Kura mobilā OS ir vislabākā?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Kura mobilā OS ir vislabākā?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 52 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158648
    samurajs
    Participant

    Š onedēļ palauzīsim šķēpus par jūsuprāt vislabāko mūsdienu mobilo operētājsistēmu. Varbūt nestrīdēsimiem par vēl nenomedītiem lāčiem (Firefox OS, Ubuntu Phone), kā arī miroņiem kā Symbian.

    Saprotams, ka neviena no patreizējām OS nav ideāla, bet komentāros mēģināsim apkopot katras plusus un mīnusus.

    #300588
    vrt56
    Participant

    Runājot par Symbian, telefonam tā bija ideāla OS un īsti neuzskatu, ka tas vēl ir mironis – viegls, ērts, pārskatāms diemžēl reizēm ar savām ātruma īpatnībām. Uzkāršanās bija retums, vismaz manās rokās. Par šo OS tik tiešām var teikt – ja gribi izmantot telefonu kā telefonu, tad tā ir piemērotākā OS, bez liekām funkcijām – ņem un zvani.

    WP8 ierīces kā ierīces ir ļoti labas, viss ātri raiti notiek, programmas atveras bez problēmām, labs grafiskais dizains, bet priekš telefona būtu vēlams iespējas pārskatīt iespējas, cik daudz ir norunāts, cik īsziņas ir nosūtītas tml. Vismaz tīkami tas, ka WP8 ar atjauninājumu tika pie iebūvēta datu skaitītāja, kuram ir detalizēts sadalījums + atšķir WiFi savienojumu izveidoto trafiku un tīkla trafiku. Cik zinu, tad citām OS šāda iespēja iebūvēta nav, vai es arī kļūdos?

    Nezinu kāpēc, bet, cik esmu lietojis Android tālruņus, tad šī OS mani neuzrunāja. Mani nepiesaistīja grafiskā vide, uzbūve. Pat citas reizes ir licies, ka šo varētu nosaukt par sarežģītāko “gudro telefonu”. Nav nācies pētīt un lietot lietotāju veidotos ROM, kuri ir personalizēti un varbūt pat patīkamāki lietošanai nekā ražotāja OS. Iespēju un programmatūru ir pietiekošā skaitā. Ierīču cenu loks ir ļoti plašs, līdz ar to arī cilvēki, kuriem maciņa biezums nevar iepriecināt, var tikt pie laba telefona ar daudz iespējām.

    iOS izkārtojums ir pietiekoši viegls, labi pārskatāms, arī tālruņi ir pievilcīgi, ar daudz iespējām, līdzīgi kā Android tālruņi. Apple telefoni savā veidā ir kļuvuši par kulta lietu, jo, manuprāt, Apple ir panācis tādu kā revolūciju un ar pareizajiem līdzekļiem pacēlusi “gudro telefonu” ēru krietni augstāk, nekā to līdz šim bija spējuši citi ražotāji. KO sliktu par šo varu teikt? Programmu nepieejamība. Ir bijuši dažas programmas, kuras bez „jailbreak” uzlikšanas nav bijuši pieejami citos reģionos, līdz ar to savā ziņā apgrūtinot daļai lietotāju tikt pie atsevišķām lietotnēm.

    Visbeidzot, Blackberry – vismazāk manās rokās pabijušie telefoni, toties, ar savu odziņu un pievilcību, kas mani vēl joprojām piesaista, bet, maciņa biezums neatļauj iegādāties šo, nebaidīšos teikt – biznesa klases telefonu. Balsi varētu likt te, bet kaut kā tomēr atturēšos, pieredzes par maz, lai varētu pilnvērtīgi spriest par Blackberry.

    Tāds ir mans viedoklis.

    #300589
    RicoPico
    Participant

    Android lietoju kopš Eclair laikiem (Samsung Galaxy S1). So- Google par mani zin VISU. Esmu bakstījis arī visas citas populārākās OS, bet laikam, tomēr, pieradumam ir liels spēks. Nespētu un negribētu migrēt prom uz citu OS.

    1. Android

    2. iOS – simpātiska un intuitīva. Taču kaudze ar slēptu gemaroju. Tāpēc sk. 1. punktu.

    3. Š eit man vairs nav ko likt. Pārējās OS absolūti nesaista. Ja nu varbūt 10-mitā Blackberry paaudze izraisa nelielu interesi.

    #300590
    BERILS
    Participant

    wp8

    #300591
    BERILS
    Participant

    gribi mainīt domas par andri ? uzliec MIUI

    #300592
    Oxys
    Participant

    Java. 😀

    Vai S40. 😀

    #300593
    m_janis
    Participant

    Labākā, nepašaubāmi ir/bija Symbian. Ja Apple beidzot sapratsu, ka FM radio ir viena no svarīgākajām papildus iespējām, tad iOS. Bet tā – tikai un vienīgi WP 8. Par zaļo ķēmu – sorry, bet saukt to par OS būtu ņirgāšanās.

    #300594
    RicoPico
    Participant

    Tu paskat… Visi par WP8. A klau- Shady. Tu esi testējis visas OS. Saki savu vārdu. Kuru lietot visērtāk?

    #300595
    Raivix
    Participant

    Viennozīmīgi WP8 – skaistums, veiktspēja un elegance. 🙂

    #300596
    Quagmire
    Participant

    Citas neesmu lietojis, tāpēc teikšu, ka Android.

    #300597
    kaqp
    Participant

    Pašam ir iOS, bet nepatīk jo gandrīz neko nevar customizēt. Pārējās neesmu lietojis, tādēļ nav ko izvēlēties

    #300598
    samurajs
    Participant

    Vot sakarā ar WP8 iedvesmai biedra rakstītais[/url]:

    Quote:

    Ceru, ka būs stabilitātes uzlabojumi, lasīju šo ziņu un mans Lumia 620 nokārās tā, ka tikai baterijas izņemšana līdzēja. Jo vairāk lietoju WP8 jo vairāk nožēloju ka tomēr neņēmu kādu Sony ar Android, jo gļuko arvien vairāk un vairāk, lai gan uzstādītas ir tikai dažas nepieciešamākās programmas, nekas nav aizdi*sts.

    Kā tur ir ar WP aizcūkošanos laika gaitā? Labi zināms, ka tā ir visu Windows nelaime…

    #300599
    shady
    Participant

    Katram jau ir savs pielietojums, prasības, kritēriji…

    Man ir izveidojies savs viedoklis. Tas, ka ir saradušies daudzi Windows Phone fani, tas ir tikai loģiski. Pēc maniem uzskatiem es arī balsoju par WP budžeta segmentā (līdz ~ 150 ~ 200 Ls). WP sistēma ir optimizētāka un daudz raitāk strādā uz švakākiem dzelžiem, pat krietni švakākiem.

    Vidējā klases segmentā ir 50/50. Jāskatās jau individuāli gan katrs iekārtas modelis un cilvēka vajadzības. Ja tās nav lielas (nepareizi pateicu, drīzāk – ja tās ir ikdienišķa cilvēka vajadzības, kuras atbilst ~90% cilvēku), tad ieteiktu pieturēties pie tā paša WP.

    Toties, ja esi datoriķis, urķis, fanāts vai vienkārši slims tehno-māns, kurš vēlas datoru kabātā, tad vienozīmīgi iesaku izvēlēties Android.

    Dārgajā galā jeb kā to dēvē – high-end lauciņā – atškirības nav. Ir tikai vajadzibas pēc pielietojuma. Ja man būtu jāiztērē 350 / 400 Ls par viedtelefonu, tas to nespētu nolikt par WP iekārtu, es ņemtu Android bez sirdsapziņas pārmetumiem, jo esmu slims tehno-māns ar savdabīgām vajadzībām. Bet, ja man naudas nav un jāpērk truba budžeta segmentā, tad arī bez sirdsapziņas pārmetumiem panemtu WP, jo internetā tieku, ziņas palasīt varu, iekomentēt arī, pačekot e-pastus un izdarīt vēl dažus primārus darbus. Un man to vajag izdarīt normāli, nevis uz gļukojoša Androida, kuru nespēj kompensēt iekārtas vārgie dzelži.

    Atbildot samurajam par “aizcūkošanos” – nav novērota parādība uz WP iekārtām. Un, ja kāds gudrītis te teiks, ka Android tikai karās un WP ne, tad iebāzīšu tam galvu tualetes podā un nolaidīšu ūdeni. Karas pilnīgi visas sistēmas. Bet kāršanās jautājums ir atkarīgs gan no tā, cik piemēroti dzelži ir konkrētajai sistēmai, gan HW dzelžu brāka procenta, gan mistiskiem gļukiem, ko var izraisīt pat SW apdeits, gan tavas veiksmes koeficienta, u.c. Ir testētas trubas, kuras esmu ieslēdzis un izslēdzis tikai pie SIM ielikšnas/izņemšanas, ir trubas, kuras ik pa reizei nokaras. Gadās visādi. Un uz visam sistēmām, visās cenu kategorijās.

    Par Blackberry OS – visas manas domas var izlasīt manā apskatā: Tests: Blackberry Z10 – tas nav tas pats Blackberry, tāpēc neatkārtošos, bet savelkot visus plusus un mīnusus kopā – kaut kas līdzīgs WP, bet nav tik tālu tikusi, jo WP ir paguvis vairāk noslīpēties, ko var just ar WP8 iznākšanu.

    iOS neaiztieku, neesmu apple iekārtas spaidījis tāda mērā, lai par tām rakstītu apskatus, tāpēc nekomentēšu no savas puses.

    Symbian – mirionis, pilnīgu piekrītu.

    S40 u.c. FW nav viedtālruņu sistēmas, tās nav salīdzināmas ar augstāk minētajām. Tām ir cits pielietojuma mērķis. Pašam arī otrs telefons ir ar FW un esmu ar to pilnībā apmierināts, bet šai tēmai ar to nav nekāda sakara.

    Tas bija mans subjektīvais viedoklis.

    #300600
    Raivix
    Participant

    Viena īpatnība WP8 ir – ar laiku palielinās atmiņas apgabals, ko sauc par other storage. Intensīvi instalējot/dzēšot appus, tas var sasniegt pat 10GB. Notīrīt var ar factory reset. It kā tiek skaidrots ar to, ka, instalējot programmas, netiek izdzēsti instalācijas faili. Bet līdz ar GDR2/Amber atjauninājuma iznākšanu tas vairs nebūšot aktuāli.

    #300601
    Crow
    Participant

    Quote:

    iebāzīšu tam galvu tualetes podā un nolaidīšu ūdeni


    [img]https://i.imgur.com/iFoKTju.gif[/img]

    #300602
    Evers
    Participant

    Gļuki bija jau pašā sākumā, bet ne tik reti, bet pagāja knapi mēnesis, ka problēmas bija jau tādā mērā, ka mans pacietības mērs tika izsmelts. Tad mobilais tīkls neiet – jātaisa restart, tad ar wifi tas pats, tad wifi vispār neslēdzas iekšā, tad pats izdomārestartēies, tad nofrīzo. Reāli aizcūkojies nekas nevar būt, jo lietoju tikai Facebook, Skype, Twitter, Adobe reader aplikācijas un pārlūku, absolūto minimumu, nekādas spēles ne prikoli ne kādi citi pričendāļi, kalnus nekādus ar necenšos gāzt.

    Š odien aizgāju uz Phones4u, izkratīju sirdi, un iedeva vietā jaunu, atnācu mājās … reakcija – ARE YOU FU*KING KIDDING ME? Viss būtu ok, bet vibriķis pēc tam, kad telefons ir brītiņu palietots, vienkārši pazūd, jārestartē, factory reset nelīdz. Rīt iešu ciemos uz veikalu atkal. Nezinu kurš tur vairāk vainojams, Nokia vai MS, taču pievīluši mani ir abi.

    #300603
    Evers
    Participant

    papildus gļukiem, atklājās baigais čakars ar melodiju nomainīšanu, – ja grib kādu mp3 dziesmu uzlikt kā melodiju, tā ir ne tikai caur kompi jāiekopē pareizajā mapē, bet rekvizītos jābūt žanram uzliktam kā Ringtone 😀

    #300604
    grisha
    Participant

    Arii balsotu par Symbian, bet taada iespeeja nebija. KOpsh Nokia paarmetaas uz Winblows, par to firmu aizmirsu.

    Naacaas balsot par Android.

    Veelarvien izmantoju Nokia E63, esmu apmierinaats kaa laacis. MAn tos touchskriinus 100 gadus nevajag, kaut viens ir, bet tas ir tikai neta un ikdienaa neizmantojas.

    #300605
    Raivix
    Participant

    Man personīgi tas ļoti patīk, jo zvana melodijas vismaz nejaucas kopā ar dziesmu kolekciju. Es gaustos, ja būtu citādi.

    #300606
    piwchix
    Participant

    Protams, Raivix, konkrētai dziesmai uzlikt “Use as Ringtone” ir absolūts idiotisms un ir pretrunā ar jebkādu UX.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 52 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā