Tests: Sony Xperia Z – sākums

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Sony Xperia Z – sākums

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158093
    shady
    Participant

    Ar sākumu es nedomāju pasaules gala sākumu vai kāda pravieša ierašanos uz zemes. 2012.gada nogalē es jūs iepazīstināju ar lielisku telefonu, kam piešķīru aizgājušā gada karaļa titulu, un patiesi – neesmu savas domas mainījis (ja kāds nav lasījis, tad šeit ir pieejams apskats: “HTC One X+ [flagmaņu karalis]). Nolēmu, ka kādu laiku neko netestēšu un gaidīšu 2013.gada inovācijas. Tā lūk, tas brīdis ir klāt. Manās acīs iekrita jaunākais Sony ražotais modelis: XPERIA Z – un telefons “apžilbināja” ne tikai ar tehniskajiem parametriem, bet nesteigsimies testam priekšā, un par visu pēc kārtas.

    Dizains un ērtums”>[/color]

    Sony ir viens no retajiem ražotājiem, kurš cenšas piedomāt pie iekārtas dizaina. Sen jau apnikušas plastmasīgās kastītes (noapaļotas vai ar kantainām malām, glancēta plastmasa vai soft-touch materiāls – pilnīgi vienalga), šāds koncepts dominē vairumam no viedtālruņu ražotājiem. Teiksiet – iphone (bet tas jau ir cits stāsts)?

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_prieksa_17.jpg[/img]

    Teiksiet, nu un? Kas tur īpašs – vēl lielāks klucis nekā ierasts? Vispār jau nevar nepiekrist – Sony XPERIA Z ir apveltīts ar 5 collu lielu ekrānu. Jā, telefoni kļūst vēl lielāki un, kā rāda mūsdienu tendences – negrasās apstāties. Priekšpusē nav nevienas pašas podziņas un skārienpogas ir nevis zem ekrāna, bet gan virtuālas ekrānā:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_skarienpogas_1.png[/img]

    Ir kāds, it kā nenozīmīgs sīkums – tā aizmugure nav ne no plastmasas, ne metāla. Tas ir stikls! Jā, tieši tā, un šāds dizainiskais risinājums padara iekārtu savdabīgu un elegantu:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_aizmugure_15.jpg[/img]

    Ja runājam par izturību, tad tā netiek iespaidota, konstrukcija ir kvalitatīva. Sony pārstāvis dažādās prezentācijās to nodemonstrēja mētājot telefonu gaisā, bet pēc tam to “netīšām” nenoķerot. Tomēr uzsveru – tas nav triecienizturīgs! Ja paši saplēsīsiet, paši arī būsiet vainīgi. Tāpēc šoreiz negaidiet, mēs kameras priekšā to nedauzīsim un izturības līmeni praksē nepārbaudīsim.

    Bet dizainam ir arī sava ēnas puse – tas taukojas, smērējas un visnotaļ izskatās pabriesmīgi. Te ir jāuzdod jautājums – vai ar šo konceptu tu cilvēku iekārdināsi vai atbaidīsi? Tiesa, notīrīts tas izskatās glauni, bet jāatzīst, ka ikdienā lietojot telefona stikls tomēr izceļ nospiedumus daudz labāk nekā ierastā plastmasa, lai gan reklāmas rullītī tas izskatās patiesi labi:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Qfg9UqRsiSE[/youtube]

    Ja runājam par formām, tad telefons ir ierāmēts striktā taisnstūra veidolā, jo visas tā kantes ir ar tausti jūtamas, ja neskaita minimālu noapaļojumu pašos stūros. Sānos esošais skaņas regulators ir miniatūrs: garumā (2,1 cm) un tikai 1,4 mm biezs, bet gaužām neveiksmīgi novietots – labā sāna apakšējā daļā, tieši zem atbloķēšanas pogas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_laba_sana_pogas_1.jpg[/img]

    Kāpēc neveiksmīgi novietots? Ja blakus nebūtu atbloķēšanas pogas, tad es neko neteiktu, jo sataustīt to var bez problēmām. Ir tā, ka pēdējā laikā ražotāji, vairumam modeļu, atbloķēšanas slēdzi novieto tālruņa augšā, kas īstenība nav parocīgi, it īpaši, ja ir liels ekrāns. Tāpēc te domas dalās – ir ģeniāla doma novietot to labā sāna viducī, jo atbloķēt tālruni var daudz ērtāk nekā ierasts, tomēr nereti sanāk netīši nospiest skaļuma regulatoru.

    Nākošā nepatīkamā lieta, ko vēlos pārmest Sony inženieriem, ir skaļrunīša novietojums. Pat nezinu, kā to nosaukt… Varbūt vainīgs pilnmēness? Skaļrunītis ir integrēts tālruņa labā sāna apakšējā stūrī. Un ir jābūt īpaši attapīgam, lai to, satverot plauktā, neaizspiestu ciet. Sākumā pat nesapratu – kas noticis ar video skaņu? Pārstartēju video. Bet izrādās, ka problēma ir vienkāršāka nekā pirmajā mirklī var iedomāties.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_skalrunitis_1.jpg[/img]

    Toties pozitīvi novērtēju austiņas. Tās ir “In-Ear” tipa, un izskatās iespaidīgākas nekā pēdējā laikā ierastais “standarts”. Tas ir pateicoties to konstrukcijai un skaļrunīšu lielumam (13,5 mm), jo parasti tiek pielietotas mazākas konstrukcijas skaļruni (9 mm). Grūti pateikt, vai tās ir arī kvalitatīvākas, bet sūdzību vismaz nav – ausīs turas un skan arī labi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_austinas_8.jpg[/img]

    Izturības tests”>[/color]

    Noteikti atceraties izslavēto Samsung “XCOVER” sēriju, kad apskatīju “super” izturīgo tālruni (“Samsung Xcover 271 – sitam un mērcējam”) un drošo viedtālruni: “Samsung Galaxy Xcover (S5690) – viedtālrunis, kurš prot sevi pasargāt”, kuri manī radīja neaizmirstamas sajūtas. Kā gan savādāk, kuram gan vairs gribās viedtālruni, kurš kādreiz ir izpeldējies vietējā dīķī vai nokritis uz asfalta? Tiesa, šis nav triecienizturīgs tālrunis, bet noskatieties šo reklāmas rullīti, un uzreiz varu teikt, ka tur redzamais nebūt nav pārspīlējums:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4SaRydpYAlA[/youtube]

    Pareizi sapratāt, XPERIA Z atbilst IP57 sertifikāta prasībām un līdz ar to ir ūdens un putekļu drošs tālrunis. Tiesa, pirtī ar to negāju un ēdiena bļodā nemetu, bet izpeldināju gan vannā, gan mazgāju zem krāna. Uztaisīju arī eksperimentu un zvana laikā iemetu to ūdenī un izvilku laukā. Zvanītājam uzjautāju par atšķirībām pirms un pēc veiktās darbības – bija dzirdams tikai troksnis, kad tālrunis tika iemests ūdenī, bet sarunas kvalitātē izmaiņas netika novērotas. Tas tikai pierāda augstākminētajā reklāmas rullītī redzēto.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_udeni__lmt_pasakums_1.jpg[/img]

    Bet tas nebūšu es, ja man “nagi neniezēs”, lai apmierinātu savu un, pats galvenais – lasītāja interesi. Tad, nu lūk, uzņēmu arī pats savu testa video:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4uQ3IQdh6JA[/youtube]

    Es domāju, ka jautājumu vairāk nav. Starp citu, šis testa video tika uzņemts ar XPERIA ZL tālruni, kurš ir XPERIA Z mazais brālītis.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_udensizturibas_bridinajums_1.png[/img]

    Papildus knifiņi jeb “fīčas””>[/color]

    Īstenībā visas “fīčas”, kuras mani sajūsmināja, esmu jau uzskaitījis un aprakstījis iepriekšējās sadaļās, tas ir – aizmugures stikls, ūdens un putekļu izturība.

    Tomēr vēl dažas interesantas lietas ir palikušas – viena no tām ir dokstacija / lādētājs. Agrāk man tā šķita nesvarīga, jo lietoju tālruņus ar standarta lādētājiem. Tomēr, kad esi pamēģinājis arī ko savādāku, tad domas sāk mainīties. Patiesībā, tas ir diezgan ērts veids, kā uzlādēt mobilo telefonu. Parasti ir jāķimerējas ar vadiem, jāsameklē, kur esi nobāzis lādētāju, tad vēl tas jāiesprauž. Dienas laikā tā varbūt nav liela bēda, bet naktī saspraust telefonu tomēr ir mazliet kaitinoši. It īpaši tādam, kuram vēl priekšā ir kontaktu aizbāžņi – kā ir arī šim tālrunim.

    Dokstacijas variants ir elementārs. Pie dokstacijas pienāk ierastais micro USB lādētāja vads, tāpēc tai nav vajadzīgs speciāls vads:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dokstacijas_kontakti_1.jpg[/img]

    Tālrunis dokstacijā liekas horizontālā veidā un tā kreisajā sānā ir iznesti speciāli kontakti, kuri paredzēti šādam uzlādes veidam. Pozitīvi, ka izmēros viss ir pārdomāts un man nav jāmokās ar tā strāvas kontakta iegūšanu – viegli ieliec un aizmirsti.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_telefons_dokstacija_1.jpg[/img]

    Kā papildus fīča komfortablai dosktacijai ir arī programmatūras nodrošinājums. Ieliekot tālruni dokstacijā ar pre-instalētas aplikācijas “Smart Connect” palīdzību ir iespēja konfigurēt telefona darbības, kamēr tas atrodas šajā speciālajā uzpariktē. Tas ir, mēs varam norādīt kādas aplikācijas tiek palaistas ievietojot telefonu dokstacijā, un kādas aplikācijas vai darbības tiek veiktas, kad telefons tiek atvienots no lādējamās iekārtas (var uzlikt arī laika ierobežojumu):

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dokstacija_01_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dokstacija_01small_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dokstacija_03_1.png[/img]

    Kā redzat ekrānuzņēmumos (screenshots), tad pie izpildes var pievienot jebkuru aplikāciju un ir iespēja izvēlēties ļoti plašu funkciju / darbību klāstu – sākot no wi-fi ieslēgšanās līdz pat filmas palaišanai uz TV ekrāna vai iepriekšsagatavotas SMS nosūtīšanai. Iespēju ir patiešām daudz. Personiski es uzliku izgaismotu “nakts” pulksteni, lai pamostoties nav jādomā, cik tad īsti ir pulkstenis – smuki un ērti mobilais telefons bija pārvērsts par izgaismotu elektronisko pulksteni dokstacijā. Tātad secinām, ka šīs viedās funkcijas nav tikai māžošanās vien – ir arī praktisks pielietojums, tikai katram jāatrod savs.

    Dosktacija nav vienīgais veids kā likt darboties “Smart Connect” viedajām funkcijām. Analoģiski varam konfigurēt, kas notiks ja pievienosim / atvienosim: parasto lādētāju, austiņas vai austiņas ar mikrofonu. Vienkārši lieliski, te es atkal vēlos uzslavēt tālruņa veidotājus. Ir apnicis palaist radio aplikāciju? Nu atliek vien pievienot austiņas – tagad tas notiek automātiski!

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_smartconnect_iekartas_1.png[/img]

    Kas naskajam lācītim vēderā?”>[/color]

    Izmēri: 139 x 71 x 7.9 mm

    Svars: 146 grami

    Ekrāns: 5 collas / 1080 x 1920 px / LCD TFT / 16bit / multitouch / kapacitatīvais / ~441 ppi / skrāpējumu un plīsumu drošs stikls / Sony Mobile BRAVIA® Engine 2

    CPU: 1.5 Ghz / četrkodolu procesors / Krait

    GPU: Adreno 320

    ÄŒipsets: Qualcomm MDM9215M / APQ8064

    RAM: 2 GB

    Iekšējā atmiņa: 16 GB (pieejams vairāk par 11 GB) + microSD karte (līdz 32 GB)

    OS: Android 4.1.2 (Jelly Bean)

    Kamera: 13,1 Mpx / 4128 x 3096 px / autofokuss / LED zibspuldze / 1080p video (1920 x 1080 px pie 30 Hz) / Sony Exmor RS

    Sekundārā kamera: 2,2 Mpx / 1920 x 1080 px / 1080p video (1920 x 1080 px)

    Savienojumi: 3G & 4G / Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) / Wi-Fi Direct / Wi-Fi hotspot / DLNA / NFC / Bluetooth 4.0 / MicroUSB (MHL) / 3,5 mm audio / dokstacijas savienojums / A-GPS

    Sīkāku specifikāciju var aplūkot ražotāja mājas lapā: Sony Xperia Z (angliski).

    Benchmark jeb veiktspējas tests”>[/color]

    Lai arī pēdējā laikā benchmark testu aplikācijas ir palikušas aizvien “jokainākas”, tomēr neesmu izsvītrojis tās no testu sastāvdaļas. Neiesaku pēc šiem rezultātiem izdarīt galveno izvēli, bet drīzāk uztvert šos sintētiskos testus kā papildinājumu apskatam, jo tie ir uztverei “taustāmāki”, nekā “pliki” pateikts – strādā ātri un nebremzē.

    Lūk sintētisko testu rezultāti no dažādām testa programmām:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_01_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_02_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_03_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_04_m_1.png[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_05_m_1.png[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_06_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_07_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_081_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_082_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_083_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_084_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_085_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_xperia_z_086_1.png[/img]

    Kameras tests”>[/color]

    Megapikseļu paliek aizvien vairāk un vairāk, lai arī tie nav galvenie rādītāji foto kvalitātē. Tomēr šādām mobilām iekārtām tie ir svarīgi pilnvērtīgāka attēla iegūšanai. Kā jūs domājat, cik šim telefonam ir megapikseļi? Tikai 13 Mpx! Un ņemot vērā visiem zināmo Sony kvalitāti tieši foto lauciņā, ir pašsaprotami, ka šīs zināšanas un tehnoloģijas tiek pielietotas arī Sony tālruņos – jāsaka, ka kvalitāte ir lieliska. Nav pat šaubu, ka ar Sony XPERIA Z retāk izjūti vajadzību pēc kompaktkameras kabatā. Tā ir apveltīta ar integrēto LED zibspuldzi, kas uzlabo arī kvalitāti sliktākos gaismas apstākļos. Ko nu daudz te runāt, apskatiet paši uzņemtās testa bildes:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_koks_m_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_maxima_xperia_m_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_go_planet_m_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    Nevaru nepieminēt arī video iespēju, jo ar šo kameru varam filmēt ar pilno HD izšķirtspēju, kas mums paver jaunas iespējas iemūžināt ko interesantu arī ar telefona palīdzību.

    Akumulatora darbības laiks”>[/color]

    Kā jau viedtelefoniem, tas nav liels, bet priecē, ka uzlāde tomēr nebija jāveic 10x dienā. Pamatā aparātu izmantoju diezgan aktīvi – interneta pārlūks, mūzikas straumēšana no interneta, foto un soc.tīklu aplikācijas – tas ir dažas lietas, kuras izmantoju visaktīvāk. Un jāsaka, ka līdz dienas beigām var izvilkt, bet ja to vien dari, kā dzīvo telefonā, tad nāksies līdzi nēsāt arī lādējamo (vai ideāls rīks darba vietā – dokstacija). Toties, ja esat ceļotmīlis, kas dodas garos pārgājienos, tad var nākties sastapties ar nepatīkamo, kas pēdējā laikā kļūst aizvien populārāk – nedot iespēju izņemt laukā savu akumulatoru. Diemžēl korpuss ir slēgts un oficiāli paredzēts atvērt tikai servisā. Man pašam bija ļoti nepatīkams atgadījums, ka tālrunis nokārās tā, ka nevarēju to izslēgt, nācās pamocīties.

    Bet kopsummā akumulatora darbības laiku vērtēju, kā pozitīvu – darba dienu tas iztur un arī benchmark veiktajā akumulatoru testā nebūt nebija pēdējais:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_baterijas_tests_01_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_baterijas_tests_02_1.jpg[/img]

    Attiecībā par akumulatora darbības laiku nevar neminēt, par iestrādāto programmatūru, lai pēc iespējas vairāk samazinātu enerģijas patēriņu. Protams, tas viss nerodas no zila gaisa vien – nākas upurēt darbojošās aplikācijas,sinhronizēšanu utt. Tomēr, ja baterija tuvojas beigām un vajag tālruņa pamatfunkciju – būt sazvanāmam, tad tas varētu būt arī risinājums.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_akumulatora_vadiba_01_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_akumulatora_vadiba_02_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_akumulatora_vadiba_03_1.png[/img]

    Secinājums”>[/color]

    Negribas atkārtoties, jo diezgan smalki jau esmu to iztirzājis visā apskatā. Tomēr nenoliedzami šis ir tas modelis, kurš reklāmā vai veikala plauktā izskatās daudz labāk, nekā tas ir praktiski dzīvē. Jā, visa problēma ir stiklā – dizaina ideja pret praktisko pielietojumu. Ja vien negrasāties to tīrīt ik uz soļa, tad nāksies samierināties ar “speķīti” kabatā.

    Bet nevaru noliegt, ka Sony ir mani ieintriģējis ar savu izturību. Ir patīkami apzināties, ka tu viedtelefonu vari droši ņemt līdzi vannā, braukt makšķerēt vai doties uz pludmali. Te ir vērts apstāties un padomāt, vai, ja par telefonu esi nolēmis izdot šādu naudu, tad tu vēlies pirkt šo drošo XPERIA Z vai citu modeli, kuru būs rūpīgāk jāsargā. Nevis dizains vai tehniskie parametri, bet tieši šis aspekts man liktu padomāt divreiz, ja būtu jāizdara izvēle.

    Internetā ir paspējušas noplūst arī dažas negācijas, kas attiecas uz programmatūru, jeb tā sauktajiem – “bugiem”, bet Sony cenšas situāciju labot un domāt par atjauninājumiem. Nenoliegšu, ka arī mana testa laikā iekārta vairākās reizes uzkārās (vēlos ticēt, ka tā ir tikai slikta sakritība un tāda nav visa partija), vai arī vainīga ir patiešām lielā noslodze kuru nācās izbaudīt konkrētajam aparātam.

    Cena nav zema. Viedtālrunis ir jaudīgs, ar plašam iespējām un piedevām vēl ar savu izturības koeficientu, tāpēc nav brīnums, ka tā cena ir 400 / 500 Ls robežās (cena datēta ar 2013.gada aprīli Latvijas interneta veikalu tirgū). Bet, ja vēlies ko lētāku un saglabājot tehniskos parametrus, atskaitot ūdens/putekļu drošību un stiklu aizmugurē, tad var apsvērt XPERIA ZL iegādi. ZL modelis rokās ir pat ērtāks, lai gan ekrāna lielums ir nemainīgs, bet korpuss ir samazināts, lai gan jaudas ziņā šie modeļi ir + / – līdzvērtīgi.

    Plusi / Mīnusi”>[/color] + Pārdrošs dizains (stikls no abām pusēm)

    + Parocīgi novietota atbloķēšanas (on/off) poga

    + Kvalitatīvas “In-Ear” austiņas

    + Šªdens un putekļu drošs (IP57 sertifikāts)

    + Izvēle – lādēt ar dokstaciju vai parasto microUSB

    + Programmējamas palaistās aplikācijas vai funkcijas dokstacijā

    + Laba veiktspēja

    + Jaudīga kamera ar zibspuldzi un iespēju atslēgt aizslēga skaņu

    + Pieejams 3 krāsās: melna, balta un violeta

    + 50GB uz box.com mākoņservisa pa velti

    Nepārdomāts skaļuma regulatoru novietojums

    Nepārdomāts skaļruņa novietojums

    Uz korpusa labi redzami pirkstu nospiedumi

    #296422
    samurajs
    Participant

    Skaļruņa novietojums patiešām ir ļoti nepārdomāts. Kabatā to mazo caurumiņu jebkas var aizspiest ciet, un tad saņemt zvanu ir problemātiski. Liekas, ka inženieriem balss sakari bijis pēdējais, kas rūpējis, projektējot Xperia Z.

    Kā vispār šis modelis skan, salīdzinot ar citām ierīcēm? Skaļums pietiekams? Un kā vibrators? Spēj kārtīgi ievibrēt to 146 g murķi?

    #296423
    Jaunzems
    Participant

    Skaņas čips ar austiņām darbojās pietiekami labs, skaņas kvalitāte bija lieliska, bet skaļums bija mazāks nekā HTC One X vai iPhone. Vibrācija darbojās labi.

    #296424
    Raivix
    Participant

    146g nav nekas, tici man! Mans sver 160g un tāpat kāju rausta, kad, stāvot kabatā, kāds zvana. 😀

    #296425
    shady
    Participant

    Svaram nav ne vainas. Vienīgais neērtums ir tā izmērs, bet to kompensē sānā ievietotā atbloķēšanas poga, lai nav jāstiepjas līdz tālruņa augšpusei. Kabatā nenovēroju skaņas problēmas, kā arī par vibrāciju nesūdzos. Sarunu kvalitāte tāpat – laba. Visvairāk fascinēja ūdens eksperiments, kad sarunas laikā to iemetu iekšā un uzreiz to izvelkot laukā – kvalitāte nav pasliktinājusies ne pa matu, lai arī ūdens no tā turpināja pilēt nost.

    #296426
    Willis
    Participant

    HTC One labāks !

    Nenāktu par ļaunu, Nokia, Samsung, XTC TOP modeļu salīdzinājums ar aprakstu ..

    krizdabs.lv[/url][/size]

    #296427
    shady
    Participant

    Vai tiešām? Man pašam ir HTC One uz testu iedots un es gan tā neteiktu. Esmu atradis pietiekoši daudz mīnusu, kas mani neapmierina… Bet par to sīkāk pastāstīšu pašā testā, kad tas tiks publicēts.

    #296428
    Willis
    Participant

    Gaidīšu. Tikai tad Xperia Z jābūt kudiš labākam, tā lai paņemot rokā un sākot to lietot uzreiz var just .

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā