PHP login form mainīga nodošana trešajam failam.

Sākumlapa Forumi Mājas lapu izstrāde Servera puse (php, java, ruby, perl, python) PHP login form mainīga nodošana trešajam failam.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150382
    normis_161
    Participant

    Sveiki. Atradu šādu pamācību:

    https://www.phpeasystep.com/workshopview.php?id=6 un man radās jautājums, kā lai ievadītos datus, kuri tiek ievadīti main_login.php formā tiktu nodoti file login_success.php. failam?

    #224750
    drono
    Participant

    checklogin.php failā tiek reģistrēta sesija un pēc tam login_success.php pārbauda, vai sesija ir reģistrēta.

    Sesija saglabājas uz servera, līdzīgi kā Cookies saglabājas pārlūkā.

    Tik tādu “session_register” un “session_is_registered” gan jau neviens vairs neizmanto.

    Tā vietā labāk izmantot:

    $_SESSION=’123′;

    Un pēc tam:

    if(isset($_SESSION)){…}

    Galvenais tikai vienmēr pirms $_SESSION mainīgā izmantošanas izsaukt funkciju session_start();

    #224751
    normis_161
    Participant

    Un kā lai es piemēram ar echo palīdzību izvadu to myusername? Vnk viņš no pirmās formas (main login) nav paņēmis to ievadīto myusername, respektīvi, es viņam nemāku pateikt, lai viņš no pirmās formas iegutajiem datiem izvada informāciju login_success failā.

    #224752
    drono
    Participant

    Ja pareizi sapratu, ko tu gribi, tad checklogin.php failā

    Sākumā pieliec session_start();

    Un pēc tam session_register(… – tās rindiņas vietā:

    $_SESSION = $myusername;

    Un pēc tam login_success.php failā,

    echo $_SESSION;

    #224753
    normis_161
    Participant

    Liels paldies tev, tas bija tas ko es domāju. 🙂 Taisījos jau jautāt kā izbeigt sesiju, bet to es pats sapratu, uzrakstot šādi login_success failā:

    echo ““;

    if(!isset($_POST)) {

    session_start();

    session_destroy();

    }

    #224754
    normis_161
    Participant

    Tā vietā radās viens cits jautājums. Kā saglabāt tos mainīgos, kas tika ievadīti? Respektīvi, lai pēc refresh tie mainīgie, kas tika ievadīti sākumā nepazustu.

    #224755
    Foxsk8
    Participant
    #224756
    normis_161
    Participant

    Un man radās vēlviens jautājums. Kā šajā gadījumā panākt to, ka lai ieietu sistēmā tā autorizācija ir obligāta nepieciešama nepieciešama? Jo uz doto brīdi man sanāk tā:

    1. index.php -> checklogin.php -> loginsuccess.php (veicot autorizāciju).

    2. index.php -> loginsuccess.php

    Kā panākt to, ka otrais gadījums, kad es ierakstu linku joslā, piemēram, šādi localhost/index.php/loginsucess.php neatvērtu lapu, bet kad viņš veic autorizāciju caur index.php, tad viņš var tikt tajā lapā (loginsuccess.php).

    #224757
    daGrevis
    Participant

    Kāda jēga izbeigt sesiju? Kad PHP fails ir izpildījies, sesija pati automātiski izbeidzās.

    #224758
    Mad182
    Participant

    daGrevis wrote:

    Kāda jēga izbeigt sesiju? Kad PHP fails ir izpildījies, sesija pati automātiski izbeidzās.


    Ko Tu pīpē?

    #224759
    daGrevis
    Participant

    Mad182, es patiešām ko jaucu? Ar mysql_connect() (mysql_close()) tā patiešām bija. Ir atšķirība funkcijām session_commit() un session_destroy(). 🙂 Bet ja es ko murgoju, tikai pasaki… 🙂

    #224760
    rATRIJS
    Participant

    session_start() pasaka, ka lapaa tiek izmantota sesija. Ja ir kaut kaadi sesijas mainiigie tad tie arii tiek izmantoti.

    Sesija nebeidzas peec skripta izpildes. Taa beidzas kad tu izdzees tekosho sesiju. Tam ir domats session_destroy(). Savaadaak tak nemaz logout nevareetu implementeet.

    #224761
    daGrevis
    Participant

    Skaidrs, es kļūdijos. 🙂 Būs vēl jāmācās… 😀

    #224762
    Mad182
    Participant

    Sesija izbeidzas līdz ar pārlūka aizvēršanu/konfigurācijā norādītā laika beigšanos/session_destroy izsaukšanu.

    Ja sesija beigtos līdz ar faila izpildes beigām, kāda tad būtu no tās jēga? Faila izpildes ietvaros datus vari glabāt jebkurā mainīgajā.

    Sesijas darbību vari salīdzināt ar cookie, atšķirība tikai, ka sesijas gadījumā tās saturs glabājas uz servera un pārlūks zina tikai sesijas ID, līdz ar to lietotājs nevar manipulēt ar sesijas saturu.

    #224763
    daGrevis
    Participant

    Jā, par sesijām zinu, ķipa mainīgie, ar kuriem vari darboties no lapa .php u b.php, ja irizsaukta funkcija start_session() un visu to “drazu” glabā $_SESSION, vienkārši kaut ko sapurojos. Kam negadās… 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā