Vai Tu jau aizlīmēji webkameru?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Vai Tu jau aizlīmēji webkameru?

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162189
    samurajs
    Participant

    Tāpat kā Marks Cukerbergs 15 % lietotāju Latvijā aizsedz tīmekļa kameru, cenšoties aizsargāt konfidencialitāti. Lai aizsargātu savu privāto dzīvi, paranoiski lietotāji izmanto visdažādākos paņēmienus personīgo datu nobēdzināšanai no okšķeru acīm interneta vidē, tostarp slēpj datoru. Tomēr vairāki Kaspersky Lab pētījumi liecina, ka nepietiekami daudz lietotāju ir informēti par riskiem un tie, kuri ir, izmanto nepiemērotus paņēmienus drošības saglabāšanai internetā.

    Pētījums liecina, ka interneta lietotāji izmanto dažnedažādas metodes, lai rūpētos par konfidencialitāti. Piektdaļa (22 %) eiropiešu atzīst, ka, mēģinot aizsargāt privāto dzīvi, viņi aizklāj tīmekļa kameru. Lai gan tas ir noderīgi, tomēr ir svarīgi apzināties, ka tīmekļa kameras aizklāšana nevar novērst skaņas pārtveršanu un pasargāt lietotājus no hakeru vai ļaunprātīgu grupu veiktas noklausīšanās.

    Š ī problēma ir ne mazāk aktuāla arī lietotājiem Latvijā. Aptuveni 15 % aptaujāto atzina*, ka aizlīmē datora kameras objektīvu, lai izvairītos no novērošanas. Par novērošanu ar mobilajām ierīcēm (planšetdatoriem un viedtālruņiem) lietotāji izrādījās daudz mazāk noraizējušies — šo ierīču kameras aizlīmē tikai 2 % aptaujāto.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_tapeoverwebcam_1.png[/img]

    Vairāk nekā ceturtdaļa interneta lietotāju (27 %) Eiropā glabā konfidenciālo informāciju ierīcēs, kas nav saistītas ar internetu, kļūdaini domājot, ka tas garantēs viņu datu drošību. Lai gan šī teorija ir loģiski pamatota un ir svarīgi nodrošināt rezerves kopijas pret izspiedējvīrusu uzbrukuma sekām, pat bez interneta pieslēguma ir iespējams inficēt ierīci, pievienojot tai viedtālruni vai USB atmiņu.

    Neraugoties uz to, ka mūsdienās gandrīz visu tīmekļa vietņu parastā prakse ir izsekot lietotājus un vākt kādus lietotāju datus, 19 % aptaujāto norādīja, ka viņi cenšas izvairīties no populāru tīmekļa vietņu, piemēram, Google un Facebook, izmantošanas, jo tās vāc personīgo informāciju.

    Turklāt 8 % paranoisku respondentu atzina, ka slēpj datoru no citiem, lai gan tas nepalīdzēs aizsargāt viņus no apdraudējumiem internetā. 7 % arī sacīja, ka viņi nežēlo laiku, lai ievadītu un pēc tam izdzēstu kredītkartes datus, kad maksā tiešsaistē, tādējādi cenšoties apmānīt vīrusus, lai gan ļaunprogrammatūras, jo īpaši taustiņspiedienu pierakstītājus, šādi piemānīt nevar.

    Kaut arī daži izmanto šos galējos, bet neatbilstošos paņēmienus, statistika liecina, ka citiem interneta lietotājiem ļoti trūkst kiberpratības. Tikai 20 % sacīja, ka jūtas apdraudēti internetā, un 21 % teica, ka nesaskata drošības risinājuma nepieciešamību, tādējādi izraisot jautājumu par savu informētību par internetu un spēju aizsargāt sevi no kaitējuma.

    Kaspersky Lab galvenais drošības pētnieks Deivids Emms saka: «Š ie rezultāti parāda divas galējības — no vienas puses, ir personas, kas domā, ka var parūpēties par datu drošību, piemēram, noslēpjot datoru, bet, no otras puses, joprojām ir tādi, kas vispār neveic nepieciešamos piesardzības pasākumus internetā. Ir jākļūst kiberpratīgākiem — ar modernajiem drošības risinājumiem ir iespējams pasargāt sevi no kiberdraudiem, neveicot tādus galējus pasākumus kā datora slēpšana.»

    Jūs varat pārbaudīt savu kiberpratības līmeni https://blog.kaspersky.com/cyber-savvy-quiz/. Lai izlasītu vairāk padomu, kā pasargāt sevi tiešsaistē, noklikšķiniet uz saites https://blog.kaspersky.com/tag/cybersavvy.

    Kaspersky Lab PR

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_t0h3190_1.jpg[/img]

    #326152
    msh
    Participant

    Nav jēgas līmēt, jo nemaz nav piesprausta… 😀

    #326153
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Nē, kameru nelīmēju ciet! Mans dators ir drošs, tā ka neviens viņu nevar uzlauzt lai skatītos uz manām spalvainajām krūtīm. Otrkārt, ja dators ir uzlauzts, webkameras aktivizācija būtu mazākā no bēdām.

    Tā līmēšana ir debīls gājiens tiem, kuri nav droši par kastes drošumu.

    #326154
    uldics
    Participant

    Nu Kasperskija tests ok. Diemžēl Windows orientēts, jo atbildot atbilstoši manai OS, sanāk švaka sajēga man par IT drošību. Drusku arī FUD spīd cauri un mārketings. Bet nu standarta mietu pilsonim ir ok.

    #326155
    atlans
    Participant

    nja win xp kad meģināja uzlauzt kodolu izmetas blue screen of dead, vismaz pēc ilgas lietošnas un malweares sistēmā. kaspeskys ir krievu firma, kas dažreiz ķeras skeneris kad uziet neorģinālas spēles, parasti glabāju visu privāto rar arhīvos, daži faili jaļiek iz’nēmumos. avg gan liekas mierā, nopirku licensi antivirusam avg. par kameru gan nesatraucos plansetie ir avg antivirus. paratam galda datoram vnk nesledzu klāt un vispār nav kameras.

    #326156
    jonjs
    Participant

    Web Kameru nelietoju. Fāterim gan ir, bet viņam LINUX. Palasot apollo.lv un DELFI.lv vai ko līdzīgu un lietojot LINUX gan jau, ka Web kameru nav vērts līmēt 🙂

    Ieteicams. gan lietot web kameru, kuras darbību indicē gaismas diode. Kamera darbojas diode deg, nedarbojas nedeg. Hardwari vēl neviens hakers un nekad nav apgājis, jo fizikas likumus nav iespējams apiet. 🙂

    #326157
    Crow
    Participant

    Te cienītais pilsonis zināmā mērā alojas. Konkrēti Logitech brīvi ļauj savā kontrolpanelī minēto LED pilnībā izslēgt. Ja malwārei ir admina tiesības, tā var nemanāmi šo settingu izmainīt reģistrā un pēc tam ar ACL visiem aizliegt uz to tālākas rakstīšanas tiesības. Iespējams, ka arī Linux priekš tā pastāv kloķītis uvc configā (kam, ja nemaldos, root nav vajadzīgs). Par citiem ražotājiem/modeļiem nepateikšu, bet pieļauju, ka reti kur LED būs tīri dzelzisks, jo taču fīčas! Un tas ir tikai vieglākais ceļš.

    Baidos, ka vienīgais drošais veids ir fiziski atslēgt no aparāta. Portatīvajiem gan tas nav… ē… visai praktiski. Tad var aizlīmēt. Taču ja kameru tas “izslēgs”, arī aizlīmēts mikrofons skaņu parasti uzķer. Vienkāršam balss ierakstam pietiks ar nieka pāris dB virs noise floor. Vobšem ja līmē, tad kārtīgi, ar švammes gabalu, putoplastu vai tamlīdzīgu skaņu slāpējošu materiālu.

    #326158
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ir kameras, kurām ir hardwarisks, un kurām ir softwariski kontrolējams LED.

    Un vēlreiz atkārtoju – ja sistēmā ir malware, webkamera būtu mazākais par ko jāuztraucas! Kas ir vērtīgāks – manu spalvaino krūšu attēls, vai Bitcoin privātās atslēgas, full disk encryption atslēgas, GPG privātās atslēgas, kontaktu liste ar Islāma Valsti, saglabātie logini webam un emailam?

    Bet ja malwares nav, kamera nav jālīmē. Atgādina tos laikus, kad ekrānam lika priekšā papildus stiklus vai blakus novietoja kaktusu, lai “pasargātu no monitora radiācijas”.

    #326159
    jonjs
    Participant

    Fu … k, šo es palaidu garām, nu tagad man viss ir skaidrs, izeja ir acīm redzama, ja nopērc kameru, lai netērētos skočam labāk ir kameru vispār neņemt ārā no iepakojuma. 😀

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā