Apple Eye Tracking: kontrolē ierīci ar acīm

Par godu Global Disability Awareness dienai Apple ieviesuši funkciju – Eye Tracking. Tagad iPad un iPhone ierīci var kontrolēt ar acīm.

Trešdien atklātā mākslīgā intelekta darbinātā funkcija – Apple Eye Tracking – ir veidota cilvēkiem ar fizisku invaliditāti. Ražotājs vēsta, ka to varēs izmantot jau šogad.

Lai uzstādītu un kalibrētu rīku tiek izmantota priekšējā kamera, un Apple paziņo, ka viņiem nav piekļuve datiem, kā arī tie netiek kopīgoti.

Lietotāji var pārvietoties ar Dwell Control, kas, uzraugot, cik ilgi acis skatās uz kādu kontroli, ļauj ar to mijiedarboties. Ar acu kustībām vien var manipulēt fiziskas pogas un veikt vilcienus. 

“Gandrīz 40 gadus Apple ir bijuši iekļaujošu dizainu līderi, padarot pieejamību par katras ierīces un programmatūras pamatu,” ziņo izpilddirektors Tims Kuks. 

Apple Eye Tracking būs iekļauts gan iOS, gan iPadOS bez nepieciešamības pēc papildus tehnikas. Par godu Global Accessibility Awareness dienai Apple ieviesuši dažnedažādas pārmaiņas. 

Apple pieejamības jauninājumi 

Music Haptics ir jauna mūzikas pieredze kurliem un vājdzirdīgiem lietotājiem. Ar funkcijas palīdzību paralēli mūzikas audio tiek atskaņoti arī sitieni un citas vibrācijas. 

Savukārt, cilvēkiem ar runas traucējumiem ir izveidotas divas funkcijas. Ar Vocal Shortcuts (Vokāli īsceļi) iPhone un iPad lietotāji var palaist Siri Shortucts, izmantojot pielāgotas frāzes. Taču Listen for Atypical Speech (Atpazīt netipisku runu) funkcija spēj atpazīt plašu spektru runas modeļu. 

Ir padomāts arī par tiem, kuri izjūt jūras slimību. Vehicle Motion Cues (Transportlīdzekļa kustības signāli) ierīces ekrāna stūros novieto melnus punktus, lai norādītu, kādā virzienā transportlīdzeklis pārvietojas. Apple apgalvo, ka šis atvieglo jūras slimību, mazinot “sensoro konfliktu starp to, ko cilvēks redz un ko jūt.”

Avots: BusinessInsider 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt