Microsoft: jums nebūs Windows vārdu lietot!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Microsoft: jums nebūs Windows vārdu lietot!

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #163296
  samurajs
  Participant

  Acīmredzot Redmonda atcerējusies, ka Windows ir viņu preču zīme, un sākusi veikt zīmola aizsardzības pasākumus. Tik tālu, lai piespiestu māju logus pārsaukt par “gaismas atverēm” viņi vēl nav aizdomājušies, bet sākumā no Microsoft Store tiek izvāktas visas lietotnes, kuru nosaukumā ir vārds Windows. Tas tāpēc, ka tiekot pārkāptas autortiesības. Lai pārsauktu šīs aplikācijas, izstrādātājiem tika dota viena (!) diena. Pretējā gadījumā piekļuve programmatūrai tikšot nobloķēta un izstrādātāja konts apturēts.

  Kopā ar visiem citiem brīdinājuma vēstules saņēma arī vācieši, kuri izstrādā lietotnes WindowsArea.de un Dr. Windows. WindowsArea.de ir vācu interneta izdevums, kurš apgaismo tēmas, saistītas ar Windows, Office utml. Aplikācija bez traucējumiem “dzīvojusi” Microsoft Store kopš 2012. gada. Dr. Windows ir aplikācija, kas veltīta dažādām problēmām ar Microsoft produktu atjauninājumiem, lejuplādēm, un tur ir FAQ sadaļa. Arī Dr. Windows jau 6 gadus atrodas Microsoft Store.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_windowsareaandroidapp694x350_1.jpg[/img]

  Zīmīgs fakts, ka no juristiem saņemtajā vēstulē Microsoft Store joprojām tiek dēvēts par Windows Store, kaut arī pēdējais vairs nepastāv kopš 2017. gada septembra. “Tas ka Microsoft labā roka nezin ko dara kreisā – tas sen jau iekļauts programmā,” ironizē resurss Born’s Tech and Windows World. Kamēr Microsoft štāba mītne apkaro Windows vārdu, Microsoft Germany aktīvi turpina palīdzēt Dr. Windows komūnai.

  Galarezultātā vācu izstrādātāji izņēma savas aplikācijas no ASV reģiona, jo tikai tur Windows reģistrēts kā preču zīme. Mainīt nosaukumus viņi negatavojas, bet baidās, ka Redmondai ar to varētu nepietikt.

  #332928
  NoOorZ
  Participant
  #332929
  ruukjis
  Participant

  Š is ir stulbi tik daudz līmeņos, ka trūkst vārdu. MS sūdveikals tā jau ir nabadzības etalons – tas ir piemērs kādam nevajag būt app-veikalam un tagad viņi to padarīs vēl nabadzīgāku. Izskatās, ka MS juristi izmisīgi mēģina attaisnot savu eksistenci.

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā