Neuralink pacients dalās ar savām domām

Nolands Arbo, pirmais Neuralink saņēmējs, spēj kontrolēt datoru ar savām domām. Viņa mērķis ir palīdzēt nākotnes personām ar invaliditāti. 

Pirmais cilvēks, kurš saņēmis Īlona Maska Neuralink smadzeņu implanta čipu “The Link”, ir 30 gadu vecs Nolands Arbo. Viņš dalās ar to, kā čips izmainījis viņa dzīvi, un to, ka baidās pazaudēt uzlabojumus, ko sniedz ierīce.

Arbo, kurš kļuva par invalīdu pēc kritiena no trepēm, gūstot muguras smadzeņu bojājumu, kļuva par pirmo Neuralink klīnisko testu dalībnieku.

Ko pacients saka par Neuralink?

Intervijā ar ABC News Arbo sacīja, ka ierīce sniegusi iespēju gandrīz pilnībā kontrolēt datoru, izmantojot savas domas. 

“Es varu kontrolēt datoru, kā jebkurš cits, es iepriekš to nevarēju,” viņš saka. Arbo pieminēja, ka nebija uztraucies, piesakoties klīnisko testu pirmajai fāzei. Piedaloties šādā pētījumā, viņš vēlējās uzlabot to cilvēku dzīves, kuri ir ar invaliditāti – kā viņš. 

“Es zināju, ja izdarīšu šo, tas nākotnes cilvēkus pasargās no galvassāpēm un sirdssāpēm,” Arbo pauž. 

Kopš piedalīšanās procedūrā, Arbo uzrādījis lielisku sniegumu. Taču, saskaroties ar tehnoloģiskām problēmām, uzņēmums bija gatavs čipu izņemt. Viņš piemin arī ierīces veiktspējas problēmas, jo pāris pavedieni kļuvuši vaļīgi. 

Bloga ierakstā Neuralink skaidro uzlabojumus, kas veikti. “Mēs mainījām ierakstīšanas algoritmu, lai tas būtu jutīgāks pret neironu populācijas signāliem, uzlabojām tehniku, lai tulkotu šos signālus par kursoru kustībām un uzlabojām lietotāja interfeisu,” Neuralink ziņo. 

Ko saka Neuralink?

Kādā citā intervijā Seo sacīja: “Mēs uzrotījām piedurknes un atradām dažādus veidus, kā Nolands spēs atgūt savu sniegumu. Kopš tā brīža viņš ir spējis darīt labāk nekā iepriekš.”

Kas ir “The Link”?

Ierīce, kas ir apmēram monētas izmērā, tiek implantēta zem galvaskausa. Neuralink ierīce izmanto 64 sīkus vadiņus un ir aprīkots ar vairāk kā 1000 elektrodiem, kas palīdz nolasīt smadzeņu neironu aktivitāti un savienoties ar datoru vai viedtālruni.

2016. gadā Īlons Masks, sadarbojoties ar zinātnieku un inženieru grupu, izveidoja Neuralink. Uzņēmums apgalvo, ka tā mērķis ir “izveidot vispārīgu smadzeņu interfeisu, lai atjaunotu autonomiju tiem, kuriem nespēj palīdzēt medicīna.”

Avots: Timesofindia

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt