Tests: Procesora dzesētāju veiktspēja

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Tests: Procesora dzesētāju veiktspēja

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #184558
    Loading
    Participant

    Puiši, bildes studijā!

    #184559
    Loading
    Participant

    Bet vispār jā, kā varētu izskaidrot to, ka man no rītiem cietais disks ir 15 grādus silts (auksts)?

    #184560
    msh
    Participant

    Pa nakti kompis bijis izslēgts un tev ir auksta istaba 😀

    Man nekad ejošai kastei HDD temp nav bijusi zem 28-30c, nedzesētam cietucim 40-45.

    #184561
    Loading
    Participant

    Tas tiesa, ka pa nakti ir bijis izslēgts. Bet par aukstumu istabā nesūdzos.

    #184562
    Valodja
    Participant

    samurajs wrote:

    Valodja, tas viss ir muļķības. Tik un tā CPU temperatūra lai tu kā dzesēsi, tomēr būs tos pāris grādus augstāka par istabas temperatūru. Termopastas siltumpretestība – pastāv arī tāds jēdziens.


    Paņem gradusņiku un noliec uz grīdas! 😉 Gaiss pie grīdas ir auxtāks, nekā, piemēram, 1,5m augstumā. Un ja procesoram ir SpeedStep vai Cool’n’Quiet režīmi, tad tie patērē ļoti maz enerģijas, līdz ar to arī mazāk siltuma izdala. Mans Athlon X2 parastajā režīmā tukšgaitā pie 2.6GHz strādā 25-30 grādu diapazonā, bet kad ieslēgts Cool’n’Quiet, tad frekvence nokrītas līdz 1GHz, un CPU temp nokrīt līdz 19-20 gradiem ( gaisa temperatūra uz grīdas šodien bija 18 grādi, bet 1,5m augstumā 22 grādi). 🙂

    #184563
    Loading
    Participant

    Tā tad, CPU temp ir +1 līdz +2 grādi!

    #184564
    samurajs
    Participant

    Valodja: Man arī ir Cool’n’Quiet, bet vienalga tie 30 grādi CPU idle režīmā ir un tā ir jābūt. Izdari vnk experimentu: kad PC labi iesilis, izslēdz to, noņem vāku un pieskaries ar roku papriekš pie korpusa (būs auksts) un tad pie CPU radiatora (būs viegli remdens).

    Lētie termosensori, ko lieto t mērīšanai, jau nav precīzi kalibrēti (iespējams, ka ar attiecīgu softu to var izdarīt?) Tas tak nav termometrs! Sensoru pamatfunkcija ir atslēgt PC pie avārijas temperatūrām, un te tie +/- 5 grādi lielu lomu nespēlē.

    Loading: tev termosensori vnk nojukuši! Nereti gadās 😀

    #184565
    Loading
    Participant

    Man arī tāda doma bija ienākusi prātā, ka tie nav tik precīzi. Viens cietais disks no rīta parasti ir 15-17 grādus silts, bet otrais 20-22 grādus silts. Lai gan, abi atrodas vienādos apstākļos. Vēsākais gan 3,25” zemāk.

    #184566
    Stormbird
    Participant

    Siltaaks protams tas uz kura ir OS 😉 Jo tas pashaa saakumaa tiek vairaak zaagjeets. Vismaz man taa ir. Uz viena ir OS ar programmaam bet uz otra filmas, muuzika, dokumenti utt. Abi HDD ir identiski bet siltāks vienmēr sākumā ir OS/programmu HDD.

    #184567
    samurajs
    Participant

    Lai kāds nelolotu vēl kādas ilūzijas par termosensoru precizitāti – veicu testu. Rezultāti uzņemti tik ātri, cik vien iespējams, resp. apm. 60 s no ieslēgšanas momenta. PC visu nakti bija izslēgts.

    Redzam, ka tikai chipseta sensors rāda pareizi. Viss pārējais lēkā kā gowes zaļā pļavā 😀

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_testtemp_1.jpg[/img]

    #184568
    Stormbird
    Participant

    nu viss protams atkariigs no ražotaja. Man piemēram uzreiz pēc ieslēgšanas everests čipsetam rāda 81 grādu un dienas laikā uzkpāpj līdz 84 😀

    #184569
    memorex
    Participant

    Tas nav normāli, bet varbūt dačiki melo, vai arī izmanto kautkādu everestu…

    #184570
    Loading
    Participant

    Š odien vecajam datoram nolēmu paskatīties, kā ir ar termopastu ziemeļtiltam. Noņemot secināju, ka vien neliela pilīte (~10% no visa laukuma nosegts). Pārbaudiet savu pamatplašu tiltu dzesēšanu!!!

    #184571
    samurajs
    Participant

    memorex wrote:

    Tas nav normāli, bet varbūt dačiki melo, vai arī izmanto kautkādu everestu…


    Everests šoreiz nē – salīdzināju ar BIOSu – abos vienādu t rāda.

    #184572
    Stormbird
    Participant

    Jaa, arii man everests pareizi nolasa no bios bet aukstam PC tikko iesleedzot ieejot biosaa ir mobo 81 graads… Termopastu esmu skatiijies mainiijis un bezjeedziigi.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā