Vai ar rūteri/WiFi var sabojāt provaidera aparatūru?

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas Vai ar rūteri/WiFi var sabojāt provaidera aparatūru?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146718
    samurajs
    Participant

    Laikam jau ka var, vairākas dienas meistari čakarējās pa vadiem un ik pa brīdim zuda internets. Beigu beigās visi klienti saņēma brīdinājuma vēstuli:

    [img]https://img223.imageshack.us/img223/1453/kfilekk5.jpg[/img]

    #177237
    Foxsk8
    Participant

    Tā te Aidsklilz varētu ko pateikt. Precīzi neatceros, bet problēmas bija ar vistu, kurai bija kaut kādi tīkla uzstādījumi salikti netā. Viena klienta PC bojāja visa provaidera tīklu. Interesanti, ka pirms Vistas parādīšanās šādas vēstules netika saņemtas. Tātad secinājumus izdariet paši.

    #177238
    azazul
    Participant

    Interesanti, kurš bezsmadzeņ u radījums parakstīja līgumu ar šādiem nosacījumiem.

    #177239
    deivs001
    Participant

    Aizdomīgi! No Cityline arī saņēmu šādu aicinājumu legalizēt mājās esošos ruterus.

    [img]https://i141.photobucket.com/albums/r76/kartupelis/city.jpg[/img]

    #177240
    samurajs
    Participant

    mefisto: puse Liepājas! Neviens jau nekad nav sodīts, viņiem vienkārši nav tiesību uzlikt administratīvus sodus. Manā līguma tekstā arī nemaz nav tādas lietas.

    Secinājums – tautas baidīšana un muļķu ķeršana… 😀

    #177241
    drono
    Participant

    Droši vien atkal runa par brīvās piekļuves bezvadu tīkliem. Tas jau drīzāk ir arī pašu lietotāju interesēs, nedalīt internetu katram, kam nav slinkums pieslēgties.

    #177242
    samurajs
    Participant

    drono: šoreiz nē, kādi tur paši slēdzoties bija salaiduši kautko uz īso un kaut kas šiem nokūpēja. Tas ir 100% zināms.

    Nav aizliegts lietot ne rūterus, ne wi-fi. Tikai prasa lai tos pareizi pieslēdz. Neta izdalīšana kaimiņiem tik un tā nav kontrolējama.

    EDIT: re kā konkurējošās firmas copy-paste labi samācījušies! 😀 😀 😀

    #177243
    drono
    Participant

    Ja pievieno tīkla vadu pie 220, tad jau droši, ka kaut kas nokūp otrā galā :D:D

    #177244
    aidskillz
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Tā te Aidsklilz varētu ko pateikt. Precīzi neatceros, bet problēmas bija ar vistu, kurai bija kaut kādi tīkla uzstādījumi salikti netā. Viena klienta PC bojāja visa provaidera tīklu. Interesanti, ka pirms Vistas parādīšanās šādas vēstules netika saņemtas. Tātad secinājumus izdariet paši.

    Tas ir tikai tad, ja vienā tīklā ir IPv4 un IPv6. IPv6 jāj visu tīkla darbību, izslēdzam un nekādu problēmu.

    #177245
    azazul
    Participant

    Jap, IPv6 ir kā suņ anagla pakaļā, bet ja līdz šī gada beigām IPv4 adreses vēl nebūs beigušās .. heh .. tad tā būs gandrīz vai nejaušība.

    #177246
    Jazz
    Participant

    war3.kernel.lv da best :die:

    #177247
    memorex
    Participant

    man jau ISP pirms gada līdzīgu paziņojumu bija ielicis mājaslapā, bet tur gan bija minēts ka konkrēti modeļi rada traucējumus, tapēc pirms iegādes labāk sazināties ar ISP.

    #177248
    marr
    Participant

    hm… kaut ko līdz galam neizprotu…

    interneta kabelis -> modems (abi uzstādīti no provaidera)-> rūteris/switch/whatever -> dators. Internets (tā ātrums un padeve) ir regulēta no provaidera puses. Tā teikt vienā virzienā. Lietotājs pivienojot rūteri/switchu/whatever padara ērtāku interneta lietošanu sev, nekādi neietekmējot provaidera piedāvāto internetu. Ļaunākajā gadījumā sadala to “sev pa prātam”. Kas tur var saiet uz īso provaidera galā?

    Esmu redzējis, ka man modems gļukotu, kuru restartējot viss atkal ir ok, pie tam, piemēram, kā es savam provaideram varētu pateikt, kas man ir par bezvadu iekārtu, ja formāli tā saucās “bezvadu rūteris”, taču reāli strādā kā bezvadu switch (tādu diagnozi shady reiz konstatēja). Ja arī kāds gribētu “veikt vienreizēju uzstādīšanu”, tad esmu pilnīgi pārliecināts, ka attiecīgais tehniķis beigās neko nespētu izdarīt, jo konfigurācija ir ļoti mistiska šai iekārtai 😀 + vēl – ko darīt, ja ~50% no laika es šo iekārtu nedarbinu, bet internetu izmantoju pa taisno – ar veco labo vadu. ;.

    #177249
    msh
    Participant

    Marr tu laikam neesi redzējis variantus kad jūzerim dzīvoklī prosta ienāk LAN kabelis? ;.

    #177250
    marr
    Participant

    man pašam ienāk šāds kabelis, kas pievienots modemam. Pēc modema lūk nāk viss, ko es pats vien spēju saspraust.

    #177251
    samurajs
    Participant

    Marr, bet kam tas modems tev vajadzīgs, ja reiz ienāk LAN kabelis? 😀

    #177252
    marr
    Participant

    nu labi, īsti LAN kabelis tas nav, bet vai no tā mainās mana atbilde, ka neredzu iemeslu, kāpēc “aparatūra bojātos”, ja es pieslēdzu pie šī kabeļa rūteri.

    #177253
    msh
    Participant

    Vot un tagad iedomājies, ka tas tavs rūteris aiziet pa p1peli un iedod 230 uz to modēmu, ko izmanto puse mājas… Kā tu domā, kas notiek tālāk? 😀

    #177254
    rodgerz
    Participant

    VAR!

    Pasham bija gadiijums, kad nojuudzies ruuteris klienta maajaas mums visu apakshtiiklu nofluudoja ar paketeem pilniigi paralizeejot trafiku! Reti bet gadaas 🙂

    Bija arii liidziigs gadiijums ar dreamboxu, bet tas jau ir cits staasts 🙂

    P.S. msh textam – balss no augshas saka, ka tas nav iespeejams aareeji uz to neiedarbojoties 🙂 maximums attieciigo portu sasitiis un viss…

    #177255
    sm00x
    Participant

    😀 muahahahaha. Tagad tikai pamaniju shito 😀 nu jaa, Kernelis izceelies atkal 😀

    Neko sabojaat nevar! Tas ir bullshit! Vajag pareizi nokonfigureet un viss.

    msh ariii ieraavis auzaas. routerii nav 220 un baroklji arii taa nesvilst ka padotu 220V uz routeri un tas taalaak speetu to pa vadu aizlaist. Tas viss ir smiekliigi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā