Ko vajadzētu modernizēt Notepad v.3.0?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Ko vajadzētu modernizēt Notepad v.3.0?

Tiek skatīts 121 ieraksts (no 172 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #183401
    azazul
    Participant

    Tad jau vēl jo lielāks iemesls tādu neņ emt, besides, wide + thin + thin column layout’s Ir diezgan sapsiest. Un kāds viņ av varētu aizsūtīt linku uz “Web Typography Sucks“.

    Ja gribi idejas, tad meklē šeit : https://www.deviantart.com/#catpath=designs/web&order=9

    Un vispār, radās jautājums : kāpēc tu meklē blogu dizainus ? Kurš tad tasiīs foruma layout’u ?

    #183402
    Foxsk8
    Participant

    Foruma layout pats varētu uzmeikot, vienkārši es priekš tava varianta skatos, kā es to būtu iedomājies, idejas, etc. Jo tavs variants vel uz blogu. Tātad ja uz blogu, tad varētu vēl ko krutāku pie tā bloga pieviedot klāt.

    P.S. Ne viena vien gara siekala iekš deviantart.com ir tecējusi.

    #183403
    Mad182
    Participant

    azazul variants ir ļoti simpātisks. Vienīgi vai forumā paredzēts, ka visu laiku rādīsies milzīgā pelēkā daļa augšā? Manuprāt, par lielu, uz laptopša 800px ekrāna augstuma ar nokrautu pārlūku tā vien būs redzama. Diez ko ērti nebūtu katru lapu atverot uzreiz ritināties uz leju… Ja tā nebija domāts, vai saturu paredzēts ielādēt bez lapas pārlādes, tad sorry, īpaši neiedzilinājos. Un “jaunākais forumā” vai kam tamlīdzīgam, manuprāt, vajadzētu būt redzamam visu laiku. No savas pieredzes, šeit, tā ir visvairāk klikšķinātā lapas daļa…

    #183404
    azazul
    Participant

    Ar to pelēko (a.k.a Headline) daļu ir tā dikti sūdīgi.

    Es ilgii blisinājos virsū un domāju kā to var ieļaut atvērta topika skatā …

    Nu manā galvā tas tiešām ir domāt ielādēt dinamiski (XHR).

    Bet arī tas ir diezgan neveikls risinājums .. idejas ?

    Kas atticas uz “aktuālākais jaunākais forumā” , tad es tā pasmadzeņ oju, ka jaunākie topiki jau tapat foruma skatā būs redzami. Un tēmas kurās piedalās lietotājs (izveidojis vai komentējis) ir redzams augšā.

    Bet nu tas vairāk attiecas uz “kādiem elementiem jābūt” nevis “kā tas izskatās”.

    Un ja kādam tas interesē tas mana ideja ir tāda, ka nav vajadzīgs dalīt 10 topikus pa 30 kategorijām. To var nodrošināt ar tagiem.

    #183405
    Foxsk8
    Participant

    Tātad, lai te nebūtu lieki jādomā: Kaqp dizains būs galvenais, Azazul kā otrais pēc izvēlnes.

    Sākumā tiks sakodēts viss kaqp dizains un palaista V3, tad pēc kāda mēneša gaidīsim azazul skinu. Beigās būs divi skini: viens kā galvenais, otrs pēc izvēlnes. Lai būtu kompromiss, citu variantu šeit nesaskatu. Par sakodēšanu, uzņemos visu uz sevi, galvenais lai ir iedots html versijā.

    Vienkārši te skaidrības beigās nebūs nekādas.

    Lūdzu, ja vēl kāds grib sev speciālu skinu, ko arī citi varētu lietot, rakstam.

    #183406
    azazul
    Participant

    A davai ka es pats realizēju savu versiju ? =]

    Man vajag zināt tikai kādas ir servera iespējas ..

    mysql4 vai 5 ? php 4 vai 5 ? vai ir php-xmlwrite un php-xmldom ?

    Būs pie reizes iespēja paknapināties ar savu iesākto CMS 😛

    #183407
    Foxsk8
    Participant

    Em, 😀 Tātad sanāks, ka tā būs tava lapa uz notepad hostu 😀 😀 Smieklīgi sanāk. Un kā tu domā tēmas sajūgt kopā? Lietotājus? Iespējas. Ar diviem dažādiem engine vienu datubāzi sadalīt būtu neiespējami, čakarīgi, un sasodīti grūti.

    HMz, kaut ko no phpbb engine saproti?

    #183408
    Mad182
    Participant

    Atkal sākās tā phpbb padarīšana. No offence, bet kad Tu beidzot tam tiksi pāri? 😀

    #183409
    azazul
    Participant

    Nē , doma ir tād, ka uztaisa divas versijas, un pēc tam skatās kura jūzeriem labāk patīk.

    https://alpha.notepad.lv un https://omega.notepad.lv

    Tāpat tu jauno versiju neliksi virsū vienā piegājienā. Demo hosts tev tāpat būs vajadzīgs.

    #183410
    Sid
    Participant

    fox, bet tas jau būtu notepads, tikai azazula izpildījumā. 🙂 I mean, ja tas nozīmē normālu admin paneli, tad es esmu par :D:D:D (ja paliek phpbb panelis – man vienalga)

    #183411
    Foxsk8
    Participant

    Jap, to visu es sapratu, bet domāju ar funkcionalitāti un datubāzi, kā panākt lai vienā vietā ievietots raksts parādās ārī otrā. Reāli varam darīt tā:

    Alfa.notepad.lv zilais

    Omega.notepad.lv tavs

    Tikai HVZ nezinu kā ar engine būs. Reāli var nokopēt visu engine un uzlikt tā, piem tavā versijā visu laiku ir defoltais tavs skins, zilā versijā atkal ir zils.

    Š itāda sistēma man bija priekš wap izveidota.

    P.S. Kas vainas PHPBB, ja māk sakodēt, prot uzlabot, un viss sanāk un padodās, TAD PASKAIDRO MAN LŠªDZU, KÄ€DA VELNA PĒC MAN TAGAD VISU VEIDOT UZ 0 ENGINE VAI ARĪVISU KODĒT UZ PIEM WP VAI JOOMLA.

    Man phpbb darbojās ka freimworks, kad no tā bāzes varu visu, ko man vajag izveidot, varbūt tur neta veikalu neizveidošu, bet parastākās web lapu variācijas varu izveidot.

    #183412
    Mad182
    Participant

    azazul wrote:

    Nu manā galvā tas tiešām ir domāt ielādēt dinamiski (XHR).

    Bet arī tas ir diezgan neveikls risinājums .. idejas ?

    Vai lādēt visu lapas saturu ar XHR tomēr nav bišku hardkors? Kā būs ar kādas tēmas ielinkošanu? Cilvēkiem tomēr patīk vienkārši nokopēt un pamest linkus, tad atkal jāliek kaut kādu kopējamu “permalink”, kas sarežģī visu padarīšanu + kā ar SEO?Var jau būt, ka ir kaut kādas metodes, nezinu, pašam nav bijusi vajadzība/interese mēģināt visu lapu lādēt ar Ajax. Man jau liekas, ka to augšu vienkārši vajadzētu mazāku…

    Varbūt sākumlapā ir lielais hedlains, forumā mazāks, nospiežot uz reģistrācijas u.c. linkiem, reizē ar tumšo krāsu, tas uzanimējas augstāks… nu nez, tādas ātrās domas…

    Protams, kad pašam nav jātaisa, visu ko var izdomāt :devil:

    #183413
    Foxsk8
    Participant

    Ok čali, domāju, ka es uz nedēļu paņemšu atvaļinājumu, lai sakopotu domas, pabeigt iesāktos darbus, klienti jau brūk virsū, deadline tuvojās + kartīgi visu apdomāt par V3, jo tādā spriedzē normāli koncentrēties nevar. Atstāju samuraju par galveno.

    #183414
    azazul
    Participant

    Nu ta pa punktiem:

    Mad182 wrote:

    Vai lādēt visu lapas saturu ar XHR tomēr nav bišku hardkors?


    Patiesībā jau netiktu izmantots XML bet gan JSON. Un tas nav hardcors, jo patiesībā tā tiek atslogots serveris (ja to dara pareizi, nevis tā kā bija uztaisīts abos d*.lv portālos )

    Mad182 wrote:

    Kā būs ar kādas tēmas ielinkošanu? Cilvēkiem tomēr patīk vienkārši nokopēt un pamest linkus, tad atkal jāliek kaut kādu kopējamu “permalink”, kas sarežģī visu padarīšanu + kā ar SEO?Var jau būt, ka ir kaut kādas metodes, nezinu, pašam nav bijusi vajadzība/interese mēģināt visu lapu lādēt ar Ajax.


    SEO tie atrisināts tāpat kā problēma ar “middle click” un mobīlajiem pārlūkiem .. ir links, kam ir href’s ar reālu linku un uz body ir event’s, kas skatās vai nav kāds onclick’s un taga (google : even bubbling).

    Kas attiecas uz linkiem, tad, to var atrisināt tāpat kā iekš deviantArt (un citur .. izpīpēju šito variantu liekas pirms 2iem gadiem) , ka tiek ielādēta lapas statiskā daļa un tiko kā ir pabeigta augša, JS apskatās vai links nesatur ‘#kautkas’ (saukts par hash’u), ja tādu atrod, tad tiek pieprasīts serverim papildus infu.

    Mad182 wrote:

    Man jau liekas, ka to augšu vienkārši vajadzētu mazāku…

    Varbūt sākumlapā ir lielais hedlains, forumā mazāks, nospiežot uz reģistrācijas u.c. linkiem, reizē ar tumšo krāsu, tas uzanimējas augstāks… nu nez, tādas ātrās domas…


    Tad tā animācija būtu vajadzīga arī pārslēdzoties no ziņ ām uz forumu, kas būtu diezgan kaitīgi, jo vairs nevarētu ielādēt “statisko” lapas daļu.

    Mad182 wrote:

    Protams, kad pašam nav jātaisa, visu ko var izdomāt :devil:


    ” If you want something done right, do it yourself. “

    #183415
    samurajs
    Participant

    KUNGI!!! Palasot šīs profesionāļu sarunas, man mati ceļas stāvus… lai CTRL, ALT un sv. DEL stāv Notepadam klāt! 😀

    Varbūt būtu gudrāk paņemt labāko no kaqp un azazul piedāvātā un apvienot to vienā super-duper skinā, un tad kopīgiem spēkiem mesties to realizēt?

    2 mēneši nav ilgs laiks, jārēķinās ar to, ka cilvēki strādā/mācās, un nevienam nebūs laiks 24/7 sēdēt pie šī projekta…

    #183416
    azazul
    Participant

    Uzinstalē Gimp un uz priekšu.

    Kā jau minēju iekš #117, tad mēģināt “pielikt vienam dizainam vis-kaut-ko no kāda cita” ir ļoti kaitīgi.

    Case & point : https://www.seomoz.org/blog/how-to-ruin-a-web-design-the-design-curve

    #183417
    Foxsk8
    Participant

    azazul, sorry, bet vēl neesmu tik liels pro, lai spētu sagremot un uztvert, realizēt tavas domas. Līmeņi mums ir dažādi. Nāks laiks, nāks padoms.

    #183418
    shady
    Participant

    Nevajag nekādas templates….

    Azazul un kapq kodē no nulles – pie tā (paša roku darba) arī pieturēsimies. Būtu ļoti jauki, ja arī citi iesūtītu savus priekšlikumus.

    Teikšu tā – sākumā biju noskaņots atbalstīt kapq priekšlikumu, bet pēc vairāku dienu pārdomām vairs neesmu īsti drošs…

    Kāpēc? (jeb uztveres/domāšanas koncepts):

    * kapq veidotais dizains ir pierasts (jau līdzīgs citiem portāliem – cits dizains, bet doma tādi pati).

    * Rezultātā azazul dotais priekšlikums pakāpjas nost.

    * Arī blogveidīgais izskats (azazula veidotais) piesaista bloga efektu, tāpēc negribas ņemt to kā portālu.

    * / vairāku dienu pārdomas – rezultātā smadzenes sāk aprast arī ar azazul piemēru /

    Rezultāts: katram ir savi plusi un mīnusi, tomēr azazul priekšlikums ir svaigāks un radošāks – kaut kas radikāli savādāks!

    Protams, tur vajadzētu pielabot un varbūt ko pārkārtot.

    + Foruma skats man nepatīk…gribētos tomēr vairāk sadaļas, kur zortēt topikus…. (Bet to visu var labot un dizainiski pielāgot, lai nav jāskrullē uz leju + lai nerastos apjukuma (piebāzta) sajūta.)

    + Nebūsim atkarīgi no phpBB (fox gan te bļaustīsies), bet ticu, ka azazul spēs izveidot ērtu, ātru un kvalitatīvu lapu.

    Tāpēc šobrīd balsojot – savu balsi atdodu azazul`am => +1 (tas, protams, nenozīmē, ka nevēlos redzēt arī turpmākos kapq projektus – konkurence veicina attīstību un rada jaunas idejas/priekšlikumus)

    #183419
    Mad182
    Participant

    Sadaļas gan manuprāt sevišķi daudz vairāk nevajag. Jo vairāk sadaļu, jo lielaks sajukums. Š obrīd es vispār šeit izmantoju tikai “Jaunākais forumā” un “Jaunākais rakstos”. Caur to milzīgu sadaļu kušķi neko nevar saprast.

    Piemēram datuve.lv forumā sadaļas ir saprotamas, bet šeit, piemēram, zem “Software” atrodas:

    – Interneta softi

    – Pārlūkprogrammas

    – Internets, P2P un Serveru programmatūra

    Nav nekādas vēlēšanās minēt, kas kur atrodas, gandrīz jebkuru ar internetu saistītu tēmu var pabāst zem jebkuras no šīm kategorijām. Tie jau ir drīzāk tagi, ne kategorijas…

    #183420
    Foxsk8
    Participant

    Shady, domā ko runā. phpbb būs arī turmāk. Ja nē, tad neesmu te vairs nekas. Ar azazul jau runājām, ka viņš veidos savu versiju. Patīk, gribēsi lietot, lūdzu.

Tiek skatīts 121 ieraksts (no 172 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā