SAAB pirmais ra

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas SAAB pirmais ra

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145484
    Foxsk8
    Participant

    SAAB ir pirmâ auto rûpnîca, kura ir padomâjusi par tiem autovadîtâjiem un gâjçjiem, kuri cieð no iereibuðajiem auto vadîtâjiem. SAAB ir pirmie, kuri ir izdomâjuði maðînâ ievietot alkometru. Nu patiesîbâ alkometrs ir iemontçts auto pultî un ir ïoti portatîvs un neuzkrîtoðs. Darbojas alkometrs sekojoði- pirms iekâpjat auto jums jâiepûð alkometrâ, un ja jums ir normâls alkohola saturs asinîs, tas ir nepârsniedz pieïauto-katrâ vlstî to varçs pieregulçt attiecîgi atïautajâm normâm(ne pats auto îpaðnieks). Ja viss normâli varçsiet iedarbinât auto un doties mâjâs, ja nç, tad nâksies izmantot taksi vai sabiedrisko transportu. Tâdâ veidâ ceïu policija vairs nevarçs noíert autovadîtâju kad viòð piedzçries vada automaðînu..vismaz SAAB un ja nemaldos Toyota arî.

    Maðînas cena dçï ðâda izgudrojum nepalielinâs. Un vçl kas- daudzas valstis izteikuðas atzinîbu un Zviedrija jo lielu interesi, jo kâ zinâms Zviedrijâ braukt reibumâ ir strikti aizliegts un naudas sodi ir loti bargi, pat cietumsods uz pâris dienâm!!!

    Tâ kâ bûs jâpçrk jaunais SAAB ar alkometru.. 😀

    #163712
    Sid
    Participant

    A ko darît tad, ja iepûð stûrç kâds cits? 😛

    #164591
    Sid
    Participant

    A ko darît tad, ja iepûð stûrç kâds cits? 😛

    #163713
    nitro
    Participant

    Jauki bet..kaads sakars ar IT zinjaam?(: Shitas zem auto&moto|tehnikas jaunumiem jaaliek..

    #164593
    nitro
    Participant

    Jauki bet..kaads sakars ar IT zinjaam?(: Shitas zem auto&moto|tehnikas jaunumiem jaaliek..

    #163714
    fatduude
    Participant

    Nitro wrote:

    Jauki bet..kaads sakars ar IT zinjaam?(: Shitas zem auto&moto|tehnikas jaunumiem jaaliek..

    laikam tâpçc, ka IT cilvçki ir tie lielâkie alkoholiíi 😆

    #164595
    fatduude
    Participant

    Nitro wrote:

    Jauki bet..kaads sakars ar IT zinjaam?(: Shitas zem auto&moto|tehnikas jaunumiem jaaliek..

    laikam tâpçc, ka IT cilvçki ir tie lielâkie alkoholiíi 😆

    #163715
    usins
    Participant

    wnk sho raxtu taisiiju wel vecajaa versijaa.. un tad fox iekopeeja forumaa, kad paargaaja. 🙂 tapee jau ar naw pareizaa wietaa 🙂

    #164598
    usins
    Participant

    wnk sho raxtu taisiiju wel vecajaa versijaa.. un tad fox iekopeeja forumaa, kad paargaaja. 🙂 tapee jau ar naw pareizaa wietaa 🙂

    #163716
    visurmaldis
    Participant

    hmm… skaidrs. SAAB nepirkðu.

    Gribu, lai mana automaðîna klausa mani nevis valsti vai raþotâju.

    #164599
    visurmaldis
    Participant

    hmm… skaidrs. SAAB nepirkðu.

    Gribu, lai mana automaðîna klausa mani nevis valsti vai raþotâju.

    #163717
    usins
    Participant

    visurmaldis wrote:

    hmm… skaidrs. SAAB nepirkðu.

    Gribu, lai mana automaðîna klausa mani nevis valsti vai raþotâju.

    neveicas vecît- drîz daudzas automarkas pâries uz tâdâm fîèâm, bet kâ saka pieredze- viss kas darbojas un ir aizkodçts vienmçr ir atkodçjams uzlauþams 🙂 tâ kâ pats varçsi stellçt augðâ ar cik promilîtçm negribçsi sçsties pie stûres 🙂

    #164601
    usins
    Participant

    visurmaldis wrote:

    hmm… skaidrs. SAAB nepirkðu.

    Gribu, lai mana automaðîna klausa mani nevis valsti vai raþotâju.

    neveicas vecît- drîz daudzas automarkas pâries uz tâdâm fîèâm, bet kâ saka pieredze- viss kas darbojas un ir aizkodçts vienmçr ir atkodçjams uzlauþams 🙂 tâ kâ pats varçsi stellçt augðâ ar cik promilîtçm negribçsi sçsties pie stûres 🙂

    #163718
    nitro
    Participant

    usins wrote:

    {..}bet kâ saka pieredze- viss kas darbojas un ir aizkodçts vienmçr ir atkodçjams uzlauþams :){..}

    Viss nav..bet nu taa ir cita teema.(:

    #164603
    nitro
    Participant

    usins wrote:

    {..}bet kâ saka pieredze- viss kas darbojas un ir aizkodçts vienmçr ir atkodçjams uzlauþams :){..}

    Viss nav..bet nu taa ir cita teema.(:

    #163719
    visurmaldis
    Participant

    Manuprât, tur pati ideja ir slima.

    Kâdreiz jau bija doma ieviest Microsoft nodokli: pçrkot jaunu datoru maksât arî par windows, taèu openSource sabiedrîba ar to tika galâ, jo ne visiem tas windows vajadzîgs.

    Velkot paralçles ar auto raþotâjiem jâjautâ: vai es pats bûdams inþenieris nedrîkstu braukt ar savis uzbûvçtu auto? Râdâs, ka nedrîkstu vis, jo bûs atïauts braukt tikai ar pirktiem auto.

    Galu galâ, kam tad îsti pieder maðîna: man vai raþotâjam? Vai nebûs tâ, ka samaksâjot 20`000 par jaunu maðînu, es to neiegûstu îpaðumâ, bet tikai tiesîbas ar to braukt un man nav atïauts iejauties maðînas darbîbâ un mainît uzbûvi.

    Starp citu, varu atgâdinât, ka mobilo telefonu raþotâji arî paredzçjuði iespçju instalçt telefonos programmatûru bez lietotâja piekriðanas.

    Mans peronîgais atzinums par ðitâm auto lietâm: jâved maðîna uz servisu un jâlûdz izmestâ ârâ visas mikroshçmas un èipus kâdi tur ir. Jâ, esmu ar mieru pieciest daþas neçrtîbas. Vectçva þigulî nebija nekâdu èipu un braukt ar to var vçl tagad.

    #164605
    visurmaldis
    Participant

    Manuprât, tur pati ideja ir slima.

    Kâdreiz jau bija doma ieviest Microsoft nodokli: pçrkot jaunu datoru maksât arî par windows, taèu openSource sabiedrîba ar to tika galâ, jo ne visiem tas windows vajadzîgs.

    Velkot paralçles ar auto raþotâjiem jâjautâ: vai es pats bûdams inþenieris nedrîkstu braukt ar savis uzbûvçtu auto? Râdâs, ka nedrîkstu vis, jo bûs atïauts braukt tikai ar pirktiem auto.

    Galu galâ, kam tad îsti pieder maðîna: man vai raþotâjam? Vai nebûs tâ, ka samaksâjot 20`000 par jaunu maðînu, es to neiegûstu îpaðumâ, bet tikai tiesîbas ar to braukt un man nav atïauts iejauties maðînas darbîbâ un mainît uzbûvi.

    Starp citu, varu atgâdinât, ka mobilo telefonu raþotâji arî paredzçjuði iespçju instalçt telefonos programmatûru bez lietotâja piekriðanas.

    Mans peronîgais atzinums par ðitâm auto lietâm: jâved maðîna uz servisu un jâlûdz izmestâ ârâ visas mikroshçmas un èipus kâdi tur ir. Jâ, esmu ar mieru pieciest daþas neçrtîbas. Vectçva þigulî nebija nekâdu èipu un braukt ar to var vçl tagad.

    #163720
    usins
    Participant

    bet ðis ir nedaudz svarîgâks jautâjums, jo te tiek domâts par cilvçku dzîvîbu saglabâðanu, jo ik gadu dçï dzçruðiem autovadîtâjiem iet bojâ ïoti daudz cilvçku (precîzi nezinu), bet lasîju, ka 40% avâriju izraisa dzçrumâ 🙁

    #164607
    usins
    Participant

    bet ðis ir nedaudz svarîgâks jautâjums, jo te tiek domâts par cilvçku dzîvîbu saglabâðanu, jo ik gadu dçï dzçruðiem autovadîtâjiem iet bojâ ïoti daudz cilvçku (precîzi nezinu), bet lasîju, ka 40% avâriju izraisa dzçrumâ 🙁

    #164609
    marr
    Participant

    visurmaldis, oponçju:

    ideja ir laba – neïaut vadît auto cilvçkiem, kas ir alkahola reibumâ. Jâ, piekrîtu, ierobeþo Tavas cilvçktiesîbas, bet droðîbu uz ceïiem palielina, pilnîgi noteikti.

    Ja Tu esi inþenieris un uzbûvç savu auto, Tev nav liegts piedalîties ceïu satiksmç…. ar vienu nelielu piebildi… ja Tavs auto ir sertificçts. Sertifikâcija lûk gan maksâ ne mazums naudas – pâris desmitus tûkstoðus latu. Taèu ja Tu to izdari, tad Tu pilnîgi legâli drîksti piedalîties satiksmç. Un ðâda sertifikâcija IR nepiecieðama, lai pie mums pa ceïiem nebrauktu kaut kâdas kartona kastîtes uz èetriem riteòiem, kam faktiski nav stûres un arî bremzes strâdâ tikai nosacîti. Vai tas ierobeþo Tavas tiesîbas – jâ, bet vai uzlabo kopumâ sabiedrîbas droðîbu uz ceïiem?!? Noteikti.

    Ja Tu nopçrc auto, ko kâds cits ir raþojis – Tu drîksti to modificçt atbilstoði valsts likumiem (CSDD), ja maini kaut ko, kas tur ir îpaði klasificçts – Tev atkârtoti jâiet sertifikâcija vai tehniskâ apskate (speciâlists neesu, nezinu kas precîzi). Bet Tu to vari darît, ja vçlies. Ja tas ir jauns auto/auto kuram ir raþotâja garantija, kuram Tu veic servisa apkopes un ja Tu vçlies to modificçt – lûdzu, Tu to vari darît, tikai dîlera (raþotâja) garantiju Tu bûsi zaudçjis, jo raþotâjs neatbild par Taviem personîgajiem pârveidojumiem. Un pareizi vien ir – tikai Tu pats zini (protams, ne vienmçr) ko Tu darîji un kâpçc.

    Edit: usins, vai tas gadîjumâ nebija kaut kas par “smagâm avârijâm”, jo es ðaubos vai, ja skaita sîkas skrâpes, sabuèoðanos krustojumâ, kur kâds kâdu nepamana/nedod ceïu tad 40% ðaubos vai sanâktu…. protams, ja ir kâds links ar kuru vari padalîties, jû welkom 😉

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 43 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā