Vai Tu miegā krāc?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Vai Tu miegā krāc?

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161714
    Reklamraksti
    Participant

    Ir tāda Lielbritānijas zinātniskās pētniecības organizācija „Britu krākšanas un miega apnojas asociācija”. Kaut arī britu zinātniekus ne visi ņem nopietni, pēdējie publicējuši visai aktuālu pētījumu “20 interesanti fakti par miegu un krākšanu”, un tanī ir daudz interesantu informācijas momentu par skaļo un traucējošo stāvokli. Diemžēl ne visi tos zin.

    Skaidrs, ka daudzi kādreiz kādā savas dzīves posmā krākuši, un gandrīz katram nācies pazīt kādu, kurš to darījis. Tā var nešķist liela problēma, tomēr noteikti – kaitinoša. Traucējumi var izraisīt negulēšanu, kura noved līdz totālam miega trūkumam un citām ar to saistītām sadzives un veselības problēmām. Un to grūti apturēt, ja vien neizdodas atrast sev piemērotu pretkrākšanas metodi vai produktu.

    Jebkurā gadījumā, šeit būs daži fakti par miegu un krākšanu, ko, iespējams, nekad neesat apjautuši.

    [img]https://notepad.lv/userpix/22252_snorebond051_1.jpg[/img]

    Trīs galvenie krākšanas iemesli: liekais svars, alkohola lietošana un smēķēšana

    Kādam varētu likties, ka parasti krākšanā ir vainojamas alerģijas vai aizlikts deguns, taču tā vienmēr nav. Aptaukošanās izraisa taukaudu palielināšanos ap kaklu, kas sašaurina elpceļus. Smēķēšana tāpat ietekmē plaušas un nāsis, bet alkohola lietošana atslābina muskuļus ap mēli un rīkli.

    Ja jums piemīt iepriekš minētais, tad būtu jābūt pārsteigtiem, ja jums nav krākšanas problēmu!

    Krākšanas skaņas mēdz būt tikpat skaļas kā pneimatiskā urbjmašīna

    Ja kādreiz prātojat par to, cik skaļa ir jūsu krākšana patiesībā, ņemiet vērā, ka lielākoties krākšana mērāma skaļuma diapazonā no 50 dB līdz 100 dB. Varbūt nebūtu korekti to salīdzināt ar atskaldāmo āmuru, bet tas jebkurā gadījumā būs pietiekami skaļi, lai pārtrauktu kāda cita miegu.

    Krākšana mēdz būt iedzimta

    Saskaņā ar pētījumiem, apmēram 70% krācēju saista radniecīgas saites ar citiem tādiem pašiem krācējiem. Kā izrādās, krākšanai var būt daudz lielāka saikne ar ģenētiku, nekā vairums cilvēku domā.

    Krācēju blakusgulētājiem naktīs tiek mazāk miega

    Bez jokiem! Tie, kuri guļ blakus krācējam, nereti apliecina, ka naktī gūst vien 3 līdz 5 stundas miega. Tas pavisam noteikti ir nepietiekami, lai justos pilnībā atpūties, un dabiski liek justies neapmierinātam, miegainam un nogurušam nākamajā dienā.

    Krākšana var izraisīt attiecību problēmas

    Jā, tas tiesa! Saskaņā ar pētījumu, trešdaļa pāru atzīst, ka viņu attiecībās valda nesaskaņas krākšanas dēļ. Tāpēc nākamreiz, kad jūsu otrā pusīte saskaišas, jo krācat pārāk skaļi, atcerieties – viņa/š nav vienīgā, kas sūdzas!

    Vai skaļi krācat un jums ir liekais svars? Tā var nebūt sakritība!

    Saskaņā ar pētījumu – jo skaļāk krācat, jo lielāka iespējamība, ka jums ir liekais svars. To, protams, ir viegli saprast. Liekā svara pieaugums veicina taukaudu slāņa palielināšanos ap kaklu, kas rezultējas saspiestos elpceļos un palielina iespēju krākšanas problēmai attīstīties aukslējas vibrācijas dēļ.

    Miega trūkums jaunapgūtās prasmes ietekmē stipri vairāk nekā jau iestrādātās

    Cenšaties apgūt jaunu arodu, valodu vai kādas noderīgas prasmes? Ja tā, tad jūs gribētu būt pavisam drošs, ka jūs un jūsu partneris gūst pietiekami daudz miega. Pierādīts, ka tas, ar ko nodarbojamies jau sen, tiek ietekmēts stipri mazāk. Nuja – autopilota princips…

    Mēs guļam mazāk nekā kādreiz

    Kā izrādās, pirms 100 gadiem cilvēks mēdza gulēt vidēji 9 stundas katru nakti. Mūsdienās lielākā daļa cilvēku saņem vien 6-7 stundas miega, kas viennozīmīgi nav tik daudz, un padara vairāk uzņēmīgu pret problēmām, tādām kā neizgulēšanās, stress, psiholoģiskā spriedze.

    [img]https://notepad.lv/userpix/22252_krak_1.jpg[/img]

    Lai arī cik interesanti nebūtu fakti par krākšanu un miega trūkumu, to nevajadzētu uztvert vieglprātīgi. Ja jūs vai jūsu partneris krāc, varbūt veltiet laiku pretkrākšanas ierīču un produktu izpētei. Vienu ļoti populāru pretkrākšanas ierīču apskatu varat sameklēt šajā mājas lapā. Pieejamā informācija gan būs angļu valodā, bet cerams, ka tas vairs nevienu nebaida.

    Nevajadzētu būt grūti rast īsto problēmas risinājumu – īpaši, ja esat aktīvs cilvēks, un spējat uzdrīkstēties veikt pirmo soli pretī sava individuālā pretkrākšanas līdzekļa atrašanai.

    #322833
    m_janis
    Participant

    Par krākšanu un lieko svaru – laikam jau būs taisnība. Skolas/studiju laikos “svarīgums” turējās normas robežās un biju diezgan “kluss” gulētājs. Tagad ir kādi 15 – 20 kg virs normas – un nereti naktīs otrā pusīte “palūdz” apklust ar kādu dunku ribās – būs laikam jāmēģina kļūt vieglākam :D.

    #322834
    Andron MacBeton
    Participant

    Krācu no sfinktera. Sega plīvo. Ko nu?

    #322835
    Andron MacBeton
    Participant

    viņas purkšķināšanu vari argumentēt.

    un nestāsti kaviņa nepirž. tos sūdus ko jūs ēdat, nu nevar pārvārīt.

    #322836
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Iesaku pagriezties uz otriem sāniem vai arī nostiprināt segu ar atsaitēm

    #322837
    Aldis
    Participant

    Reti, bet ir krākšanas gadījumi konstatēti no manas puses… 🙂 Tas sinhroni sakrīt ar tusiņu ritmu.. 😀

    #322838
    Athlons
    Participant

    normāli nekrācu… atkarīgs no pozas – ja guļu uz muguras, pienāk brīdis, kad visi muskuļi atslābinās un krāciens mani pamodina…

    parasti gan guļu uz vēdera vai sāniem un elpceļi tik viegli nenosprostojas…

    mājinieki gan visi dragā ne pa jokam, katrs savā toņkārtā… bet jau kopš bērnības tā esu pieradis, ka man po…

    #322839
    Raibais
    Participant

    Tak bļa tie ir slima suņa murgi..

    Mana māte, nekad nav pīpējusi,dzērusi un bez liekā svara – krāc…

    Visi bļa krāc, pat kaķi un suņi…

    #322840
    jonjs
    Participant

    Ja teikšu, ka es krācu, tad es neko nepateikšu. Krākšana rodas no tā, ka “aizkrīt” elpceļi un tu mēģini elpot tā kā to var šādā situācijā. Manā gadījumā ir trakāk. Tu sapnī redzi vislielāko MURGU kādu tikai var redzēt un te pēkšņi dzirdi sava kaķa uzstājīgu MURRRR, hMURRR, DMURRR un saproti atverot acis pirmais ko izdari ir milzīga IEELPA, tad vēl un vēl, tad man bija kādi 17 gadi. Tā es sapratu, lai gan ir bijuši arī citi gadījumi pēc tam, ka es drīkstu gulēt tikai uz sāniem, jo tā var vienkārši nepamosties. Tāda tā dzīve, tādi tie organismi. Guļu slikti, jo gandrīz katru reizi pagriežoties pat miegā patiešām pamostos un pagriežos visādā veidā, bet neguļu uz muguras. Teiksiet “šausmenīte” vai pat di … šana? Nē tā ir mana gulēšana XD

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā