Jaunumi

Gandrīz 37 gadus pēc Windows 1.0 izlaišanas, kodā atrasta paslēpta ziņa

Tehnoloģijas dienu no dienas nebeidz mūs pārsteigt. Arī senas… Pavisam nesen kāds interneta lietotājs atradis slēptu ziņu Windows 1.0 sistēmā. Tieši tā, operētājsistēmas pirmajā versija, kas tika izlaista 1985. gada novembrī.

Slepeno ziņu atradis Lūkas Bruks, kurš kopīgoja šo atradumu Twitter platformā. Slepenajā ziņojumā ir to izstrādātāju saraksts, kuri strādāja pie Windows 1.0 sistēmas izveides. Paslēptā ziņa nav daļa no programmatūras, ko var atrast, izmantojot parastos līdzekļus.

Programmatūrā paslēptās ziņas var izpausties visdažādākajās formās, un dažas no tām ir labāk paslēptas nekā citas. Tas, ka šīs ziņas atrašanai bija vajadzīgi gandrīz 37 gadi, nozīmē, ka izvēle to paslēpt ir bijusi īpaši pārdomāta.

Saskaņā ar sniegto informāciju slepenā ziņa tika ievietota šifrētā formā operētājsistēmā iekļautā smaida emocijzīmītes faila beigās. 1985. gadā nebija neviena rīka, kas varētu atklāt šāda veida papildu datus.

Iespējams, visatpazīstamākais vārds jaunatklātajā sarakstā ir Geibs Nevels, tagadējais Valve prezidents. Geibs Nevels strādāja Microsoft no 1983. līdz 1996. gadam, bet pēc tam devās strādāt uz uzņēmumu Valve.

Šī pati slepenā ziņa ir atrasta arī Windows 2.0 sistēmā. Interesanti, ka izstrādātāji izlēmuši tādu izveidot un vai aizdomājušies, ka tā tiks atrasta tikai pēc 37 gadiem. Šīs jaunatrastās ziņas liek domāt, ka arī jaunākās Windows versijās, iespējams, ir paslēptas ziņas, kuras pagaidām vēl nevienam nav izdevies atklāt.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti