Pārvaldām sadzīves tehniku no viedtālruņa: Tasogo Smart Remote

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Pārvaldām sadzīves tehniku no viedtālruņa: Tasogo Smart Remote

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #162231
  samurajs
  Participant

  Katram no mums noteikti atradīsies attālināti vadāmas sadzīves elektronikas ierīces – televizors, mūzikas centrs, DVD atskaņotājs un daudz kas cits. Katrai no tām ir sava infrasarkano staru vadības pults, kurām visām ir kopīgs trūkums: tās nereti mēdz pazust vai izlādējušās baterijas tad, kad pulti visvairāk vajag. Dažiem mūsdienu tālruņiem ir iebūvēts IR kanāls, ar kā palīdzību var imitēt tālvadības pulti, un pārvaldīt sadzīves tehniku. Tomēr tādu ierīču nav daudz. Š eit mēs parunāsim par iespēju pārvaldīt sadzīves elektroniku no jebkuras Android vai iOS viedierīces. Jāpiebilst, ka diži parametri netiek prasīti; derēs vecais Android 2.2+ viedtālrunis, kas mētājas galda atvilktnē un krāj putekļus.

  Tasogo Smart Remote ir ķīniešu kompānijas Tasogo izstrādāts produkts, un vismaz man zināmu konkurentu tam nav. Komplekts sastāv no miniatūra IR dongle, kuru iesprauž tālruņa 3.5 mm austiņu ligzdā un programmatūras, kuru instalē tālrunī.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_s1_23.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_s2_17.jpg[/img]

  Nevajag cerēt no Tasogo Smart Remote pārāk daudz, tomēr produkts ļoti strauji attīstās: patreizējā programmatūras versija ir v.6.1, bet datubāzes versija – v.50 – jauni datubāzes laidieni ar pievienotām papildus ierīcēm iznāk katru mēnesi. Piemēram, atbalstāmo parasto TV modeļu skaits šobrīd gandrīz sasniedzis 900. Atjaunināšana notiek nevis caur Google Play, bet gan no pašas aplikācijas – tā rāda, ja ir atjauninājumi.

  Kā tas darbojas?

  Jāsaka, ka diezgan oriģināli: pēc dongļa iespraušanas austiņu ligzdā aplikācija ģenerē skaņas signālu, kurš tiek iztaisnots un uzlādē lielas kapacitātes kondensatoru. Lai IR diode spētu darboties lielākā attālumā – tā prasa ievērojamu impulsa jaudu. Nospiežot kādu komandas pogu, uz dongli padod atbilstošo kodu. Š ai metodei ir zināms trūkums: viens nospiediens – viens impulss, nevis impulsu virkne kā parastajai pultij; tāpēc, ja vajag regulēt skaļumu, nāksies nevis pieturēt pogu, bet gan spaidīt to vairākas reizes.

  Kas tiek atbalstīts?

  Diezgan daudz, bet ne viss. Piemēram, manu LG kinozāli nekādi neizdevās pieslēgt – pagaidām nav vienkārši tādas kategorijas. Nav arī 100%-īgs atbalstāmo komandu klāsts; tas aprobežojas ar nepieciešamākajām – televizoriem tas būs Power, skaļums +/-, programma +/-, signāla avota izvēle utml.

  Paredzēta iespēja visas savas sakonfigurētās ierīces saglabāt Tasogo mākonī, lai lietotu ar dažādiem tālruņiem (backup/restore funkcija). No aplikācijas vienkārši jāreģistrējas ar username un vienkāršu paroli, ko lietotne atceras automātiski.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_s4_11.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_screenshot_20160717103825_1.png[/img]

  Kā tikt pie šā prieciņa?

  Iegāde Aliexpres’ā zem vaicājuma Intelligent Mobile Smart Infrared IR Remote. Meklēšana būs veiksmīga, ja izdosies sameklēt dongli par cenu zem 2 EUR. Pērkot dārgāku, advancētāks tas nebūs. Viens no “labajiem” veikaliem šeit: 1.66 EUR. Ar bezmaksas piegādi, protams.

  Ko vēl piebilst? Darbības attālums norādīts 5-8-10 m. Reāli patiešām izdevās Philips TV pārvaldīt no 5 m attāluma; tālāk atkāpties telpas neļauj. Tas gan spēkā ar viedtālruni ASUS ZC500TG. Ar Samsung Galaxy S3 mini tik tālu nevilka, max 3m.

  Informācija: produkta help lapa, aplikācijas lejuplāde. Google Play Store atrodama veca v4.2 versija, kuru pēc tam var atjaunināt no aplikācijas.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_p3_5.jpg[/img]

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā