Parunāsim par kokiem!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147047
    Mad182
    Participant

    Nezinu, vai te būs kāds spējīgs atbildēt, bet nu gudriem vārdiem tauta mēdz mētātis, tāpēc tomēr uzjautāšu.

    Kā jūs veidojat lapas struktūru, t.i. lapu hierarhiju? Pagaidām esmu saveidojis tikai koku, kur katrai lapai ir norādīts, no kuras citas lapas tā atzarojas, t.i. parent. Viss ir ļoti jauki, līdz datu paliek vairāk par pāris lapām, jo katras lapas atrašanās vietas noteikšanai ir vajadzīgs SQL kverijs, tātad 400 lapas = 400 kveriji, ielādējot katru lapu, parādot lapas karti kopā ar izvēlnēm, kopā jau 800 kveriji, un tas ir kaut kā padaudz :duno:

    Labi, 400 lapu gadījumā uz normāla servera tā ir tikai ~sekunde, un, ja lapas saturs bieži nemainās, varētu izlīdzēties ar kešošanu, cik patestēju, strādā tīri labi – vienreiz ielādēt lapu ar 400 kverijiem pa sekundi, un pēc tam paliek tikai pāris citiem mērķiem domātu kveriju, un viss notiek simtdaļās, bet pie lielāka datu apjoma tā iekešošana aizņems f**n daudz resursu :/

    Ja kādam ir zināšanas šajā jomā, varbūt padalīsiesties ar padomu?

    Mans testa koks: https://www.runescape.ex.lv/uuu/?page=408

    #180853
    Mad182
    Participant

    Ok, mazliet ziedotu nervu, 5 rindiņas koda un kveriju skaits lapā samazināts no >par lapu kopējo skaitu, līdz pārpadsmit, neatkarīgi no datu daudzuma :punch:

    Varbūt tomēr kādam ir idejas, kā izveidot lapas karti, lai tur arī nebūtu nejēgā daudz kveriju? 🙂

    Kods: https://paste.php.lv/7556?lang=php

    DB tabula:

    id – smallint, identifikators

    txt – teksts

    title – nosaukums

    parent – smallint, lapa, no kuras atzarojas

    date – datetime

    redirect – smallint – redirekts uz citu lapu

    map – bool – vai rādīt lapas kartē

    #180854
    Mad182
    Participant

    OK, ir zināms progress, izdomāju, kā čekot tikai tās lapas, kuras ir nepieciešams. T.i. – ja nevienai lapai pārbaudāmā lapa nav parents, lapas zarus nečekojam.

    Tagad uz 1000 lapām parādot lapas karti aiziet ~220 kveriji. Pie nelieliem datu apjomiem šis jau varētu būt pieņemami. Tas, kā es to panācu gan laikam ir visai čž’iski:

    https://paste.php.lv/7557?lang=php

    Uzlabojams ir jūtams – iepriekš karte ar 400 lapām ielādējās ~2 sekundes, tagad 1000 lapām ir ~0.8

    Bet imho to noteikti kaut kā var uztaisīt ātrāku…

    #180855
    Mad182
    Participant

    Heh, katrs otrais sevi te sauc par programmētāju, bet lapas struktūru tāvien šķiet, neviens nav veidojis 😛

    Eņīvej, pats apmērma tiku galā: https://www.runescape.ex.lv/uuu/?page=676

    #180856
    Foxsk8
    Participant

    Katrs otrais gluži nē. Ir progeri, kas labāk savus komentus nesaka, jo negrib citu acīs aplauzties, vai liekas, ka kaut kas ir pārāk sarežīģiti domāts.

    Mans jautājums: Kam tev tas viss ir vajadzīgs. Labi var jau būt, nāvīgs projekts, bet vai tad to nevar kaut kā savādāk izveidot.

    TB, negribu te diži aplauzties ar savu web kodera godu, tāpēc pastāvēšu klusu, uzskatu, ka esmu vēl zaļš, lai kaut kur uzstājīgi līstu, kur domas var dalīties un nejūtu lielu pārsvaru pār savu patiesību.

    Tnx, to DL, ka iemācij beidzot šito jok.

    #180857
    Mad182
    Participant

    Nu nezinu, kurš te varētu aplauzties, pats jau arī visu te kaut kā domāju un veidoju, nezinu vai kaut kas no tā ir pareizi 😀

    Un administrējama lapu struktūra jau principā ir vajadzīga jebkuram normālam CMS, un tikai dabīgi, ka jāpiedomā pie ātrdarbības. Nekādu nāvīgo projektu netaisos taisī, bet šad tad sanāk vajadzība pēc CMS kādai nelielai lapiņai. Mēģinu uztaisīt kaut ko uziversālu – lapas koks, jaunumi, galerijas, banneri, valodas, templating sistēma, mod_rewrite, iespēja vienkārši ieviest arī citas specifiskas fīčas … Lielākoties tām lapām tāpat ir tikai dažas sadaļas un par ātrdarbību nebūtu sevišķi jāuztraucas, bet nu ja reiz kaut ko taisu, tad gribas uztasīt kārtīgi, lai nesanāk aplauziens, ka pie pāris tūstošiem lapu tas viss sāk nāvīgi bremzēt un nelietderīgi izmanto servera resursus… Arī pavisam mazie projektiņi dažkārt mēdz izplesties – https://www.runescape.ex.lv/?id=statistika – ja viss sataisīts tik žopiski kā šajā gadījumā, tad vēlāk ir problēmas… Domāt par ātrdarbību vajag izstrādājot sistēmu, nevis tad, kad lapas ielāde jau aizņem minūti ar 4k kverijiem un pie dažiem online lietoājiem serveris sāk kārties 😀

    Paskaties, piemēra, kā bremzē datuve pie lielāka komentāru apjoma: https://datuve.lv/forums/53427/Vacam_1000_komentarus

    Tas saks, pat mana bez nekādas poņas taisītā sistēma tomēr turas labāk: https://www.runescape.ex.lv/?id=999849200608121854&kategorija=fkvesti

    Sevišķi ņemot vērā, ka man tur ir avatari, paraksti un visādi citi prikindāļi…

    Tikai gribu zināt, vai kāds kaut ko tādu nav veidojis, varbūt ir kādas labas idejas un metodes, kuras esmu palaidis garām… Galu galā es nēesmu programmētājs un no “lielajām fiškām” neko nerubīju…

    Principā jau esmu ticis tik tālu, ka līdz saprātīgiem lapu daudzumiem nekas izņemto lapas karti nebremzē, pie 10k lapām vienā valodā ar max 8 līmeņiem, viss strādāja zibenīgi, vairāk neesmu testējis, un diez vai šim CMS ever vajadzēs… Tagad atliek tikai lapas karte… 200+ kveriji uz 1000 lapām (t.i. kverijs uz katru lapu, kas nav pēdējā līmenī) katrā ielādē imho tomēr ir daudz, un ir sajūta, ka kaut ko daru nepareizi, bet īsti izdomāt, kā to bez kešošanas optimizēt, nevaru…

    #180858
    Mr.Death
    Participant

    Man ir tīri personiskas dabas jautājums Tev Mad. ko tu īsti centies pierādīt? Tu neesi pietiekoši novērtēts? Ja jau pats tiec galā, tad kāpēc tas viss walktrough ir jāliek forumā? Priekš tam ir blogi domāti, turklāt šī nu galīgi nav aktuāla tēma. Tas ir tas pats, kas rakstīt par efektīvāku ūdenspeļķu nosusināšanu uz ielām. Lapas karti veidot ir pats elementārākais un par cik tas nav noteicošais visas lapas (tā ir viena sadaļa) ātrdarbībā, tad uz to galīgi var neskatīties.

    #180859
    Mad182
    Participant

    Es neko necenšos pierādīt, drīzāk cerēju, ka kāds ir kaut ko tādu darījis, ir kaut kādi komentāri/ieteikumi šajā sakarā. Galā jau pats kaut kā tiku, bet tas aizņēma vairākas stundas…

    Un ja foruma sadaļā, kas veltīta web lapu servera puses programmēšanai nav īstā vieta, kur jautāt par paša web lapas pamata veidošanu, tad ko tur būtu jāraksta?

    #180860
    Creep
    Participant

    Labi, kautko arī mana vecā galva pacentās izmantot: collapsible (show/hide) kategorijas veidotas ar AJAX… Tātad tikai tad kad lietotājs atver sev nepieciešamo kategroiju, konkrētie kveriji tiek izpildīti. Bet tas tik tā man viedoklis, jo tikai pirms pāris mēnešiem sāku strādāt ar AJAX un tagad ir vēlēšanās visur šamo iepīt…

    #180861
    Mr.Death
    Participant

    “Es neko necenšos pierādīt”, skaidrs tad tu to necenties apzināti. Esmu vnk tevī ievērojis šādas tādas dīvainības. Tu ar web-programmēšanu neesi saskāries vienu dienu un pats esi izveidojis domāju daudz lapas, kā arī patstāvīgi nodarbojies ar koda pētīšanu. Tad kāpēc tu vēl tik debīli atklāti uzsver, ka neesi programmētājs? Tu strādā par pārdevēju un tavs hobijs ir programmēšana (tas būtu ļoti dīvaini) vai arī tevi kāds kādreiz tālā pagātnē ir aizskāris pasakot ka tu esi niecība? baidies no pārbaudījumiem? tātad nespēj paciest kritiku un labāk sevi nostādi līmenī kurā tev nemaz nebūtu jābūt? kritika būs vienmēr, lai arī cik profesionāls tu nebūtu.

    nezinu bet man tās tavas pretrunas šķiet bišku debīlas, turklāt forumu (mans viedoklis) jāizmanto ir galējām vajadzībām, kad nu tiešām pats netiec galā. šite izskatījās it kā atslēdznieks prasītu, kā pievīlēt atslēgu.

    vnk riebj tas teātris ko daudzi spēlē.

    #180862
    Mad182
    Participant

    Maybe I’m weird…

    BTW es nestrādāju par programmētāju un man nav mācīta programmēšana, atskaitot BASIC pilnīgu dunduku līmenī…

    #180863
    Mr.Death
    Participant

    nav mācīta, bet pats esi mācījies. svētā feja tev ar kausu to neielēja 😀 labi, ja tu to domāji, kā “neesmu programmētājs” pēc papīra, tad tā ir cita runa. es klusēju, tādā gadījumā mani arī nevar saukt par tādu. bet šāda iedalīšana man tiešām liekās dīvaina. ja tu māki un labi pierpoti, tad tu esi, nevis ja tev ir kautkāds papīrs ar gratulēti piešķirto titulu uz tā.

    #180864
    Mad182
    Participant

    Man pavisam nopietni vajadzēja palīdzību (starp citu, arī daļēji atradu, bet ne šeit), pēc tam kad vairākas stundas googlējot un eksparimantējot sasniedzu apmēram to, ko gribēju, uzrakstīju par to te jau izveidotajā tēmā.

    Nu nezinu, kas tev te tik ļoti nepatīk… nu es pateicu ka nēesmu programmētājs, vai tāpēc esmu debīls/niecība/varbūt nelabi ožu?

    No offence 🙂

    #180865
    Mr.Death
    Participant

    tu statusu “programmētājs” sev nepiešķir dēļ tā ka nav iegūts tāds papīrs, vai arī no tā ka tev šķiet (it kā) ka tu pārāk maz zini?

    #180866
    Sid
    Participant

    Tā kā problēma tika atrisināta, tēmu slēdzu. Flame’u variet turpināt caur PM.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Tēma ‘Parunāsim par kokiem!’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā