Dzīvesstils

General Motors plāno laist klajā jaunu elektrisko pikapu

General Motors ir laidis klajā informāciju, ka plāno veidot Chevrolet elektrisko pikapu ar akumulatoru, kas ļauj nobraukt līdz pat 400 jūdzēm jeb abtuveni 643 km ar vienu uzlādi.

Mērija Barra, General Motors vadītāja, pagājušā gada novembrī minēja, ka 2021. gada beigās tiks laists klajā elektriskais pikaps, un lielākā daļa pieņēma, ka tiek runāts par elektrisko Hummer, bet iespējams, ka tika runāts par vēl vārdā nenosaukto Chevy pikapu. Kad šī gada sākumā autobūvētājs atklāja jaunumus par elektroautomašīnu ražošanas sākumu, tika piemetināts, ka mērķis ir radīt elektroautomašīnas, kas ar vienu uzlādi spēj nobraukt 4oo un vairāk jūdzes. Uzņēmums min, ka maina automašīnu bateriju elementu ķīmiju, lai samazinātu to izmantotā kobalta daudzumu un padarītu tās rentablākas.

Elektriskais Chevy pikaps būs viena no 20 elektroautomašīnām, ko General Motors plāno izlaist līdz 2023. gadam. Šobrīd nav sīkākas informācijas par automašīnas aprakstu, specifikācijām vai laiku, kad tā būs pieejama.

Tikmēr General Motors konkurenti arī paziņo par saviem plāniem ražot elektriskos pikapus. Tesla jau pagājušā gada novembrī atklāja savu elektrisko pikapu Cybertruck, kas oriģinālā dizaina dēļ interneta vidē izpelnījās visai daudz komentārus un diskusijas. Fords pagājušajā mēnesī paziņoja, ka 2022. gadā tiks pārdota tā F-150 pikapa elektriskā versija.

Avots: TheVerge

Atbildēt

Līdzīgi raksti