Jau drīz varēsim aizmirst par vietām, kurās nav zonas

T-Mobile, otrs lielākais telesakaru operators ASV (95 miljoni lietotāji), paziņoja par jaunu sadarbību ar SpaceX, privāto aeronautikas uzņēmumu.

Preses konferencē, kurā piedalījās T-Mobile izpilddirektors Maiks Sieverts un SpaceX izpilddirektors Īlons Masks, tika paziņots, ka pateicoties jaunajai T-Mobile sadarbībai ar SpaceX Starlink satelītinternetu, vietas, kurās ierasti nav zonas – attālāki meži, kalni u.c. arī tiks nodrošināti ar sakaru savienojumu. 

Ar jau esošo tīkla uztvērēja tehnoloģiju, mūsu mobilajos tālruņos, būs iespējams izveidot savienojumu ar Starlink satelītiem, kas spēs nodrošināt no 2-4 megabitu ātru savienojumu uz noteiktu platību.

“Būtībā mērķis ir panākt beigas vietām, kurās nav zonas”
sacīja T-Mobile izpilddirektors, Maiks Sieverts

Šim savienojumam ir jābūt pietiekamam, lai ļautu rakstīt SMS, nosūtītu multiziņas un pat izmantot tiešsaistes saziņas lietotnes, ja vien lietotājam ir skaidrs skats uz debesīm. Saskaņā ar T-Mobile publikāciju presei, šis pakalpojums būs pieejams: “visur ASV kontinentālajā daļā, Havaju salās, Aļaskas daļā, Puertoriko un teritoriālajos ūdeņos.” Ir plānots, ka pakalpojums līdz nākamā gada beigām sāks darbu beta versijā izvēlētos apgabalos, un Sieverts cer: “ka kādu dienu pakalpojums ļaus izmantot arī internetu.”

Saskaņā ar Īlona Maska teikto, otrās paaudzes Starlink satelīti, kas tiks palaisti nākamgad, varēs pārraidīt tīkla savienojumu. Masks teica, ka jaunajiem satelītiem ir “lielas, lielas antenas”, kas ir 5 līdz 6 metrus garas, un, ka plāns ir palaist satelītus, izmantojot gaidāmo Starship raķeti.

“Ja apgabalā nebūs pārāk daudz cilvēku, iespējams, ka lietotājiem būs iespējams redzēt nedaudz video,” sacīja Masks. Kā to aprakstījis Sieverts: “ziņapmaiņas programmu operatoriem, piemēram, WhatsApp vai iMessage, būs jāstrādā ar T-Mobile un Starlink, lai to pakalpojumi atpazītu satelīta savienojumu un strādātu ar to, kad tas tiks palaists.”

Šeit varat noskatīties video no šodienas paziņojuma:

Avots: CNN, TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt