netapp + vmware

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149553
    calabria
    Participant

    Gribeju pajautat jusu viedokli. Ir nepiecieshamiba bekapot kompleksu apdrosinasanas kompanijas datu masiivu. Pie tam bekapot taa lai down time ir pec iespejas mazaks, drizak tuvu nullei. Pakonsultejos te ar citiem guru par sho temu. Visi ka viens piedavaja netapp kopa ar vmware. Ar domu virtualizet visas tagadejas mashinas, lai ietaupitu serveru vietu un ar netapp bekapot uz kadu external vietu. Bet taa ka es neesmu stradajis ar sho netapp, moz kads ari var pastastit kaa darbojas un varbut ir kadi citi risinajumi kas jums skjiet labaaki? Ideaali ja varetu uzlikt kautko lidzigu klastereeshanai, lai piemeramtotal disaster gadijuma visa datu plusma parsledzas uz 2. vai 3. arejo serveri. Liidz ar to down time butu 0 vai ne?

    #211446
    ob1
    Participant

    1) Jāsāk būtu ar to kādi ir šie dati. Datubāze? Faili? Ja datubāze, tad kāda.

    2) lai gan ar vmwari var uzbūvēt high-availibility sistēmu, izmaksas būs ļoti augstas, bet drošība pret krešiem viduvēja.

    3) Klasteri nodrošina automātisku pārslēgšanos, bet tas prasa laiku. Varētu būt kādas 15 minūtes downā. Ja iet runa par datubāzi, tad labāk dublēšanu veikt ar datubāzes līdzekļiem, bet tad ir jāzina kāds datubāzes softs tiek lietots.

    #211447
    calabria
    Participant

    nu doma bija bekapot pilniigi visu sitemu kuraa ietilpst:

    1. 3 failu serveri

    2. 1 ftp serveris

    3. 4 mysql serveri

    4. 5 web serveri

    5. zvanu ieraksta serveris

    6. mail serveris

    un veel ap 10 testweb serveru prieks softa dizaineriem.

    Bet primaaraas protams ir mysql baazes.

    Starp citu viss strada uz windows 2003.

    #211448
    ob1
    Participant

    Hmm, tad velk uz vmware…

    #211449
    calabria
    Participant

    Es gan isti nezinu kaa tas netapp strada, bet lasot aprakstu par to softu, tad vienkarsi kopee tos failu blokus kas ir mainijushies, tikai savadak ka parastaa robocopy komanda 🙂 Lidz ar to bija doma virtualizeet visas sistemas, mysql uzlikt uz klasteriem a parejos serverus ar net app kopeet uz arejo serveri.

    #211450
    UnderV
    Participant

    Noteikti ir jāpārdomā virtualizācija – tā tev atvieglos veidot rezerves kopijas visai sistēmai.

    Ja vēlies “downtime” tuvu nullei, tad ir jābūt dublētai PILNĪGI visai IT videi (ieskaitot swichus un citus sīkumus). Tas ir MEGA dārgs pasākums.

    Klāsteris + normāla ārējā datu glabātuve ar RAID10 vai RAID6 + datubāžu reālā laika dublēšana ir gandrīz ideāls risinājums.

    Virtuālajām mašīnām vari kaut katru nakti taisīt snapshotus.

    Galvenais ir nepārcensties un visu pareizi sabalansēt, lai nerastos situācija, ka dzelži ir noslogoti ar paranojisku katra štrunta kopēšanu nevis ar savu primāro uzdevumu 🙂

    #211451
    calabria
    Participant

    Jaa pasakums ir dargs, bet apdrosinasanas firma ir liela un pelna loti daudz, tik daudz ka sie izdevumi tads vien spljaviens juuraa 🙂 Un pats galvenais ka jau vairak ka 10 gadus pastav bez backupiem, ta tiri simboliski kopejot kautkadus failus kas itka uzskatiti par svarigiem. Nu tagad kad notika pirmais lielais crash saka aizdomaties par to. 🙂

    Joprojaam planoju idealo bekapu sistemu, esmu atverts idejam.

    #211452
    UnderV
    Participant

    Man gan liekas jocīgi – no pilnīgi nekāda risinājuma uz ideālu risinājumu.

    Izskatās pēc kārtējā latviešu maksimālisma 🙂

    Ieteiktu visu veikt soli pa solim. Noteikti ir jāsāk ar visu fizisko mašīnu virtualizāciju. Ja datu ir daudz un pirms tam nav bijusi kārtība, tad šis solis nenotiks ātri.

    Nākamais solis varētu būt visu datu pārvietošana uz ārējām glabātuvēm (ja tas nav izdarīts).

    Kad pimitīvais datu glabāšanas variants ir izstrādāts, tad var domāt par klāsteriem un citiem uzlabojumiem.

    Taču viss ir atkarīgs no apstākļiem un jāsāk ar to, kas liekas pats “nedrošākais” posms visā IT vidē.

    Var gadīties, ka tava priekšniecība, kad sāks šķirties no naudiņas, “pārtrauks” finansēšanu jau projekta vidū 😀 . Tas parasti gadās. Tāpēc katram veiktajam solim un uzlabojumam ir jābūt ilgspēlējošam un stabilam.

    Atgādināšu, ka šīs ir tikai manas domas un es ar tām esmu apmierināts 😀 .

    #211453
    calabria
    Participant

    Es tik daru to ko man liek 🙂 Pasham ari jau gribas ideaalu risinajumu 😀

    Taa jau biju ari planojis darit, bet jebkura gadijuma paldies par idejaam 🙂

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā