Programmatūra

Google Play Store ierobežos piekļuvi novecojušām lietotnēm

Uzņēmums Google ir paziņojis par ierobežotu piekļuvi novecojušām lietotnēm Play Store. Visām veikala lietotnēm vajadzētu tiekties uz API līmeņa sasniegšanu divu gadu laikā, skatoties no pēdējā Android OS lielā atjauninājuma iznākšanas.

Izmaiņas ir paredzētas, lai lietotnes, kas atrodas Play Store, izmantotu jaunākās Android privātuma un drošības funkcijas.

Attēla avots: Google

Šie ierobežojumi tiks piemēroti tikai tad, ja ierīcē darbosies Android versijas, kas jaunākas par loietotnes API līmeni. Līdz ar to ikviens lietotājs, kas vēl joprojām lieto Android OS veco versiju, varēs lejupielādēt lietotnes, kas izveidotas ar veco Android versiju. Google apgalvo, ka lietotāji varēs atkal lejupielādēt tās pašas lietotnes, kuras viņiem ir bijušas pirms tam lejupielādētas uz Play Store.

Lietotņu izstrādātājiem būs iespēja pieprasīt 6 mēnešu pagarinājumu, ja programma nebūs līdz galam izstrādāta līdz 1. novembrim.

Google jau ir līdzīgi noteikumi attiecībā pret jaunām un atjauninātām lietotnēm, kuras tiek iesniegtas Play Store pārskatīšanai. Lai lietotni varētu publicēt, tai jābūt API līmenim laika periodā no viena gada līdz pēdējai Android OS izlaišanas datumam. Šie jaunie noteikumi palīdz pret lietotņu pārklājumu ar citām lietotnēm, kā arī samazina pamesto lietotņu skaitu.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti