Programmatūra

Google Meet ierobežos bezmaksas videozvanu laiku uz vienu stundu

Ziņu portālā 9to5Google publicētā informācija liecina, ka Google pārtrauks Meet videokonferenču rīka neierobežotās bezmaksas sarunas. Turpmāk lietotājiem ar bezmaksas kontiem video zvani Meet videokonferenču rīkā tiks ierobežoti ar vienu stundu līdzšinējo 24 stundu vietā.

Google neierobežotais videokonferenču piedāvājums bija visai noderīgs pēdējo divu gadu laikā, kad plaši pieauga internetā izmantojamo rīku popularitāte.

Pagājušajā gada aprīlī, lai pilnvērtīgāk sacenstos ar Zoom, Google solīja līdz 2020. gada 30. septembrim saglabāt neierobežotu videokonferenču laiku. Vēlāk uzņēmums šo laiku pagarināja līdz 2021. gada martam un pēc tam atkal līdz jūnija beigām. Google joprojām piedāvā neierobežotus bezmaksas zvanus divām personām. Turpretī grupu zvani bezmaksas versijā turpmāk tiks ierobežoti līdz vienai stundai. Lai veiktu garākus zvanus, būs nepieciešams Google Workspace abonements.

Google nav vienīgais uzņēmums, kas savam videokonferenču rīkam uzlicis šādus ierobežojumus. Arī Zoom neierobežo divu cilvēku sarunas ilgumu, bet bezmaksas grupu sarunas ir ierobežotas līdz 40 minūtēm. Šis ierobežojums parasti svētku laikā tiek palielināts vai pat atcelts.

Tādi videokonferenču rīki kā Meet, Zoom un Microsoft Teams, uz laiku piedāvājot savus pakalpojumus bezmaksas, kļuva visai populāri pandēmijas laikā. Tagad, kad daļa no tiem veido bezmaksas versiju ierobežojumus, būs interesanti redzēt, vai to popularitāte zudīs.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti