Drošība Jaunumi

Google Chrome tagad Tevi brīdinās, ja kāds nozags Tavu paroli

Google izlaida jaunu Chrome pārlūkprogrammas versiju ar tiešsaistes pikšķerēšanas brīdinājumiem un uzlabotu paroļu aizsardzību. Google Chrome jaunākā versija “79” brīdinās lietotāju, ja tā parole tiks nozagta ielaušanās gadījumā.

Ja lietotājs piesakās mājaslapā ar kompromitētiem datiem, Chrome parādīs brīdinājumu, norādot lietotājam uz konstatēto datu drošības pārkāpumu. Šī iespēja strādā tikai ar parolēm, kas ir sinhronizētas un glabājas pašā pārlūkprogrammā Chrome.

Šo funkciju Google ieviesa caur paplašinājumu šī gada februārī un vēlāk oktobrī padarīja to par daļu no Google lietotāja konta paroles pārbaudes procesa. Tagad, šī darbība ir tieši iestrādāta Chrome pārlūkprogrammā.

Google glabā ielaušanās gadījumos kompromitētās lietotājvārdus un paroles šifrētā jaucējkoda formātā. Uzņēmums lieto īpašu metodi, ko sauc par privāto kopu šķērsenisko saistīšanu (no angļu val. – private set intersectional binding), lai sameklētu lietotāja lietotājvārdu un paroli uzlauztajā datubāzē.

Paralēli šim Chrome turpmāk rādīs brīdinājumus, ja lietotājs nonāks viltotā vietnē, kas speciāli veidota plikšķerēšanas darbībām. Google uztur izsmeļošu sarakstu ar plikšķerēšanas mājaslapām un atjauno to ik pēc 30 minūtēm. Jaunākā interneta pārlūkprogrammas versija, domājams, aizsargās lietotājus arī no tādām vietnēm, kas maina domēnus iepriekšminētajā 30 minūšu intervālā.

Google sacīja šis atjauninājums “ķers” ļaunprātīgās vietnes par 30% precīzāk un ātrāk nekā iepriekšējais atjauninājums. Lietotājiem ir iespēja iepazīties ar visiem piedāvātajiem Chrome versijas “79” atjauninājumiem angļu valodā šeit!

Avots: TNW News

Atbildēt

Līdzīgi raksti