kā gigabits sekundē. Tādā veidā tiks nodrošināta alternatīva līdzšinējam optiskajam savienojumam.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_5g_4.jpg[/img]

  Par Samsung Electronics

  Samsung Electronics inovatīvās idejas maina priekšstatus par televizoru, viedtālruņu, valkājamo ierīču, planšetdatoru, kameru, digitālo mājsaimniecības ierīču, printeru, medicīnas aprīkojuma un tīklu sistēmu tehnoloģijām, tā iedvesmojot cilvēkus un veidojot nākotni. Uzņēmums arī nosaka tendences lietu interneta (Internet of Things) jeb ierīču ekosistēmas jomā, īpaši Digital Health jeb digitālās veselības un Smart Home jeb viedās mājas segmentos. Lai iegūtu plašāku informāciju, apmeklējiet Samsung oficiālo vietni http://www.samsung.com un blogu global.samsungtomorrow.com.

  Kopš dibināšanas 1999. gadā Samsung Electronics Baltics ir kļuvis par vienu no vadošajiem patērētāju elektronikas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Baltijas pārstāvniecībā strādā 150 cilvēki, un 2015. gadā pārdošanas apjoms Baltijas valstīs sasniedzis 291 miljonu eiro.

  Samsung Latvia PR

  #326200
  MeistarsUnVergs
  Participant

  Jēgu šim redzu tikai lai varētu klausīties YouTube video uz laptopa, kamēr dzeru alu un copēju pie ezera. Mazāks latentums arī būtu labi, ja ar 3G spēlēt šūterus nevarēja, 4G jau tas ir izdarāms, bet tik un tā optika ir labāk.

  #326201
  Jaunzems
  Participant

  Jap, ar LMT 4G tagad dabonu vidēji 40-50ms pingu Battlefield 4, ja iepriekš 3G bija ap 100 labākajos

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā