Divu mēnešu laikā kopš publiskās beta versijas iznākšanas automatizētā teksta ģenerēšanas sistēma ChatGPT no OpenAI ir pārņēmusi internetu. Taču šis laiks, kas pavadīts uzmanības centrā, strauji tuvojas iespējamām beigām. Google ziņo, ka tās sen izskanējušais čatbotu mākslīgā intelekta projekts patiešām ir īsts un tiek īstenots. Tā nosaukums ir Bard.
Saskaņā ar Google izpilddirektora bloga ierakstu, kas publicēts 6. februārī, Bard kalpos kā “eksperimentāls sarunvalodas mākslīgā intelekta pakalpojums”. Tas ir veidots uz Google esošās valodas modeļa dialoga lietojumprogrammām (LaMDA) platformas bāzes, ko uzņēmums ir attīstījis pēdējos divus gadus.
“Bard cenšas apvienot pasaules zināšanu plašumu ar mūsu valodas modeļu jaudu, inteliģenci un radošumu,” stāsta Google izpilddirektors. “Tas izmanto informāciju no tīmekļa, lai sniegtu aktuālas un kvalitatīvas atbildes.”
Programma nebūs vienkārši atvērta internetam, kā tas ir ar ChatGPT. Google sāk arvienkāršotu LaMDA versiju, kurai nepieciešamas daudz zemākas sistēmas prasības nekā tās pilnvērtīgajiem brāļiem. “Mēs apvienosim ārējās atsauksmes ar saviem iekšējiem testiem, lai pārliecinātos, ka Bard atbildes atbilst augstām kvalitātes, drošības un reālas informācijas prasībām,” stāsta Google izpilddirektors. “Esam priecīgi, ka šis testēšanas posms palīdzēs mums turpināt mācīties un uzlabot Bard kvalitāti un ātrumu.”
Tērzēšana ar interneta lietotājiem ir tikai nākamais solis plašākā Google mākslīgā intelekta integrācijā. Uzņēmuma izpilddirektors norāda, ka, lietotāju meklēšanas pieprasījumiem kļūstot sarežģītākiem un niansētākiem, “redzēsiet ar mākslīgo intelektu darbināmas meklēšanas funkcijas, kas sarežģītu informāciju spēs pasniegt viegli saprotamā formātā, lai lietotāji varētu ātri saprast kopējo ainu “. Viņš piebilda, ka šādas funkcijas lietotājiem tiks piedāvātas “drīzumā”. Izvēlētie izstrādātāji nākamajā mēnesī tiks aicināti izpētīt komerciālo API, kas darbojas uz LaMDA bāzes.
Avots: Google Blogs, Techradar