Mazliet Grishas pārdomas… Par Windows, MSE utt.

Sākumlapa Forumi Software Antivīrusi un FireWall Mazliet Grishas pārdomas… Par Windows, MSE utt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #160420
  grisha
  Participant

  Š oreiz nekāds jautājums, bet vienkārši mazliet pārdomas…

  Pats jau sen esmu pieradis dzīvot bez visādas drazas kompī. Lietojot Linux, daru visu ko gribu bez liekas domāšanas. Zinu, ka ilgi tā vairs nebūs, bet nu pagaidām vēl miers.

  Š odien kaimiņiene piespēlēja man savu lapsi, netiekot ne “odnoklasņikos”, ne draugos, ne Feisbukā. Iesākumam, protams, atslēdzām vīrusu iedarbināto Proxy serveri, viss notiek. Viņa pati ir ar datoru uz Jūs un tāpēc neko papildus neinstalē. Izmanto datoru tikai Facebookam, draugiem. Pati neko nav instalējusi, padarbina PC pāris stundas dienā.

  Ieraudzīju sainstalētās programmas, žoklis atkārās. Lapsis pilns ar tūlbāriem, visiem “Speed up my PC” utt. Saprastu vēl, ja tā būtu jaunatne, bet te sieviete gados, kas pa kreisām lapām neložņā. Piedevām, viņai viss internets ir tikai draugi, Facebook, “odnoklassņiki”.

  Microsoft Security Essentials, Defender ieslēgti. “Mums viss skaisti – Tev vīrusi nav”. Ok, AVG ir tas, kas ir. Š is jau atrada kaudzi ar vīrusiem, tad kur ticība tiem MS brīnumiem, par kuriem daudzi liek roku uz sirds?

  Tikko pamanīju vēl vienu joku: cietais sadalīts divās daļās, C = 78 GB, E: 70 GB. No kā E: disks ir pilnīgi tukšs, bet C: pilns līdz atdurei. Š eit pat Betons un D_L sajuktu prātā no šitā bardaka. Protams, pārbīdīt lietotāja mapes uz E: instalētājam prātiņš bijis par īsu.

  Es esmu pie secinājuma, un vispār jau sen, ka politika sen ir nemainīga: kā kaut kas notiek, tā pirmais ir pārinstalējam sistēmu… Ļoti sen neesmu pārinstalējis windows (un nav viņš pelnījis lielo burtu). Drīzāk, modernie instalētāji ir ko citu pelnījuši.

  Labi, konkrētais dators ir bijis domāts tikai internetam, bet apmēram trīsdesmit liekas programmas bija sainstalētas. Mūsdienās ar Next > Next > spaidīšanu, var tikt pie milzīga toolbāru parka.

  OK, ja jau dažu labu izslavētais M$ ir drošs, tad kādēļ viņš atļauj visu to drazu instalēt?

  #313205
  richijs
  Participant

  Gan jau, ka sievišķis tomēr pats neapzinoties ir palaidis uz datora 😀 Liela daļa sievišķu ir online seriālu cienītājas, bet tās lapas liela daļa ir vīrusu un citu drazu midzeņi 😀 Bet kā var nepalaist exe failu, ja tas ir mistiskais video plugins, kas ļaus lūrēt seriālus 😀

  Microsoft Security essentials, defender ieslēgti

  Domājams, ka pati labākā ms doma šajā gadu simtā, pārtraukt av kompāniju monopolu pār lietotājiem, rēķinot ja vidēji windows vienu versiju lieto 4 gadus, tad pa šo laiku kaut kādām AVG samaksā to pašu naudu par ko esi nopircis windows.

  Bet bezmaksas kompāniju av pēc manām domām ir drīzāk tāds izmēģinājumu poligons, kas pastiprināti vāc informāciju par lietotāja darbībām…

  #313206
  samurajs
  Participant

  Kad strādāju datordarbnīcā, šitas bija tipiskais scenārijs gandrīz visiem, kuri lieto odnoklassņikus, mail.ru, Yandex, vk.com un citas krievu vīruslapas. Protams, MSE visu to laiž cauri, jo šitie ietilpst PUP (Potentially Unwanted Programs) grupā – resp. vīrusu pazīmes nav, bet sūdus taisa milzīgus. Kad kādus 20-30 tādus sainstalē, tad pat Intel i7 ar 6 GB RAM bija sprāgonis.

  Labākais (ātrākais) līdzeklis – palaist Avast Pre-boot scan režīmā, iepriekš uzliekot to uz max jutību.

  #313207
  shady
  Participant

  Nu bet tur pat nav ko domāt… Š itie popup mēsli ar “speedmypc” vai “you have 1000 virus – scan now” izlec laukā un tad cilvēks klikšķina… Un tad ir tikai divas iespējas (loterijas princips) – vai nu cilvēks ir trāpījis uz krustiņu vaii “finish install”.

  Manuprāt, cilvēki datorus uztver neadekvāti un tad paši vainīgi… Kāpēc automašīna ir obligāti jāved uz tehnisko apskati? Bet datoros varam turēt kaut botneta tīklu? Ja cilvēks apzinātos, ka pēŠ—k nopietnu iekārtu, kura uzturēšanā būs jāiegulda līdzekļi, tad situācija būtu labāka. Bet ne šobrīd. Sobrīd pat vairums datorsalonu meistari nav ne mata labāki par kaimiņu Žeņu, kas pa 2L valterīti sainstalēs windowsu…

  99% lietotāju tāpat sēž sistēmā ar admina tiesībām, ko vispār tad vēl runāt? Nemaz nerunājot par ko citu….

  Es nesen iegāju datorservisā (imantas pusē) un skatos, ka tur ap klienta kompi dzīvojas divi urlas. Da ne jau tāpēc, ka krievi, bet izskatījas pēc tipiskām urlām.

  – Ok, pajāt, prasu viņiem, vai gadījumā nav kāds DisplayPort vads?

  – Prasa man – kas tas ir?

  – Emmm…nu…displayport… Nuuu…līdzīgs kā HDMI tik ar nošķeltu vienu stūri.

  – Redzu, ka sejas izteiksme nemainās…. Nuuu..lai videokarti savienotu ar monitoru.

  – ……

  – Ok, izvelku telefonu un pārādu displayport bildi.

  – Noup, nav – pirmo reizi tādu redzot…

  – Ok, paldies!

  Un man pat bail domāt, ko viņi tur dara ar klientu datoriem….

  #313208
  richijs
  Participant

  Neko nepadarīsi “urlu” kantoriem, jo cilvēki dažādu iemeslu dēļ neies uz sertificētu servisu labot savus datorus (vienam tas būtu: nevar atļauties, otram kāpēc man maksāt tik daudz, ja var mazāk samaksāt)

  Ar vien vairāk cilvēku vai viņu radinieki māk uzlikt to windowsu, kādā kvalitātē nav svarīgi, jo var jau pārinstalēt kaut katru mēnesi, bet nav jāmaksā 20 eiro datorservisam 😀

  Mans nākotnes skatījums ir tāds, kad pēc tādiem klasiskiem datoru pārinstalētajiem nebūs pieprasījums.

  Jau šobrīd programmas tur mākoņos (vienkāršajam lietotājam viss strādā, par uzturēšanu pašam nav jāuztraucas) Tas ir tikai laika jautājums un cik tālu lietotāji atbalstīs savu privāto datu, darbu u.c centralizētu vākšanu. Pat pēc datu atjaunošanas varētu būt mazāks pieprasījums, jo cilvēki aizviem aktīvāk izmanto mākoņdisku vietas.

  #313209
  Crow
  Participant

  Quote:

  Manuprāt, cilvēki datorus uztver neadekvāti un tad paši vainīgi… Kāpēc automašīna ir obligāti jāved uz tehnisko apskati? Bet datoros varam turēt kaut botneta tīklu? Ja cilvēks apzinātos, ka pēŠ—k nopietnu iekārtu, kura uzturēšanā būs jāiegulda līdzekļi, tad situācija būtu labāka.


  QFT

  Darbarīks nav vainīgs. Vainīga ir attieksme.

  #313210
  romajo
  Participant

  Man kkā liekas, ka lielākā daļa varētu aizdirs sistēmu, neatkarīgi no tā vai tas ir win vai linux, da jeb kas. Dators, pa lielam viņiem ir kā liels maiss, kurā samet visu ko vajag un nevajag arī

  #313211
  Lcs006
  Participant

  Zinu pāris User Vulgaris, kas lieto _buntu versijas vairākus gadus un kompji parasti ir tādi kā instalēšanas dienā, tikai pilnāki ar putekļiem, bildēm, video, mūziku un dokumentiem.

  #313212
  m_janis
  Participant

  Runājot pat vīrusiem un Linux – Griša pareizi spriež

  Quote:

  Zinu, ka ilgi tā vairs nebūs, bet nu pagaidām vēl miers.

  . Tieši tā, pagaidām, jo neviens sevi cienošs ļaundaris neies tērēt laiku, lai uzrakstītu vīrusu sistēmai, kuru lieto pāris procenti no kopējo, lietotāju skaita (vismaz, kamēr šajos procentos nebūs bankas, lielās korporācijas u.c. “interesanti objekti”).

  Ja Linux kādreiz sasniegs Windows popularitāti lietotāju vidū (bet lai tas notiktu, vajadzīgi normāli lietojami softi (un vispār jau arī spēles), kaitēkļu būs ne mazāk kā M$ ražojumos.

  Populārais viedoklis ka Linux, Mac, hvz kas vēl nav ievainojams – pilnīga buļļa kaka. Nav un nekad arī nebūs neuzlaužamu, neatšifrējamu, neievainojamu softu vai failu, (ja vien tie nav citplanētiešu veidojumi :D) – ir tikai zināšanu, laika un pieejamo jaudu jautājums. Tas, kas šobrīd šķiet drošs un nepieejams, ar tuvākas vai tālākas nākotnes zināšanām un jaudām būs stundu vai minūšu jautājums un tas nav apstrīdams jautājums.

  #313213
  nevertell
  Participant

  Quote:

  (vismaz, kamēr šajos procentos nebūs bankas, lielās korporācijas u.c. “interesanti objekti”)


  Kur tad ir tie vīrusi ? Jo tieši lielās korporācijās un bankās lieto ļenuksu, daudz vairāk kā mājlietotāji.

  #313214
  darklight
  Participant

  Diezgan jau nekorekti salīdzināt auto ar datoru. Ar mašīnu tu vari nogalināt kādu vai pats sevi vienā mirklī, ar datoru tikai, izmetot to pa logu. Un nevienā tehniskajā apskatē nepārbauda pelnutrauka stāvokli, paklāju tīrību un kārtību bagāžniekā.

  #313215
  LooNeY
  Participant

  Pilnībā piekrītu! 😉 Vari kaut nezinu Area51 ugunsmūri un drošības sistēmu sev ievietot kompī, bet ja datora lietotājs ir ‘klikšķinātājs’ un ‘speed up my pc’, vai ‘speed up my browser’ instalētājs tad nekas nepalīdzēs! Programma NEVAR nobloķēt, to ko ir atļāvis cilvēks! Sievietēm it īpaši tām kuras nedraudzējās ar datoru ĻOTI patīk meklēt seriālus ‘free online’ un tad sainstalēt ‘video.exe’ kas sola visu pasauli bezmaksas un tad protams scenārijs visām kā viens – zvans, un paniskā balsī MAN DATORS VELKÄ€S/NESTRÄ€DÄ€!!!!

  Drusk ne pa tēmu, bet ir bijuši DAUDZ kompji kur AVG stāv virsū un vīrusi, kā spaļi iekšā… Taspats ar mega slaveno Kaspersky vai Norton vai jau pieminēto MSE….

  Bottom line – kā jau minēja, viss ir cilvēku attieksmē.

  Labs piemērs būtu uzliekot autiņam mega krutākās riepas pa 200eur katru, A+++ klase visos parametros!!!! Bet tās tevi nepasargās no staba vai grāvja ja pats uz ceļa nebrauksi, kā vajag, piesardzīgi un likuma normās 😉

  #313216
  LooNeY
  Participant

  Bet ‘tīrība’ palīdz iziet tehnisko…. Pameiģini iziet tehnisko ar reāli sūdainu auto, kur gaisa atsvaidzinātāja vietā ir neizturama sausā WC smaka, paklāji pilni ar mājlopu izkārnījumiem, sēdekļi mikli ar ‘nezināmas izcelsmes’ šķidrumiem, bagāžniekā ‘pūst’ komposts un virsbūve tik n*dirsta, ka auto krāsu nevar redzēt….. Izej tehnisko ar tādu auto tīrības stāvokli…. I DARE YOU! 😀 inspektors tā nolupīs un uzreiz tev saliks visādus novērtējumus ar ‘2’ Vai vienkārši inspektors atteiksies tādu auto apkalpot(jo viņam ir tādas tiesības ja viņš uzskata, ka tas apdraudēs viņa dzīvību jebkurā veidā) un ta tev iedos slimības lapu un teiks, lai nomazgā, iztīri autiņu un brauc vēlreiz! Kaut vai autiņa reālais tehniskas novērtējums ir ‘0’!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā