Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Raksti › Vai Tu miegā krāc?
Skaidrs, ka daudzi kādreiz kādā savas dzīves posmā krākuši, un gandrīz katram nācies pazīt kādu, kurš to darījis. Tā var nešķist liela problēma, tomēr noteikti – kaitinoša. Traucējumi var izraisīt negulēšanu, kura noved līdz totālam miega trūkumam un citām ar to saistītām sadzives un veselības problēmām. Un to grūti apturēt, ja vien neizdodas atrast sev piemērotu pretkrākšanas metodi vai produktu.
Jebkurā gadījumā, šeit būs daži fakti par miegu un krākšanu, ko, iespējams, nekad neesat apjautuši.
[img]
Trīs galvenie krākšanas iemesli: liekais svars, alkohola lietošana un smēķēšana
Kādam varētu likties, ka parasti krākšanā ir vainojamas alerģijas vai aizlikts deguns, taču tā vienmēr nav. Aptaukošanās izraisa taukaudu palielināšanos ap kaklu, kas sašaurina elpceļus. Smēķēšana tāpat ietekmē plaušas un nāsis, bet alkohola lietošana atslābina muskuļus ap mēli un rīkli.
Ja jums piemīt iepriekš minētais, tad būtu jābūt pārsteigtiem, ja jums nav krākšanas problēmu!
Krākšanas skaņas mēdz būt tikpat skaļas kā pneimatiskā urbjmašīna
Ja kādreiz prātojat par to, cik skaļa ir jūsu krākšana patiesībā, ņemiet vērā, ka lielākoties krākšana mērāma skaļuma diapazonā no 50 dB līdz 100 dB. Varbūt nebūtu korekti to salīdzināt ar atskaldāmo āmuru, bet tas jebkurā gadījumā būs pietiekami skaļi, lai pārtrauktu kāda cita miegu.
Krākšana mēdz būt iedzimta
Saskaņā ar pētījumiem, apmēram 70% krācēju saista radniecīgas saites ar citiem tādiem pašiem krācējiem. Kā izrādās, krākšanai var būt daudz lielāka saikne ar ģenētiku, nekā vairums cilvēku domā.
Krācēju blakusgulētājiem naktīs tiek mazāk miega
Bez jokiem! Tie, kuri guļ blakus krācējam, nereti apliecina, ka naktī gūst vien 3 līdz 5 stundas miega. Tas pavisam noteikti ir nepietiekami, lai justos pilnībā atpūties, un dabiski liek justies neapmierinātam, miegainam un nogurušam nākamajā dienā.
Krākšana var izraisīt attiecību problēmas
Jā, tas tiesa! Saskaņā ar pētījumu, trešdaļa pāru atzīst, ka viņu attiecībās valda nesaskaņas krākšanas dēļ. Tāpēc nākamreiz, kad jūsu otrā pusīte saskaišas, jo krācat pārāk skaļi, atcerieties – viņa/š nav vienīgā, kas sūdzas!
Vai skaļi krācat un jums ir liekais svars? Tā var nebūt sakritība!
Saskaņā ar pētījumu – jo skaļāk krācat, jo lielāka iespējamība, ka jums ir liekais svars. To, protams, ir viegli saprast. Liekā svara pieaugums veicina taukaudu slāņa palielināšanos ap kaklu, kas rezultējas saspiestos elpceļos un palielina iespēju krākšanas problēmai attīstīties aukslējas vibrācijas dēļ.
Miega trūkums jaunapgūtās prasmes ietekmē stipri vairāk nekā jau iestrādātās
Cenšaties apgūt jaunu arodu, valodu vai kādas noderīgas prasmes? Ja tā, tad jūs gribētu būt pavisam drošs, ka jūs un jūsu partneris gūst pietiekami daudz miega. Pierādīts, ka tas, ar ko nodarbojamies jau sen, tiek ietekmēts stipri mazāk. Nuja – autopilota princips…
Mēs guļam mazāk nekā kādreiz
Kā izrādās, pirms 100 gadiem cilvēks mēdza gulēt vidēji 9 stundas katru nakti. Mūsdienās lielākā daļa cilvēku saņem vien 6-7 stundas miega, kas viennozīmīgi nav tik daudz, un padara vairāk uzņēmīgu pret problēmām, tādām kā neizgulēšanās, stress, psiholoģiskā spriedze.
[img]
Lai arī cik interesanti nebūtu fakti par krākšanu un miega trūkumu, to nevajadzētu uztvert vieglprātīgi. Ja jūs vai jūsu partneris krāc, varbūt veltiet laiku pretkrākšanas ierīču un produktu izpētei. Vienu ļoti populāru pretkrākšanas ierīču apskatu varat sameklēt šajā mājas lapā
Nevajadzētu būt grūti rast īsto problēmas risinājumu – īpaši, ja esat aktīvs cilvēks, un spējat uzdrīkstēties veikt pirmo soli pretī sava individuālā pretkrākšanas līdzekļa atrašanai.
un nestāsti kaviņa nepirž. tos sūdus ko jūs ēdat, nu nevar pārvārīt.
parasti gan guļu uz vēdera vai sāniem un elpceļi tik viegli nenosprostojas…
mājinieki gan visi dragā ne pa jokam, katrs savā toņkārtā… bet jau kopš bērnības tā esu pieradis, ka man po…
Mana māte, nekad nav pīpējusi,dzērusi un bez liekā svara – krāc…
Visi bļa krāc, pat kaķi un suņi…
Preses relīzes