Tests: LG SmartTV (55LM760S) – viegli, ērti un kvalitatīvi

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: LG SmartTV (55LM760S) – viegli, ērti un kvalitatīvi

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #157027
  shady
  Participant

  Ne cik sen Notepad.lv testēja Sony un Samsung gudros televizorus, tāpēc ar lielu interesi pieņēmu LG piedāvājumu – apskatīt viņu piedāvāto viedtelevizoru. Uz testu tika paņemts 7.sērijas TV, precīzāk, 55LM760S modelis. Tad nu apskatīsimies, ko tad īpašu varam sagaidīt no LG piedāvājuma.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_kopbilde_3.jpg[/img]

  Ekrāns un attēls”>[/color]

  LG 55LM760S ir apveltīts ar 55 collu lielu ekrānu. Š is LED pārstāvis ar aizmugures apgaismojumu ir ierindojams pie televizoriem ar LED PLUS displeju. Š īs tehnoloģijas risinājums dod mums iespēju redzēt skaidrāku un ar krāsām detalizētāku attēlu, nekā to piedāvā parastais LED displejs. Tas viss tiek panākts ar mikropikseļu vadības sistēmu, ar kuru, pateicoties lokālās aptumšošanas funkcijai, tiek nodrošināta katra LED ekrāna apgabala atsevišķa vadība. Tas sniedz lielāku kontrastu, dzidrākas krāsas un dziļāku melnās krāsas līmeni.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_led_plus_1.jpg[/img]

  Tiek piedāvāta pilnā HD izšķirtspēja jeb 1920 x 1080 px, un tas ļauj izbaudīt augstas kvalitātes video materiālus. Kā arī ir pieejamas dažādas attēlu uzlabošanas tehnoloģijas un režīmi, piemēram, kontrasta optimizētājs, izšķirtspējas palielinātājs, “Spot Control”, u.c.

  Nevarēju sūdzēties arī par skatīšanās leņķi, jo praktiski no jebkura leņķa attēls ir skaidrs. Pat pienākot televizoram no sāniem – attēls ir redzams skaidri un nemiglojas.

  Dizains un ērtums”>[/color]

  Apkārt korpusa malām ir sudrabots, plāns metāla rāmis, kas ir stila un izturības apvienojums vienā. Aizmugures vāks arī ir darināts no metāla, un, kā jau ierasts vairumam televizoru, tas nav sudraba krāsā, bet gan melnā. Priekšpusē nav nekādi izvirzījumi (ja neskaita ieslēgšanas pogu) – viss ir gluds un plakans. To ieslēdzot, apkārt redzamajai ekrāna daļai, saskatāma ~ 1cm plata melna maliņa, bet apakšā to daļēji nosedz 3 cm plata metāla apmalīte, kurai pa vidu iegravēts LG logo. Melnais rāmis pēc parametriem nav biezs, līdz ar to nav arī traucējošs, tomēr, ja tas būtu šaurāks, TV skatīšanās būtu mazliet acij tīkamāka. Lielais 55 collu ekrāns pats par sevi ir iespaidīgs, bet beigās pie tā tik ļoti pieradu, ka gandrīz vai gribējās, lai tas būtu vēl lielāks. Secinājums – pie lielāka ekrāna pierast ir viegli, bet atgriezties atpakaļ pie sava vecā 21 collu “monstra” ir ļoti grūti ne tikai izmēra, bet arī kvalitātes ziņā.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_metala_ramis_1.jpg[/img]

  Televizoram komplektā nāca līdzi trapecveidīga kāja, kura ir pieskaņota metāliskajam rāmim – tātad, sudrabota krāsā, lai gan rāmis vairāk bija matēts, bet kāja spoži “pulēta”. Tā ir stabila un neradīja ne mazākās bažas, ka apkārt drasējošais bērnu bars to varētu izsist no ierindas. Ērtības labad, ir iespēja televizoru arī grozīt par 10 grādiem uz labo vai kreiso pusi, kas pamatā ir pietiekoši, lai istabā pieregulētu skatīšanās leņķi. Tiem, kuriem ir vajadzība TV “piekārt” pie sienas, tas ir izdarāms, bet būs jāiegādājas atsevišķs kronšteins.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_kaja_1.jpg[/img]

  Patīkami, ka kājas aizmugurē abās pusēs ir iestrādāti klipši vadu savākšanai. Tiem varam izvērt cauri aizmugurē nākošos vadus un “aizklipsēt” ciet, lai nemaisās. Sīkums, bet patīkami, īpaši, ja vieta, kur stāv TV, ir brīvi pieejama.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_klipsis_3.jpg[/img]

  ”Smart” jeb viedās iespējas”>[/color]

  Līdzīgi, kā citu ražojumu televizoros, arī šeit var izsaukt viedtelevizora sākuma ekrānu jeb desktop. Ekrāna kreisajā pusē ir mazs TV, kurā tiek rādīta notiekošā pārraide, bet pārējais ekrāns tiek sadalīts pa kategorijām jeb blokos.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_desktop_6.jpg[/img]

  Pirmais programmu bloks saucās “Premium”, tajā ir izlase ar dažādiem populāriem servisiem un populārām vietnēm, kā piemēram, Youtube, ss.lv, Delfi, Bizness&Baltija, Picasa, EuroNews, u.c.:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_premium_bloks_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_premium_bloks__atverts_1.jpg[/img]

  Š eit sīkāk par dažiem no “Premium” bloka servisiem:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_sslv_1.jpg[/img]

  (Sludinājuma portāls uz lielā ekrāna)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_gismetro_1.jpg[/img]

  (Laika ziņas tuvākajām 3 dienām)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_megogonet_1.jpg[/img]

  (Plašā izvēlē jaunākie seriāli, filmas, multfilmas un pārraides/šovi – viss tikai krievu valodā. Internetā šo servisu, kas nodrošina online filmu skatīšanos bez maksas, var atrast zem adreses: http://www.MeGoGo.net)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_tvigle_1.jpg[/img]

  (Tas ir līdzīgs “MeGoGo.net” servisam, un, ar aplikācijas palīdzību, nodrošina filmu, mūzikas, seriālu utt. skatīšanos uz TV ekrāna no “Tvigle” servisa. Arī šeit viss ir krievu valodā. Serviss atrodams zem adreses: wwwtvigle.ru)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_iconcerts_1.jpg[/img]

  (Serviss angļu valodā, un tas nodrošina dažādu mūzikas video skatīšanos no “iConcerts” servisa.)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_wubu_1.jpg[/img]

  (Tiem, kuri piekopj aktīvāku dzīves veidu, patiks “Wubu” serviss fitnesam. Arī krievu valodā.)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_viewster_1.jpg[/img]

  (Atkal jau filmu skatīšanās serviss, bet šoreiz angļu valodā. Ir gan bezmaksas filmas, gan maksas, gan iespēja maksas filmu skatīties par velti, bet pieciešot reklāmas. Internetā sastopams šeit: http://www.viewster.com – bet, ka izskatās, tad TV aplikācija nodrošina tikai bezmaksas skatīšanos maksas filmām.)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_euronews_1.jpg[/img]

  (Dažādi ziņu video par attiecīgām tēmām no “EuroNews”. Ziņas angļu valodā.)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_ap_1.jpg[/img]

  (Arī dažādas ziņas par visādām tēmām, bet šis “Associated Press” serviss sniedz preses ziņas lasāmā veidā, nevis video materiālā, un pieejams angļu valodā. Tāds pats serviss “Russia.ru” arī ir integrēts televizorā, un, protams, krievu valodā, bet ar video reportāžām.)

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_picasa_1.jpg[/img]

  (Jau populārais “Picasa” bilžu serviss.)

  Nākošais bloks paver pasauli uz 3 dimensijām jeb 3D, un saucās – “3D World.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_3d_bloks_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_3d_bloks__atverts_1.jpg[/img]

  Š eit atrodas dažādi 3D formāta video materiāli – dokumentāla rakstura, sports, izklaide un šis tas bērniem.

  Ar “LG Smart World” bloka palīdzību mēs varam instalēt dažādas programmas. Tas paver plašu izvēli gan jaunās spēlītēs, izglītībā un dažādām izklaidēm, un vajadzībām.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_smart_world_bloks_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_smart_world_bloks__atverts_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_smart_bloks__open__install_1.jpg[/img]

  Nākošais bloks pieder tikai un vienīgi izklaidei un orientēts uz bērnu auditoriju, tas ir – “Game World”.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_game_world_bloks_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_game_world_bloks__atverts_1.jpg[/img]

  Uzklikšķinot uz šī spēļu bloka, tas patiesībā nav nekas cits kā īsceļš (shortcut) uz iepriekšējo bloku – “LG Smart World”, tikai uzreiz jau atveras spēļu sadaļa.

  Bloks “Smart Share” kalpo kā savienotājs:

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_smart_share_bloks_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_smart_share_piks__hvz_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_smart_share__speriens_1.jpg[/img]

  Ar šī bloka palīdzību varam pārskatīt nesen atvērtos multimediju failus un pārslēgties starp savienojumiem, piemēram HDMI, kabelis, RGB, utt. Ir iespēja arī atslēgt iebūvētos TV skaļruņus un aktivizēt ārējo akustisko sistēmu.

  Kā nojaušat, tad visi bloki nesaiet vienā ekrānā jeb desktop, tāpēc ir iespēja skrullēt ekrānu uz sāniem, līdzīgi, kā tas ir mobilajos tālruņos, kad pārslēdzās starp desktopiem.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_desktop_parsledzejs_1.jpg[/img]

  Ekrāna apakšā ir vēl viens bloks, tikai garens, kā programmu josla, un tajā atrodas instalētās un integrētās aplikācijas.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_apps_josla_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29__apps_josla__atverts_1.jpg[/img]

  3D”>[/color]

  Patīkami, ka 3D saturu var ne tikai baudīt, bet arī to konfigurēt lietotāja vajadzībām. Var regulēt 3D dziļumu un 3D izejas punktu, kas mums ļauj pielāgot 3D attēlojumu no viegli uztverama līdz pārspīlētiem 3D specefektiem.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_3d_settings_1.jpg[/img]

  LG izmanto FPR 3D paneli, kura tehnoloģija ir balstīta uz pasīvo 3D attēlojumu. Tas nozīmē, ka tiek izmantotas pasīvās 3D brilles, kurām nav vajadzīga ne uzlāde, ne baterijas. Pats galvenais, ka tās nestrādā uz mirgošanas tehnoloģijas bāzes, līdz ar to LG sola patīkamāku 3D baudījumu, jo nav diskomforta sajūta, kas rodas no aktīvajām 3D briļļu mirgošanas.

  Pozitīvi jāizsakās par 3D briļļu komplektāciju, jo līdzi nāk veselas 6 brilles. Bet divas no tām nav viss parastās, bet gan “Dual Play” brilles. Ko tas nozīmē? Š īs abas ir spēlmaņu brilles, kuras paredzētas tam, lai abi spēlētāji uz lielā ekrāna redzētu katrs savu attēlu. Tas patiesībā ir ģeniāli, jo divspēlētāju režīmā parasti ekrāns tiek sadalīts uz pusēm – šeit tā nav! Viens otram vairs nemaisa un neredz nevajadzīgu informāciju. Tiek piedāvāts AG-F310DP Dual Play briļļu modelis un Latvijas interneta tirgū tas maksā virs 20 Ls (cena datēta ar 2012.gada augustu).

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_dual_play_brilles_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_dual_play_rezims_1.jpg[/img]

  Pārējās 4 ir parastās pasīvās 3D brilles. Precīzāk modelis: AG-P110. Tās ir neticami vieglas un ērtas – neizraisa nekādu diskomfortu.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_parastas_3d_brilles_1.jpg[/img]

  Lai arī komplektācijā tās neietilpst, tomēr līdzi uz testu bija iedotas AG-F220 3D brilles. Ideāls risinājums, ja valkājat optiskās brilles, jo, “uzklipsējot” šīs 3D brilles virsū esošajām var, netraucēti baudīt 3D filmu. Tās maksā arī diezgan lēti: ~ ap 5 Ls Latvijas interneta tirgū virs (cena datēta ar 2012.gada augustu).

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_agf220_brilles_1.jpg[/img]

  No 3D iespējām vēl pastāv arī 2D attēlu konvertācija uz 3D, bet nesaredzu no tā jēgu. Gala rezultāts (ja salīdzinām ar oriģinālo 3D) bija vairāk kā neizdevies – tad jau labāk skatīties 2D, nekā konvertēto attēlu.

  Tālvadības pultis”>[/color]

  Arī šim televizoram kompeltācijā ietilpst divas pultis. Viena ir parastā, bet otra – gudrā pults jeb “Magic Remote”. Kas gan tur maģisks? Bet patiesībā neticami ērta pults! Ja uz iepriekš testētajiem TV es pamatā izmantoju tikai parasto pulti, tad šoreiz biju sajūsmā par viedpulti! Uz tās ir visas vajadzīgās podziņas, lai izsauktu ”smart” funkcijas un veiktu pamatdarbības bez liekas sarežģītības. Kā vislielāko plusu dodu par tā vadības izpildījumu, jo pults reaģē uz manas rokas kustībām. Tas nozīmē to, ka pults kalpo kā datorpele – visas kustības attēlojas ar bultiņu uz ekrāna. Ērti var paņemt jebkuru funkciju un uzrakstīt pat tekstu, iztiekot bez 101 pogu spaidīšanas.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_magic_remote_pults_1.jpg[/img]

  Savienojumi”>[/color]

  Televizora savienojumi atrodas tā aizmugurē. Piedāvātais klāsts ir gana liels, lai par to nesūdzētos. Ir SCART, VGA, 4 HDMI, 3 USB, LAN (Ethernet), WLAN (wi-fi), DLNA, WIFI Direct, WiDi, CI, austiņas (3,5 mm), pieslēgvietas satelītam, antenai, kabelim u.c.

  Tā specifikāciju varat aplūkot arī mājas lapā: 55LM760S – LG.lv.

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_savienojumi_1_2.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_savienojumi_2_2.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_keyboard_and_mouse_1.jpg[/img]

  [img]https://notepad.lv/userpix/29_web_broeser_lg_1.jpg[/img]

  Secinājums”>[/color]

  Ne visiem ir vajadzīgs tik liels ekrāns, it īpaši, ja pie TV nepavada daudz laika. Cena nav maza un nebūs pa kabatai daudziem Latvijas iedzīvotājiem: ~ 1200 Ls (cena datēta ar 2012.gada augustu).

  “Smart” jeb viedās iespējas ir konkurējošas ar tirgū esošo piedāvājumu, tā kā droši var apgalvot, ka izvēli var izdarīt ne tikai starp Samsung un Sony, bet pievienot savai izlasei arī LG produkciju. Š is ir 7.sērijas pārstāvis, jāpiezīmē, ka pārslēgšanās no dažādiem servisiem liek mums mazliet uzgaidīt. Ceru, ka augstākas klases pārstāvis ir apveltīts ar ātrāku procesoru vai optimizētāku sistēmu, bet galvassāpes tas nesagādāja. Arī par attēla kvalitāti sūdzību nav, bet noteikti, neskatoties uz firmu un modeli, jebkuram pircējam iesaku individuāli aiziet uz veikalu un pirms pirkšanas apskatīt attēlu pašam. Katrs cilvēks redz tomēr savādāk, katrs pievērš vai nepievērš uzmanību attiecīgām krāsu niansēm, un tieši tāpat ir ar TV modeļiem – katram attēls var atšķirties.

  Piezīmēšu vēlreiz, ka dodu lielu plusu par “smart” pulti, jo tā ir neticami ērta, jo strādā līdzīgi kā datorpele (seko līdzi roku kustībām), kā arī apveltīta ar vajadzīgākām fiziski nospiežamām pogām. Un otrs lielais pluss ir piedāvātās 3D brilles, kuras ar savu ērtumu (bez uzlādes un baterijām) un vieglumu izceļas uz pārējo firmu piedāvātajām 3D brillēm.

  Plusi / Mīnusi”>[/color]

  + Liels ekrāns

  + Gaumīgs dizains

  + 3D nodrošinājums ar iespēju pielāgot to savām acīm un gaumei

  + Iespēja instalēt aplikācijas

  + Mūsdienām atbilstošs savienojumu nodrošinājums

  + Vairāku servisu nodrošinājums, to starp, integrēti “online” filmu skatīšanās

  + Ērta viedā pults

  + Salīdzinoši liels 3D briļļu daudzums ir iekļauts komplektācijā (4+2)

  + Brilles ir vieglas un nav jālādē

  + Dual Play režīms spēlīšu cienītājiem

  – Ir manāms pārslēgšanās laiks starp servisiem / aplikācijām

  – Augsta cena (~ 1200 Ls)

  #289392
  Jaunzems
  Participant

  Ja es gribētu internetu un aplikācijas uz lielā ekrāna, es labāk nopirktu labu televizoru (kāds šis, iespējams, arī ir) un saliktu HTPC. Būtu daudz ērtāk, funkcionālāk, un ātrāk.

  #289393
  samurajs
  Participant

  Nav slikts tāds murķis; ja nobrūk PC, vismaz bez Notepad nepaliksi 🙂

  #289394
  msh
  Participant

  Tev mājās ir tikai viens dators? 😀

  #289395
  samurajs
  Participant

  Nē, nav vis viens 😀 Bet vidusmēra Latvidžas pilsonim reti vairāk par vienu.

  #289396
  Jaunzems
  Participant

  Bet vai vidusmēra Latvijistānas iedzīvotājam šitāds kombainis ir nepieciešams?

  #289397
  Raivix
  Participant

  Nebūtu prātīgāk šitādam likt androidu? Vismaz būtu interneta pārlūks kā pie cilvēkiem un visas pārējās aplikācijas.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā